Skocz do zawartości

Astra c16nz na x20xev


lng01459

Rekomendowane odpowiedzi

Mam asterkę c16nz przebieg 260tys. silnik odpala, jeździ, ale coś klepie/stuka mechanik mówi że to wyrobione dźwigienki czy coś podobnego (nie pamiętam dokładnie) czasem falują obroty no i brakuje mi już trochę mocy jednak szkoda mi rozstawać się z autem. Dodatkowo było by też do wymiany kilka elementów w przednim zawieszeniu. Tutaj pytanie. Jest okazyjnie do kupienia astra x20xev (136KM) wersja angielska. Czy opłaca się to kupić i wymienić silnik z zawieszeniem i skrzynią? Dodatkowo zabrać trochę dodatkowych gratów do siebie jak MID czy elektryczne szybki. REszta posprzedawać na częśći

Co o tym myślicie? jak wygląda sprawa przełożenia silnika z anglika, ktoś to robił może? doczytałem się że wiązka może być za krótka bo komp jest niby po drugiej stronie, to prawda? mile widziane wszelkie komentarze co z immobilizerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> W tym silniku jest Simtec 56.1 i immo idzie zalatwic w prosty sposob

> programowo.

jesli masz mozliwość wzięcia w całości za małe pieniądze, a astreką śmigać jeszcze pare latek to sie nie zastanawiaj zeby.GIF

znam usera z forum który własnie dziś jest w trakcie wymiany 3 silnika u siebie tak mu się to spodobało zeby.GIF

pozdr sklejek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche wiem o swapach ale jest to wiedza czysto teoretyczna z róznych forów itd. wiem że wiązke będzie trzeba przełozyc, ale jest to anglik i słyszałem, że kable mogą byc za krotkie czy ewentualne przedluzanie nie bedzie problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no troche wiem o swapach ale jest to wiedza czysto teoretyczna z

> róznych forów itd. wiem że wiązke będzie trzeba przełozyc, ale

> jest to anglik i słyszałem, że kable mogą byc za krotkie czy

> ewentualne przedluzanie nie bedzie problemem?

Problematyczne raczej nie, co najwyżej żmudne. Lutownica, koszulki termoskurczki i cierpliwość potrzebne wink.gif

No i schemat też się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jednak tego X20XER ładuje ? O ile mowa o tym samym juzerze

O tym samym zlosnik.gif. A Astra jego piękna niczym koń w galopie skromny.gif

Co do silnika to nie podlega dyskusji, że 2.0 16V jest lepsze niż 1.6 8V. Z tym, że w tym przypadku trochę czasu trzeba będzie poświęcić. I trochę kasy. A jeśli jest tak jak mówi mechanik to remont obecnego silnika będzie i szybszy i tańszy.

Wybór należy do autora topiku. Jest tu jeden user, który takie 16NZ remontuje dla sportu wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.