Skocz do zawartości

Osłona przegubu


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupiłem przegub firmy spidan. W komplecie jest osłona ale wygląda ona

> jak wykonana z plastiku, jest twarda. Czy warto ją montować czy

> lepiej kupić gumową orginalną?

Jak jest sztywna to szybko się będzie uszkadzać frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba tak zrobię, ewentualnie założę starą, bo jest cała i nie popękana ani sparciała, bo ta nowa to żywy plastik, fakt, że jest tak wyprofilowana, żeby się wyginała, ale wydaje mi się ona strasznie tandetna. Szkoda, bo za przegub zapłaciłem 175zł... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem przegub firmy spidan. W komplecie jest osłona ale wygląda ona jak wykonana z plastiku, jest twarda...

Np. w focusach były plastikowe osłony - widziałem podczas montażu półosi i nic nie słyszałem o tym żeby nadmiernie pękały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. w focusach były plastikowe osłony - widziałem podczas montażu

> półosi i nic nie słyszałem o tym żeby nadmiernie pękały ...

No nie wiem sam. Niby guma to guma, przynajmniej dla mnie i żaden plastik nie wytrzyma tyle co guma. Druga sprawa jest taka, że jest dosyć twarda ta osłona. No i gdyby taka szła na 1 montaż to ok, ale w oryginale jest gumowa i trochę mnie to męczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem sam. Niby guma to guma, przynajmniej dla mnie i żaden plastik nie wytrzyma tyle co guma. Druga sprawa jest taka, że jest dosyć twarda ta osłona. No i gdyby taka szła na 1 montaż to ok, ale w oryginale jest gumowa i trochę mnie to męczy...

Niestety nie podejmę decyzji za Ciebie, ale ja ostatnio kupiłem przegub do BX, jeszcze go nie mam, czekam na przesyłkę. Zapłacę 50zł i pewnie osłona będzie gumowa, więc jeżeli Ty zapłaciłeś 175 to jest duża szansa że ten plastik jest dobrej jakości wytrzyma wiele lat.

Co do przedłużenia żywotności osłon to staram się zawsze zostawiać autko z kołami ustawionymi na wprost, żeby ich nie przeciążać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trochę się zdziwiłem, bo byłem w ASO i niby oryginalna osłona jest plastikowa. Nawet facet mi pokazywał, i był znaczek fiata na niej, praktycznie identyczna jak to co dostałem w komplecie z przegubem. Mówił, że jest z jakiegoś termokurczliwego materiału. No to mówię mu, że w aucie oryginalnie są gumowe, a on na to, że do Punto II i II FL zawsze były takie plastikowe.

Zobaczę, jeśli stara gumowa nie jest popękana to może ją zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i trochę się zdziwiłem, bo byłem w ASO i niby oryginalna osłona

> jest plastikowa. Nawet facet mi pokazywał, i był znaczek fiata

> na niej, praktycznie identyczna jak to co dostałem w komplecie z

> przegubem. Mówił, że jest z jakiegoś termokurczliwego materiału.

> No to mówię mu, że w aucie oryginalnie są gumowe, a on na to, że

> do Punto II i II FL zawsze były takie plastikowe.

> Zobaczę, jeśli stara gumowa nie jest popękana to może ją zostawię.

zakładaj tą "plastikową" u nas jak była zmieniana (nie pamiętam po ki grzyb) to była plastikowa i na taką została zmieniona po 50 tys. jest OK

Pozdro 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.