Skocz do zawartości

Przepływomierz - różnica ON a noPb


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam informacji, czym różnią się przepływomierze w Oplach, np. z 1.2, 2.0 benzyna a 1.7 lub 2.0 diesel.

Chciałbym zrobić podmiankę aby wyeliminować uszkodzoną, lecz nie będę w ciemno zamawiał przepływki za 300 zł.

Czy taka podmiana od innego modelu silnika zda egzamin? Nie mam innego Y17DT pod ręką, jak by co.

Błędów nie ma, odpięcie powoduje gorsze osiągi, lecz słyszałem że na fabrycznie nowej dieselek może chodzić jeszcze lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Szukam informacji, czym różnią się przepływomierze w Oplach, np. z

> 1.2, 2.0 benzyna a 1.7 lub 2.0 diesel.

> Chciałbym zrobić podmiankę aby wyeliminować uszkodzoną, lecz nie będę

> w ciemno zamawiał przepływki za 300 zł.

> Czy taka podmiana od innego modelu silnika zda egzamin?

ten sam wkład będzie pasował od 1.0-12V, 1.2-16V, Y17DT i 2.0 diesli, w benzynowym 2.0 X20XEV jest całkiem inny,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wklad, tzn, ze moge przelozyc cala przeplywke od 1.2 16V do mojego

> 1.7 DTI, czy musze ja rozbierac (o ile mozna)?

wkład pasuje, cały niestety nie - inna średnica rury przepływomierza, na gwarancji zapewne nie można go rozbierać więc pozostaje szukać całego od 1.7 lub 2.0 diesla,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecił bym ci Pierburga 7. 22701.05.0 na podobnym śmigam już 3 latka i nic złego sie nie dzieje. Podobno jest niezniszczalny ( nie uszkadza sie jak bosch) . Co do twego pomysłu zmiany wkłady z 1.0 to juz testowałem i niestety na dłuższą metę niestety P400 - Egr . Ale silnik się lepiej zbierał niz normalnie , lecz zakres przepływu powietrz był oszukany do 20% i błąd .Powodzenia Wspólzamienne są 0 281 002 428 , 0 281 002 478 dotyczy 2.0 dti .Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.