Skocz do zawartości

ZAMKNIĘTY OBIEG POWIETRZA - nagle ożył i padł


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Temat choć już kiedyś poruszany, ale pozwole sobie na krótki wpis. Od dłuższego czasu funkcja recyrkulacji powietrza u mnie nie działa. Obieg miałem cały czas zamknięty i tak było do dzisiaj. Podjeżdżam sobie dziś na włączonej klimatyzacji pod sklep, wyłączam klime i przycisk recyrkulacji, bo z przyzwyczajenia zawsze uruchamiam oba, a tu nagle słysze, że szum powietrza z dmuchawy się zmienił. Nacisnąłem ponownie i rzeczywiście wszystko działało, a na dodatek słyszałem jak ten silniczek od recyrkulacji sobie pracuje. Niestety kolejne próby nic nie dały i teraz znów to nie działa. Powiedzcie proszę, co w takim wypadku jest popsute skoro sam silniczek po dłuższym czasie zaczął nagle pracować? Czy może problem leży gdzieś indziej? Już się ucieszyłem, że się samo wszystko naprawilo, a tu niestety oslabiony.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klawiaturka ma luz na kostce albo styki zasniedziale , skoro cala

> "mechanika" okazala sie sprawna.

A napisz mi prosze, czy jest jakiś w miare rozsądny sposób dostania się do klawiaturki i styków, żeby w zakresie własnych możliwości usunąć usterkę? Bardzo mnie to dziś wszystko zadziwiło, że zaczęło działać, bo już dawno postawiłem krzyżyk na silniczku recyrkulacji.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak stawiam na silniczek ( potencjometr w mechaniźmie ) devil.gif / Jeśli nie można sie do niego dostać to możesz zawsze kupić w areozolu preparat do czyszczenia potencjometrów i robiąc w silniku ( a dokładnie w obudowie zewnętrznej ) mały otwór wszystko zalać tym preparatem.... pomoże pewnie na kilka miesięcy - ale zawsze hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> preparat do czyszczenia potencjometrów i robiąc w silniku ( a

> dokładnie w obudowie zewnętrznej ) mały otwór wszystko zalać tym

> preparatem.... pomoże pewnie na kilka miesięcy - ale zawsze

Wymiana silniczka to raczej desperacja, bo trzeba rozebrać chyba całą deskę rozdzielczą. Samemu się na to nie porwę, a zlecić to komuś, to kiepski pomysł, bo nie wiadomo czy zostanie złożona solidnie i sumiennie. Moge spróbować preparatem, ale jak psikać i gdzie to dla mnie czarna magia. Z tego, co ogólnie sie orientuje to silniczek jest chyba głęboko schowany frown.gif Za ewentualne sugestie będe wdzięczny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.