Skocz do zawartości

dymek kolejna przypadłość


QuikSilver

Rekomendowane odpowiedzi

no więc, że zbliża się czas kiedy będę jechać autem do polski częściej mu się przyglądam i zauważyłem że sobie dymi, nie wiem czy to tutejsze paliwo takie czy co ale był zmieniany olej i filtry silnik po dobrym odcinku i dalej dymi tzn lekko ale widać dymek, przy gazowaniu na postoju jest go dużo więcej, czy to może czas na świece ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no więc, że zbliża się czas kiedy będę jechać autem do polski

> częściej mu się przyglądam i zauważyłem że sobie dymi, nie wiem

> czy to tutejsze paliwo takie czy co ale był zmieniany olej i

> filtry silnik po dobrym odcinku i dalej dymi tzn lekko ale widać

> dymek, przy gazowaniu na postoju jest go dużo więcej, czy to

> może czas na świece ?

czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy to przypadkiem nie zwykla para wodna? Bo tak mi to wyglada. Moj

> Focus 1.8 w zimowe dni potrafil na odcinku 40km nie przestac

> walic para. Zwlaszcza jak jezdzisz na gazie to jednak tej wody

> bedzie wiecej w tlumiku...

gazu nie mam, no i jak mówie, to w deszczowe wilgotne dni się rzuca w oczy, więc to może i pogoda się do tego przyczynia, bo silnik pracuje równo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli powiomy wszystkich plynów w silniku są ok, niczego nie

> przybywa/nie ubywa, smalec sie nie zbiera pod korkiem oleju to

> jest git i nie kombinuj

dzis już było ok, autko troszke pojeździło więc to pewnie tylko para swiety.gifmlot.gif

ale spokojnie jak znów się czegoś dopatrze typu że mój kierunkowskaz wolniej miga od innych to napisze zlosnik2.gifbiglaugh.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzis już było ok, autko troszke pojeździło więc to pewnie tylko para

> ale spokojnie jak znów się czegoś dopatrze typu że mój kierunkowskaz

> wolniej miga od innych to napisze

pewnie że para Panie przewrażliwiony biglaugh.gif

u mnie leje prawie 2 tygodnie (na szczęście z przerwami) i się podobnie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie że para Panie przewrażliwiony

> u mnie leje prawie 2 tygodnie (na szczęście z przerwami) i się

> podobnie dzieje.

Na początku zapewne podejrzenie padlo na uszczelkę głowicy silnika, ale objaw, jaki powstaje przy tej usterce, jest trudny do pomylenia z czymkolwiek innym (bialy dym kotłujący się z wydechu, bardzo gęsty, długo pozostaje w powietrzu). Oprocz tego może się zdarzyć tak, że albo obniża się poziom płynu chłodniczego (przedostaje się on do komór spalania i odparowuje), albo podwyższy Ci sie poziom oleju (tzn na bagnecie widac, że w misce oprocz oleju jest jeszcze inna substancja). No i w hardcore'owych przypadkach utrudniony jest tez rozruch zimnego silnika (lub jest w ogole nie mozliwy - nie kręci).

Napisałem to dla ciekawości - w Twoim przypadku jest wszystko w normie. To zupelnie normalne, jesli przy duzej wilgotnosci powietrza silnik "dymi" parą wodną. W szczegolnosci, jesli jezdzisz na krotkich dystansach (miasto). Taka charakterystyka eksploatowania pojazdu wplywa bardzo negatywnie na zywotnosc ukladu wydechowego, ktory rdzewieje, bo woda nie zdąży odparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.