Skocz do zawartości

[F] pytanie o tlumik i katalizator


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaczne od tego ze chodzi o astre z silnikiem c14nz, 140 tys. km przebiegu.

Zastanawialem sie ostatnio, czy wyciecie katalizatora i wstawienie puszki z rura (na allegro sprzedawane jako strumienice klik ) wplynie jakos pozytywnie na moc silnika? Podejrzewam, ze moze katalizator jest juz troche przypachany, ijego usuniecie pomoze. Z drugiej strony w necie czytalem ze strumienice wydmuchuja UPG, czy to prawda? I czy taka "strumienica" tez to moze zrobic?

Druga sprawa to tlumik, chcialbym jakis sportowy, ale zeby w samochodzie dalo sie wysiedziec na trasie, chcialbym zeby byl jak najcichszy smile.gif Znacie moze jakies dobre i w miare tanie? smile.gif Bo teraz mialem jakis zwykly tlumik (zamiennik), i chyba po 2 latach juz sie w srodku trzesie, i pewnie zaraz zapcha mi wydech smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy stumienica czymkolwiek różni się od zwykłej rury ale wiem że pusty katalizator czyli prawie jak rura

nie daje więcej mocy. Przetestowałem. Co do tłumików jestem zwolennikiem cichych i przyjemnych dla ucha dźwięków więc na ten temat się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy wyciecie katalizatora i wstawienie puszki z rura (...)

> wplynie jakos pozytywnie na moc silnika?

Nie.

> Z drugiej strony w necie czytalem ze strumienice wydmuchuja UPG

Niektóre (zwłaszcza źle dobrane i bez katalizatora przed nimi) tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie.

> Niektóre (zwłaszcza źle dobrane i bez katalizatora przed nimi) tak.

A mialem nadzieje ze po wyrzuceniu katalizatora pare konikow odzyje smile.gif Ale w takim razie nie ma sensu sie w to bawic, moze wymiana tlumika troche pomoze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś w telewizji oglądałem program dotyczący podnoszenia mocy akurat w oplu astrze na jednopunkcie. Wstawiali jakieś specjale filtry powietrza, wstawiali różne tłumiki, usuwaki katalizatory jednym słowem robili wszystko oprócz grzebania w kompie,mocowania turbiny i tzw.NOSA podtlenek azotu).Według producentów tych gadżetów moc powinna się zwiększyć o prawie 60% a naprawdę zwiększyli o niecałe 10% . Daje to do myślenia.Myślę,że jeden element dużo nie zmieni , ale próbować można. Często wydaje się mi że po wyjechaniu z myjni fura lepiej idzie ale to jest tylko złudzenie i marzenie. Pozdrawiam. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Kiedyś w telewizji oglądałem program dotyczący podnoszenia

> mocy akurat w oplu astrze na jednopunkcie. Wstawiali jakieś

> specjale filtry powietrza, wstawiali różne tłumiki, usuwaki

> katalizatory jednym słowem robili wszystko oprócz grzebania w

> kompie,mocowania turbiny i tzw.NOSA podtlenek azotu).

No wlasnie, czy te sportowe filtry powietyrza w ogole cos daja? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, czy te sportowe filtry powietyrza w ogole cos daja?

Mam wkładke z K&N sportową nawet do sprzedania,poprzedni właściciel pozostawił mi w spadku,myśle że w przypadku najmocniejszych wersji Astry 1,4 i 1.6 8v rotfl.gifrotfl.gifzakrecony.gif nie ma co sie bawić.Ja osobiscie różnicy nie widze,może gdyby to było choć 2.0 8v cośby to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.