Skocz do zawartości

ALTERNATOR - wymiana paska


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy wymieniał ktoś może pasek w alternatorze i czy w ogóle się go powinno wymieniać? Jeśli tak, to co ile tys. km? Druga sprawa, to taka, czy zdarza się Wam czasem po uruchomieniu silnika, że wyskoczy komunikat błędu alternatora? Czyżby to były oznaki, że już niedomaga? frown.gif Akurat dziś miałem taką przygodę po raz drugi w przeciągu chyba 3 miesięcy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem pasek przy przebiegu ok.151 kkm.Rozsypał się wczasie jazdy.Brak ładowania,nie chodzi pompa/silnik 1,6/ i padło wspomaganie kierownicy.Wymina we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd alternator z tym nie ma nic wspólnego, ja mam auto też 2002 i w ramzch gwarancji zamontowano mi specjalny dławik skoków napiecia przy rozruchu, skoki napięcia są odpowiedzialne za generowanie tego błędu, rozruch bierze dużo prądu a alternator jeszcze nie zaczyna ładować, spadek napiecia komputer bierze za awarie altka, mam to juz 6 lat zamontowane i ani razu od tego czasu nie miałęm w/w błedu, wcześniej kilka razy dziennie.

pasek alternatora wymieniałem przy okazji wymiany rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana przy 80kkm,

robione było w znajomym warsztacie, mnie przy tym nie było, kilka dni temu ktoś pisał o tym na kąciku, troche babraniny jest , ale średnio zdolny manualnie da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.