Skocz do zawartości

Zakup forda focus - czy warto?


bruno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem focusa, nówka sztuka, 1,6 tdi 90KM, wersja silverX. Jak się te siliniczki sprawują? samochód niestety na co dzień będzie eksploatowany w warunkach miejskich, jakieś 30km dziennie przejedzie. Warto kupować ten model? akurat jest w cenie identycznej jak benzyna zlosnik.gif

Czytałem kiedyś, że na krótkie dojazy to diesel nie za dobry, bo się nie dogrzewa i można szybko turbinę uszkodzić? prawda to?

dzięki za wszelkie podpowiedzi.. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie krotkie odcinki diesel? oj nie wime czy to dobry pomysł. jeździłem sobie ostatnio troche foką z tym silnikiem - dynamika porównywalna z 1.6 100km benzyna, przy czym ciągnie gdzies od 2.5kprm do 3.5 krpm tak jak benzyna przy okolo 4krpm, po czym póżniej niestety juz słabnie i wczesniej tez słaby. Czyli moc ma dobrą, ale dostępną w wąskim zakresie obrotów. Benzyna od tych 4krpm ciągnie az do odcinki.

Ogólnie jesli chodzi ci o opinie o silniku to jest fajny, nie psuje sie i pali śmieszne ilosci paliwa.

A jesli idzie o sens zakupu foki to pełno wątków o tym tu jest wiecwystarczy poczytac 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio by było żebym nic nie napisał zlosnik.gif

Nie bierz focusa, nie chcą rejestrować hehe.gif

BTW to szczerze powiedziawszy jeśli tylko miasto i krótkie odcinki to diesel wypada mizernie, źle się jeździ każdym dieselem na zimnym silniku i więcej pali niż benzina wtedy wink.gif

Ja jakoś zamówiłem, ale 1,8. Śmigałem kilka razy jakimiś tam 1,6 90KM i nie chciałem tym więcej jechać.

Choć dzisiaj Mondeo 2,0 TDCI 136 KM pokazało średnio po mieście 5,2 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Choć dzisiaj Mondeo 2,0 TDCI 136 KM pokazało średnio po mieście 5,2

Piękny rezultat. zlosnik.gif W benzynce tylko można o takim wskazaniu pomarzyć. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To przypadłość forda?

Dlaczego forda?

Akurat w mondeo którym teraz śmigam tak tego nie czuć bo ma krótkie biegi lepiej się je zmienia. W toyocie przy długich przełożeniach nie jeździ się fajnie na zimnym silniku. Ogólnie kultura pracy na zimnym i ciepłym patrząc na diesla jest bardzo odczuwalna wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no bo zaden inny diesel nie pali wiecej niz benzyna, nawet jesli

> jezdzi na zimno

pali , wierz mi , bo jeżdże skodą roomster z silniekiem 1,4tdi i myśle że spalanie ok 8l przy zimnym to dość dużo, a średnie 6,2 l przy prędkości ok 110 to lekka przesada jak na ten silnik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o to spalanie.

Aaa spalanie. No jest wysokie ale nie bedzie palić 10 litrów raczej spineyes.gif

Po prostu beznyna się szybciej nagrzewa i przy odcinku 3-4 km w zimie na wykresie zobaczysz że powinna porównywanie mniej palić w stosunku do ciągle zimnego diesla który cągle pracuje na zwiększonej dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazdego diesla? w miescie pali tyle co benzin

nidgy nie udalo mi sie zrobic benzyna spalania <6 litrow

tym bardziej w 1,5 tonowym aucie zlosnik.gif

chyba sie mylisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co widzę to diesle palą kolo 7.5-8 litrow w korkach - nic

> zachwycającego

no patrz...

a u mnie <6 litrow z paru tys km dojazdow do pracy

tylko to zalezy od stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaa spalanie. No jest wysokie ale nie bedzie palić 10 litrów raczej

> Po prostu beznyna się szybciej nagrzewa i przy odcinku 3-4 km w zimie

> na wykresie zobaczysz że powinna porównywanie mniej palić w

> stosunku do ciągle zimnego diesla który cągle pracuje na

> zwiększonej dawce.

Masz taki wykres spalania w temperaturze? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co widzę to diesle palą kolo 7.5-8 litrow w korkach - nic

> zachwycającego

50 kkm w ponad 1,5 tonowej toyocie i spalanko 6,0 srednio zlosnik.gif

W lekkiej marei wychodziło 7,5 w 1,6.

Zależy jak jeździsz, jeśli zna się kompromis między nie zajeżdżaniem dwumasy i dobrym spalaniem to tylko jeździć, inaczej to tylko ludzie przychodzą do serwisu i jak wczoraj słyszałem 6 koła za sprzęgło,dwumasę i kilka innych rzeczy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.