Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wahacze Lemforder i TRW

Featured Replies

Napisano

Do tej pory myslałem, ze czesci zawieszenia firmy Lemforder idą na pierwszy montaż i to to samo co oryginał. Ale gosc ze sklepu www.czescidobmw.pl mówi, ze zależy od modelu, bo np do E65 na pierwszy montaż szły wahacze TRW. To ponoc ta sama jakośc.

Macie jakieś doświadczenia z czesciami TRW?

Napisano

> Do tej pory myslałem, ze czesci zawieszenia firmy Lemforder idą na

> pierwszy montaż i to to samo co oryginał. Ale gosc ze sklepu

> www.czescidobmw.pl mówi, ze zależy od modelu, bo np do E65 na

> pierwszy montaż szły wahacze TRW. To ponoc ta sama jakośc.

> Macie jakieś doświadczenia z czesciami TRW?

Tak naprawde nikt nie wie co idzie na pierwszy montaz bo to roznic sie moze fabryka, data produkcji i wieloma innymi.

I raczej watpliwe aby taka duza firma miala tylko jednego dostawce.

Napisano
  • Autor

> Tak naprawde nikt nie wie co idzie na pierwszy montaz bo to roznic

> sie moze fabryka, data produkcji i wieloma innymi.

> I raczej watpliwe aby taka duza firma miala tylko jednego dostawce.

czy TRW to dobrej jakości czesci?

Napisano

> czy TRW to dobrej jakości czesci?

W mojej opinii tak, sa to dobre zamienniki.

Napisano

> Do tej pory myslałem, ze czesci zawieszenia firmy Lemforder idą na

> pierwszy montaż i to to samo co oryginał. Ale gosc ze sklepu

> www.czescidobmw.pl mówi, ze zależy od modelu, bo np do E65 na

> pierwszy montaż szły wahacze TRW. To ponoc ta sama jakośc.

> Macie jakieś doświadczenia z czesciami TRW?

puka?? grinser006.gif

Napisano
  • Autor

> puka??

puka to mi w głowie - zawsze.

Wyczytałem, ze to delikatne drżenie kiery przy hamowaniu (a tarcze i klocki nowe) to najpewniej jednak od wahacza górnego. ponoć luzy na nim sa praktycznie niewyczuwalne a daja takie efekty własnie.

Także wymienimy i zobaczymy. Zastanawiam sie tylko nad tymi TRW

P.S.

Daj pojeżdzić swoim autem a na pewno coś znajde zlosnik.gifpalacz.gif

Napisano

> puka to mi w głowie - zawsze.

> Wyczytałem, ze to delikatne drżenie kiery przy hamowaniu (a tarcze i

> klocki nowe) to najpewniej jednak od wahacza górnego. ponoć luzy

> na nim sa praktycznie niewyczuwalne a daja takie efekty własnie.

> Także wymienimy i zobaczymy. Zastanawiam sie tylko nad tymi TRW

yhm smile.gif

> P.S.

> Daj pojeżdzić swoim autem a na pewno coś znajde

przestań, ja używam auto do jeżdżenia grinser006.gif

naprawaim/robie to co trzeba a nie się doszukuje tongue.gif

Napisano
  • Autor

> yhm

> przestań, ja używam auto do jeżdżenia

> naprawaim/robie to co trzeba a nie się doszukuje

nie doszukuje sie. po prostu jak coś nie gra to szukam przyczyny i ja usuwam

Napisano

> nie doszukuje sie. po prostu jak coś nie gra to szukam przyczyny i ja

> usuwam

tylko ze robisz to w ciemno bo ja tam nie bylbym taki pewien ze to bedzie mialo wplyw na drzenie kola kierownicy przy hamowaniu.

Napisano
  • Autor

> tylko ze robisz to w ciemno bo ja tam nie bylbym taki pewien ze to

> bedzie mialo wplyw na drzenie kola kierownicy przy hamowaniu.

szanowny kolego, nie robie nic w ciemno, natomiast każdy w ciemno mówi, ze przy drżeniu kierownicy przy hamowaniu to z pewnością tarcze biją.

poczytaj forum BMW Klub Polska, wielu sie przekonało, ze problemem w E39 sa wahacze górne.

Napisano

> szanowny kolego, nie robie nic w ciemno, natomiast każdy w ciemno

> mówi, ze przy drżeniu kierownicy przy hamowaniu to z pewnością

> tarcze biją.

> poczytaj forum BMW Klub Polska, wielu sie przekonało, ze problemem w

> E39 sa wahacze górne.

Ze wiekszosc tak uwaza wcale nie oznacza to ze maja racje. Zycze Ci aby to bylo to.

Wiec pozostalo zakupic i wymienic bo juz chyba dosc dlugo walczysz z problemem jezeli pamiec mnie nie myli.

Napisano
  • Autor

> Ze wiekszosc tak uwaza wcale nie oznacza to ze maja racje. Zycze Ci

> aby to bylo to.

> Wiec pozostalo zakupic i wymienic bo juz chyba dosc dlugo walczysz z

> problemem jezeli pamiec mnie nie myli.

pamięć Cie nie myli, problem nie jest bardzo poważny ale jednak nie w 100% jest w porzadku. Poza tym gośc na forum BMW pisał, ze załozył nowe tarcze, przejechal 10 km i dalej czuł wyraźne bicie, przecież niemożliwe, zeby tarcze mu sie pokrzywily po takim dystansie

moje tarcze maja miesiac i obchodze sie z nimi ostrożnie ale delj jest nie ok

wielu wymieniło wahacze i problem zniknął

Napisano

> pamięć Cie nie myli, problem nie jest bardzo poważny ale jednak nie w

> 100% jest w porzadku. Poza tym gośc na forum BMW pisał, ze

> załozył nowe tarcze, przejechal 10 km i dalej czuł wyraźne

> bicie, przecież niemożliwe, zeby tarcze mu sie pokrzywily po

> takim dystansie

> moje tarcze maja miesiac i obchodze sie z nimi ostrożnie ale delj

> jest nie ok

> wielu wymieniło wahacze i problem zniknął

Naprawde nie wiem co bylo przyczyna ale u mnie dopiero 3 komplet tarcz i bylo ok.

A ja z ciekawocia czekam na twoja relacje jak bedzie po wymianie.

Napisano

> wielu wymieniło wahacze i problem zniknął

u mnie bylo dokladnie tak samo do wczoraj,wymienilem "gorne" wahacze i drgania na kierownicy ustaly

powodem bylo wybicie koncowek od strony tarczy

Lamforder wystarczyl na okolo 60k km po warszawskich dziurawych drogach swiety.gif

koncowki nie byly bardzo wybite (nawet powiedzialbym ze delikatnie- minimalne wibracje na kierownicy) ale ja jestem dlubacz-maruda blush.gifi lubie jak wszystko jest tak jak powinno byc wiec takie rzeczy robie od reki skromny.gif

edit: na "szarpaku" wszystko wygladalo OK , dopiero gdy mechanior podniosl samochod i od zewnetrznej strony walil mlotem w opone na wahaczu czuc bylo wyrazne "twarde" uderzenia

Napisano
  • Autor

> u mnie bylo dokladnie tak samo do wczoraj,wymienilem "gorne" wahacze

> i drgania na kierownicy ustaly

> powodem bylo wybicie koncowek od strony tarczy

> Lamforder wystarczyl na okolo 60k km po warszawskich dziurawych

> drogach

> koncowki nie byly bardzo wybite (nawet powiedzialbym ze delikatnie-

> minimalne wibracje na kierownicy) ale ja jestem dlubacz-maruda

> i lubie jak wszystko jest tak jak powinno byc wiec takie rzeczy

> robie od reki

> edit: na "szarpaku" wszystko wygladalo OK , dopiero gdy mechanior

> podniosl samochod i od zewnetrznej strony walil mlotem w opone

> na wahaczu czuc bylo wyrazne "twarde" uderzenia

dokładnie, to jest właśnie ten problem, na szarpaku albo przy ogladaniu wahaczy na aucie wszystko wyglada ok, kilku mechaników juz mówiło, że zawieszenie jest ok, choc ja czuje co innego. Ponoć po wyciągnięciu wahacza łatwiej zobaczyć luzy.

Inna sprawą jest, ze czasem ludzie wymieniaja tylko tuleje w tych wahaczach zapominając już, że problem moze być na sworzniu. U mnie już tuleje raz były wymieniane.

No i na koniec trzeba pamietać o bardzo ważnej rzeczy!!! Wahacze górne montować i dokręcać w pozycji w jakiej maja pracować czyli nie kiedy koła wiszą i są bardzo wychylone tylko kiedy auto stoi na kołach albo kiedy jest podniesione a koła są podparte. Bo jeśli przykrecimy wahacz od strony tulei metalowo-gumowej kiedy koło wisi to po opuszczeniu auta skok sie zmienia o kilka centymetrów i już tworzą sie duże naprężenia, które bardzo szybko zrywaja tuleje.

Napisano
  • Autor

> Ze wiekszosc tak uwaza wcale nie oznacza to ze maja racje. Zycze Ci

> aby to bylo to.

> Wiec pozostalo zakupic i wymienic bo juz chyba dosc dlugo walczysz z

> problemem jezeli pamiec mnie nie myli.

cześci w drodze, oczywiście Lemforder, ok połowy przyszłego tygodnia bedzie po montażu i zdam relacje.

Napisano

> cześci w drodze, oczywiście Lemforder, ok połowy przyszłego tygodnia

> bedzie po montażu i zdam relacje.

Z ciekawości gdzie zamówiłeś?Bo teraz dopiero czytam Twój topic i mogłem sprawdzić co mógłbym dla Ciebie zaproponować ok.gifNastępnym razem jak będziesz potrezbował tejli odezwij się,a coś poczarujemy ok.gif

Napisano
  • Autor

> Z ciekawości gdzie zamówiłeś?Bo teraz dopiero czytam Twój topic i

> mogłem sprawdzić co mógłbym dla Ciebie zaproponować Następnym

> razem jak będziesz potrezbował tejli odezwij się,a coś

> poczarujemy

zamówiłem od gościa co sprzedaje na allegro i ma swój sklep w Wodzisławiu Śląskim. Chyba ma nick Jar-car albo cos w tym rodzaju. Ceny ma na prawde bardzo dobre.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.