Skocz do zawartości

BRC Blitz wciskam sprzeglo i gasnie.


misiekdrupi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to piatek trzynastego musialo sie cos spsuc. Silnik to 1.6 16V Siena/Palio. Instalka gazy BRC Blitz+Blos. Sytuacja wyglada nastepujaco. Odpalam autko wszystko jest cacy. Sprzeglo 1 ruszam nafal git. Gciskam sprzeglo juz prawie zmieniam bieg na 2 silnik umarl. Odpalam porownie to samo 1, 2 a nawet 3 jedzie. Dojezdzam do krzyzowki wciskam sprzeglo silnik gasnie. Odpalam ponownie. Na jalowym chodzi cacy wciskam sprzeglo i gasnie. Co do holery moze byc icon_eek.gif Bo ja dzis zglupialem autentycznie. Co ma sprzeglo do pracy na gazie. Jedno zauwazylem. Jak zmieniam bieg to slychac przelanczajacy/wylaczajacy sie elektrozawor na butli. Aha Zdazylo sie tak iz przez chwile jechal calkiem milo. Prawie bo kazda zmiana biegu miala dziwny objaw. Przy zmianie tak jak by gaz nie dochodzil i po wbiciu biegu puszczeniu sprzegla i depnieciu na gaz pojawil sie laaag. Chwilke za nim gaz doplynal i jechal juz spokojnie. Jednym slowem wszystko jest cacy dopoki nie depne na sprzeglo aby zmienic bieg. Ide zaraz szukac przyczyny. Pierwsze co mi nachodzi na mysl to masy na elektrozaworach. CZekam na jakies sugestie zlosnik.gif Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukał bym przyczyny w instalacji elektrycznej, sprawdź masę silnika, okablowanie instalacji LPG. Coś najwyraźniej traci kontakt przy zmianie biegu (w trakcie zmiany biegu dochodzi do ,,szarpnięcia'' jednostką napędową, czyli cały silnik ze skrzynią nieco się przemieszczają.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawory sprawdzone. To nie to. Coś mnie podkusiło aby zajrzeć pod deskę rozdzielczą. BINGO. Pewien sprytny monter puścił kabel od przełącznika pod pedałem sprzęgła. Przez jakiś czas było dobrze do puki nie przetarło izolacji i nie zrobiło zwarcia przy każdym wciśnięciu pedału. 5 minut roboty i naprawione. Ufff piątek 13 juz się prawie kończy. Starczy tych przygód na dziś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.