Skocz do zawartości

pluje olejem bardzooo honda nsr 125 2t


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój problem polega na tym że jak przegazuje moto to z tlumika wylatuja nitki oleju! niespalonego z odrobina benzyny konzystencja jak olej z placków ale czarny pluje jak cholera cała tylna felge mam z oleju ! moto to honda nsr 125 dwusów z dozownika pompka dobrze pobiera olej nie za duzo nie za malo a świecy nie zalewa ale plujee że aż cała trawa na ogródku czarna jak go przegazuje tlumik niedawnoi czyscliem benzyna ale mysle ze wsz wyleciało co z tym robic? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale sprawdź poziom oleju wink.gif Raczej innej opcji nie ma, skoro piszesz, że dozownik dobrze podaje. Tylko jak to sprawdziłeś? Jeżeli poziom oleju w skrzyni będzie ok, to zatkaj dozownik, spuść benzynę i zrób mieszankę ręcznie, wtedy sprawdź czy objawy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem kolanko to leci c cylindra gdy go odpale troszke niespalonego oleju lekko brązowego ale to tylko scianki cylindra kanalu wylotowego sa tylko troszke tluste z oleju nie wywala za duzo tyle co scianki kanalu sa natluszczone i znow to samo pytanie czy da sie poznac czy gdzies uszczelka jest wydmuchana ? przez to ze lekko pluje tylko wydaje mi sie ze tak powinno byc niedlugo bd zmienial olej to zobacze ile go bylo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz problem smirk.gif jeden kolega już ci napisał że może być gdzieś uszkodzona uszczelka na skrzyni korbowej, choć ja bym bardzie obstawiał na symering wału od strony "oleju" czy sprzęgła jak tam to jest u ciebie zrobione wink.gif

Więc najpierw wymiana symmeringu groszowa sprawa i niewielka robota, jak nie pomoże to silnik w mak i uszczelnienie skrzyni korbowej waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ma 1800 km od remontu nowe uszczele wiec mysle to odpada ale jak kolanko sciagne z cyla za bardzo nie pluje olejem troszku oleju na scianie cylindra w kanale wylotowym kolor jakby olej z placków ale malo go jesty troszkeu scianki nawilzone . nie wiem czy to ma zwiazek ale gdy byly mrozy kolano cale i wydech plukalem benz moze teraz jak cieplej to puscilo bo nie wsz wylecialo i tak żyga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.