Skocz do zawartości

Coś piszczy przy jeździe na zakrętach...


james89

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie opon na letnie,zauważyłem,że coś zaczęło piszczeć przy ostrzejszym skręcaniu. Najbardziej to słychać gdy cofam do placu,skręt 90stopni i cofam,a z tyłu pisk,że szok... coś jak klocki podczas hamowania. Tylko dlaczego to mi nie piszczy gdy hamuję? Piasta mi sie poluzowała,czy co??? confused.gif

dodam,że z tyłu mam tarcze z UT. A wcześniej jakoś czegoś takiego nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam to samo, podczas jazdy jak wcisnę lekko hamulec to przestaje a za chwilkę znów piszczy, tylko u siebie to mam łożysko w piaście do wymiany i klocki też przy okazji zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego. Z tym, że u mnie bardzo lekko piszczy, gdy mocno skręcę, ale wystarczy, że dotknę nogą hamulca i przestaje.

Wydaje mi się po prostu, że to klocki hamulcowe, w czasie skrętu zaczynają dotykać tarczy i mogą popiskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zagwozdka

> Zdejmij koła o obejrzyj dokładnie wzrokowo jak to wygląda.

> Może to łożysko ?

lożysko raczej odpada... bo wymieniane było,a to raczej z obu stron piszczy.

Mam nadzieję,że to klocki... ale dziwne,że dopiero na zakrętach zaczynają piszczeć... oblookam jeszcze,może faktycznie coś obciera waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zmianie opon na letnie,zauważyłem,że coś zaczęło piszczeć przy

> ostrzejszym skręcaniu. Najbardziej to słychać gdy cofam do

> placu,skręt 90stopni i cofam,a z tyłu pisk,że szok... coś jak

> klocki podczas hamowania. Tylko dlaczego to mi nie piszczy gdy

> hamuję? Piasta mi sie poluzowała,czy co???

> dodam,że z tyłu mam tarcze z UT. A wcześniej jakoś czegoś takiego nie

> zauważyłem...

Najprawdopodobniej i najczęściej piszczą klocki hamulcowe, zwłaszcza po nagrzaniu. Trzeba posmarowac miejsce styku klocka z tloczkiem, smarem miedzianym i będzie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.