Skocz do zawartości

Syf w gnieździe elektrozaworu, problem z połączeniem


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. 20.GIF

Czytałem temat o tym, że jeżeli gumka na trzpieniu elektrozaworu w parowniku jest stara, to może przepuszczać gaz do dolotu i będę problemy z odpalaniem silnika po zgaszeniu na gazie. Czy chodzi o gumkę zaznaczoną na zdjęciu?

4fcaf3cf7c9c3361med.jpg

Po wykręceniu elektrozaworu, w gnieździe gdzie wchodzi trzpień, zauważyłem dużo czarnego syfu, coś jakby sadzą. Czy to normalne? Czy coś jest nie tak?

7ed0a02996f1435cmed.jpg

Parownik Tartarini G79SE.

Mam jeszcze problem z połączeniem się z centralką Tartarini TEC99 Evolution. Miałem już wcześniej kupiony kabelek, do Landi LES 98A, który działa i reguluję nim drugie auto. Po odpowiednim przełożeniu przewodów podpinam się pod sterownik tartarini, ale nie mogę nawiązać połączenia. Używam programu TEC99PRO i odpalam go spod czystego DOS'a. Czy program jest zły? Czy po prostu kabel nie pasuje?

Mam jeszcze taki problem, samochód Fiat Punto II FL 1.2 8V, pracuje na LPG, chodzi wszystko dobrze, gdy dodaję gazu na z obrotów biegu jałowego wchodzi normalnie na obroty, gdy jednak chcę tylko można powiedzieć musnąć pedał, bardzo lekko dodać gazu i powoli, dosłownie 2-3mm skoku pedału, auto dusi się i obroty spadają, czasami nawet potrafi zgasnąć. Czym jest to spowodowane? Zbyt ubogą czy zbyt bogatą mieszanką? Co należy poprawić w regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kolegów.

> Czytałem temat o tym, że jeżeli gumka na trzpieniu elektrozaworu w

> parowniku jest stara, to może przepuszczać gaz do dolotu i będę

> problemy z odpalaniem silnika po zgaszeniu na gazie. Czy chodzi

> o gumkę zaznaczoną na zdjęciu?

> Po wykręceniu elektrozaworu, w gnieździe gdzie wchodzi trzpień,

> zauważyłem dużo czarnego syfu, coś jakby sadzą. Czy to normalne?

> Czy coś jest nie tak?

> Parownik Tartarini G79SE.

ja miałem problemy obojętnie czy gasiłem silnik na gazie czy na benzynie , po wymnianie tego gumowego grzybka wszystko wróciło do normy czyli zero problemów z porannym rozruchem, koszt samego grzybka 4.50zł + 12 zł przesyłka,

co do syfu w gnieździe radził bym wymianę filterka gazu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli to właśnie ten grzybek. Jeszcze takie głupie pytanie, go tak

> po prostu się ściąga? Nic się nie uszkodzi?

guma jest strasznie twarda, po prostu przy pomocy nożyka po kawałku go ściągniesz, uwaga na mały "talerzyk" który jest w środku grzybka a który zakładasz zpowrotem do nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze problem z połączeniem się z centralką Tartarini TEC99

> Evolution. Miałem już wcześniej kupiony kabelek, do Landi LES

> 98A, który działa i reguluję nim drugie auto. Po odpowiednim

> przełożeniu przewodów podpinam się pod sterownik tartarini, ale

> nie mogę nawiązać połączenia. Używam programu TEC99PRO i odpalam

> go spod czystego DOS'a. Czy program jest zły? Czy po prostu

> kabel nie pasuje?

komp oczywiście jest ze sprzętowym rs232 ? Może kabelki źle podłączyłeś? A może potrzebna jest jakaś specjalna procedura nawiązania komunikacji?

> Mam jeszcze taki problem, samochód Fiat Punto II FL 1.2 8V, pracuje

> na LPG, chodzi wszystko dobrze, gdy dodaję gazu na z obrotów

> biegu jałowego wchodzi normalnie na obroty, gdy jednak chcę

> tylko można powiedzieć musnąć pedał, bardzo lekko dodać gazu i

> powoli, dosłownie 2-3mm skoku pedału, auto dusi się i obroty

> spadają, czasami nawet potrafi zgasnąć. Czym jest to

> spowodowane? Zbyt ubogą czy zbyt bogatą mieszanką?

jedno albo drugie , trzeba podglądnąć sygnał z lambdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> komp oczywiście jest ze sprzętowym rs232 ? Może kabelki źle

> podłączyłeś? A może potrzebna jest jakaś specjalna procedura

> nawiązania komunikacji?

Właśnie kabelki zamieniałem Rx z Tx i nic dalej się nie łączy. oslabiony.gif rs232 sprzętowe. wink.gif Co do specjalnej procedury co masz na myśli? Bo ja nic nie znalazłem, ale być może za słabo szukałem.

> jedno albo drugie , trzeba podglądnąć sygnał z lambdy

Właśnie na dniach zrobię tester sondy, żeby zobaczyć jaki jest skład mieszanki, jak nie uda się podpiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie kabelki zamieniałem Rx z Tx i nic dalej się nie łączy. rs232

> sprzętowe. Co do specjalnej procedury co masz na myśli? Bo ja

> nic nie znalazłem, ale być może za słabo szukałem.

nie wiem bo nie znam tego sterownika, chodzi że może np komunikację można nawiązać tylko chwilę po przekręceniu stacyjki jak np w AL700.

> Właśnie na dniach zrobię tester sondy, żeby zobaczyć jaki jest skład

> mieszanki, jak nie uda się podpiąć...

polecam się z podpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wiem, być może jest tak jak mówisz. Chociaż wydaje mi się, że ta centralka tartarini to jest bardzo podobna, do tej landi les98a, z zewnątrz jak i wewnątrz, nawet program do obsługi jest pod dosa. A w landi takich rzeczy nie ma, że można się połączyć tylko chwilę po przekręceniu kluczyka. Z resztą próbowałem przekręcać kluczyk i też nic to nie dawało. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs do obu centralek jest ten sam. Czy dobrze przełożyłeś kabelki?

282158576-Tartarini-Les98.JPG

Sprawdź, czy masz zasilanie i masę na wtyczce od centralki. Zmierz napięcia (bez interfejsu) na pozostałych pinach w 3 sytuacjach: bez zapłonu, przy właczonym zapłonie oraz przy włączonym silniku. Coś się zmienia? Jakie są wartości? Sprawdź ustawienia programu - zwłaszcza nr portu COM...

PS. Może program TEC99Pro nie pasuje. Tu masz link do programu TEC 99 Evolution: klik. Trzeba się zalogować i mieć punkty na koncie...

Pozdr.

post-65098-14352500974936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z podłączeniem rozwiązany. smile.gif Okazało się jednak, że program nie współpracował z wersją evolution. Na tym programie, który podał kolega wyżej wszystko śmiga. cool.gif

Dzięki Bardzo. bow.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.