Skocz do zawartości

Problem z ???


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam do Was pytanie smile.gif typu czy jak są zawory do regulacji to słychac bardzo stukotanie ( czy słychac też w kabinie ) jak sie wtedy zachowuje silnik czy wszystko jest w normie i tylko występuje stukotanie czy jeszcze sa jakieś objawy typu słabszy silnik itp. proszę o info w temacje bo mnie coś trafi dzięki smile.gif pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie zależy w którą stronę ma nastąpić regulacja, u mnie nie było żadnych objawów stukania ale na jednym ssącym zamiast 0,35 miałem 0,23 czyli było za ciasno

P.S wbrew powszechnym opiniom da się te płytki wytargać samemu, mnie osobiście obecność pomocnika przeszkadzała, a narzędzia to oczywiście dwa śrubokręty, w tym jeden stuningowany do tego celu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pewnie zależy w którą stronę ma nastąpić regulacja, u mnie nie

> było żadnych objawów stukania ale na jednym ssącym zamiast 0,35

> miałem 0,23 czyli było za ciasno

no to jeszcze mnie całkiem dobiłeś frown.gif , ale u mnie słychac stukotanie , ale czasem ustępuje ( tak jakby zanika frown.gif ) to nie wiem czy to są zawory już sam , myślę iż od wydechu w okolicach złącza elastycznego jak by była dziura to by było schychac pierdzenie chyba że się mylę frown.gif

raczej sam by się nie bawił bo by mnie szczeliło frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba sprawdzić te luzy, a stukać może i sam wałek - tzw. luz osiowy

jak by to był wałek to co by trzeba było zrobic frown.gif ? i czy da sie to jakoś sprawdzic samemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak by to był wałek to co by trzeba było zrobic ?

wtedy nic nie trzeba robić tylko z tym jeździć smile.gif tak czy inaczej trzeba zdjąć pokrywę zaworów i zacząć od zmierzenia luzów zaworowych, natomiast sam wałek może mieć luzy na podporach na których leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> acha czy wtedy by stukot zanikał co jakiś czas ?

tego nie wiem, ale jeśli to byłby wałek to naprawdę nic strasznego i na tę dolegliwość nie było tu u nas recepty

P.S nie wiem czy wyobrażacie sobie jakie odgłosy może wydawać luz na połączeniu korb z tłokami, silnik tak stukał, że chodził jak diesel, ale szedł do odcinki, żadnego spadku mocy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego nie wiem, ale jeśli to byłby wałek to naprawdę nic strasznego i

> na tę dolegliwość nie było tu u nas recepty

> P.S nie wiem czy wyobrażacie sobie jakie odgłosy może wydawać luz na

> połączeniu korb z tłokami, silnik tak stukał, że chodził jak

> diesel, ale szedł do odcinki, żadnego spadku mocy

ja jedynie co zaobserwowałem to że jak wcine gazu na postoju to bardzo nisko spada na obroty i po chwili wchodzi i jest ok z obrotami , wcześniej tego nie miałem ( troszkę taki dziwny objaw tak jakby sie dusił przez tą sekundę czy dwie frown.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich

W benzynie latwo uslyszec zawory. Praca silnika staje sie bardziej dizlowska wink.gif Taki klekot miarowy rytmiczny... z nutką metalicznego dzynkania.

Da sie z tym jezdzic ale lepiej zrobic bo to nie fortuna a jak sie oleje temat to fortune mozna potem zostawic w serwisie jak ci sie powypalaja gniazda zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W benzynie latwo uslyszec zawory. Praca silnika staje sie bardziej

> dizlowska Taki klekot miarowy rytmiczny... z nutką metalicznego

> dzynkania.

> Da sie z tym jezdzic ale lepiej zrobic bo to nie fortuna a jak sie

> oleje temat to fortune mozna potem zostawic w serwisie jak ci

> sie powypalaja gniazda zaworow.

już własnie sam nie wiem , a nie chcę ola tematu frown.gif niby miałem robiona regulację zaworów około rok temu ale sami wiecie jak to jest ufac ludzią frown.gif , podpowiedzcie cos jeszcze co to moze byc , na co zrócic uwagę co zobaczyc co dotknąc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S wbrew powszechnym opiniom da się te płytki wytargać samemu, mnie

> osobiście obecność pomocnika przeszkadzała, a narzędzia to

> oczywiście dwa śrubokręty, w tym jeden stuningowany do tego celu

da się, ale jest niewygodne i wymaga wprawy.

Najwygodniej jest w 3os, wtedy wymiana płytki przy użyciu 2 większych śrubokrętów i płaskich szczypców zajmuje 15sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da się, ale jest niewygodne i wymaga wprawy.

> Najwygodniej jest w 3os, wtedy wymiana płytki przy użyciu 2 większych

> śrubokrętów i płaskich szczypców zajmuje 15sek.

ale tak jak piszę że robili by to ludzie którzy maja większe pojęcie na ten temat niz ja smile.gif , a co myślicie na temat panewek frown.gif ? możliwe żeby był taki objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tak jak piszę że robili by to ludzie którzy maja większe pojęcie

> na ten temat niz ja

Tu jakieś większe zdolności nie są potrzebne.

2os naciskają mocno na pierścień szklanki, a jedna podważa i wyciąga płytkę, zero filozofii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu jakieś większe zdolności nie są potrzebne.

> 2os naciskają mocno na pierścień szklanki, a jedna podważa i wyciąga

> płytkę, zero filozofii

no własnie jest problem z tymi trzema osobami smile.gif chyba że jesteś chętny jako pierwszy smile.gif co ty na to smile.gif zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.