Skocz do zawartości

[F] montaż cyfrowego obrotomierza z woltomierzem


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zamontowac u siebie obrotomierz cyfrowy z woltomierzem. Wszystkie maja po 3 przewody, plus, minus, sygnal obrotow. Opisy kieruja na podlaczenie trzeciego przewodu do sygnalu z cewki zaplonowej. Czy istnieje mozliwosc podlaczenia go w inne miejsce? Kiedys widzialem strone z manualem jednego kolegi z AKP z jego kompem zrobionym z TIDa, z tego co pamietam tam bylo zdjecie badz opis jak podlaczyc ten sygnal gdzies pod oslona obok pasazera. Niestety nie moge tego znalezc oraz nie wiem czy to dotyczy tez mojego silnika x14nz.

Mialem zmieniac zegary na takie z obrotomierzem, ale opcja pomiaru napiecia by sie rowniez przydala dlatego zdecydowalbym sie na cyfrowy.

Np taki:

http://www.allegro.pl/item571501135_obrotomierz_woltomierz_sf_2l_gwar_promocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości - a gdzie chcesz go zamontować?

Gdzie bym go nie zamontowal to bedzie sie napewno rzucal w oczy i paskudnie wygladal. Musze sobie cos skleilic na wymiar tego z aukcji i przypasowac do auta. Planowalem na poczatku by go zamontowac na oslonie od kolumny kierownicy przed zegarami. ale nie wiem czy nie bedzie mnie on wnerwial. Myslalem tez aby go umiescic przy lewym slupku badz w okolicach wlacznika swiatel itd. W gre wchodzi rowniez umiejscowienie go w popielniczce zeby.GIF Mimo ze pale nienawidze smrodu kiepow, wiec nie uzywam popielniczki i fajki w niej nie gasze. Moze troche glupie miejsce dla obrotomierza, ale ja nie z tych co co chwile patrza na wskazowke od obrotomierza. Duza zaleta dla mnie bez watpienia jest woltomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne bardziej estetyczne bedzie zamontowanie oryginalnych zegarow z obrotomierzem. dlaczego tak wazny jest dla ciebie woltomierz? masz kłopoty z ładowaniem czy co.

polecił bym komputer pokładowy ten uniwersalny, ale chyba podobnie jak w MIDzie nie ma tam woltomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak poza tematem

> to gdzie gasisz pety?

za oknem sam sie gasi oink.gifnono.gifwink.gif

a co do tego opisu kompa to wlasnie o tym pisalem smile.gif

> JerryG1

dzieki za naprowadzenie, przyda sie

> luki211

Hm, na calym liczniku mi nie zalezy az tak bardzo. Troche wieksze koszta i bawiac sie korekcja licznika z przebiegiem badz wymiana tarczy z licznikiem przebiegu cos zepsuje i bede zly. Jezeli bym nie zmienial ilosci przejechanych km to bym sie zle czul i by mnie to meczylo az wkoncu bym mimo wszystko kombinowal zeby przywrocic odpowiedni przebieg (chociaz pewnie auto ma 350kkm a licznik pokazuje 125kkm, ale wole zyc w niewiedzy). Brakuje mi w moich zegarach lampki rezerwy a te z obrotomierzem chyba juz ja posiadaja zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.