Skocz do zawartości

Problem silnikowo-?


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy silnik (benzyna+LPG). Pali od zawsze "ciężko" - jakieś 5sek, ale od pierwszego. No i nagle bez jakiegoś etapu przejściowego baaaardzo nierówno chodzi i zupełnie nie ma mocy jakby nie pracował na wszystkie cylindry. Na luzie jeszcze jakoś się wkręca na obroty, choć mniej żwawo niż normalnie pod obciążeniem nie chce. Dodatkowo co jakiś czas strzał w wydech jakby niespalone paliwo dopiero w wydechu spalało się.

Oczywistym wydaje się sprawdzenie kable, świece, kopułka itd. Jednak wszystkie te elementy wymieniono na nowe - częściowo z racji wieku, częściowo "profilaktycznie". Problem jest nadal.

Natomiast po przełączeniu na gaz zupełnie zanika. Inst 2generacji, prosta i jeździ normalnie, jak zawsze, dobra moc równa praca.

Dodam jeszcze, że problem już kiedys występował, ale zanim zdążyłem dojechać do mechanika (akurat jechałem na benzynie) sam z siebie ustąpił - samochód mulił się, mulił, nagle "strzał" i w jednej sekundzie wróciły mu prawidłowe właściwości. O sprawie zapomniałem, aż do teraz.

Pytanie nie brzmi co mu jest, bo nikt tu nie jest prorokiem a to forum, nie warsztat, ale raczej - co sprawdzić?

Zastanawiam się na jaki kącik to dać, ale w sumie sprawa jest ściśle techniczna, nie regionalna i nie-towarzyska, a niekoniecznie mająca związek z konkretną marką więc chyba tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie masz racji, ale byłbym zdziwiony, wytrzymałyby "aż" dwa miesiące??

Pytanie moje brzmi, czy czasem gdyby chodziło o wtryski, nie powinno to się wydarzyć jakoś stopniowo, coraz gorzej jedzie, coraz mniej mocy??

Jednak objawy wskazują na to, że trzeba poszukać elementu występującego i działającego tylko przy zasilaniu noPb, czyli pompa paliwa, filtr paliwa, przewody paliwowe, same wtryski, ew. jakość samego paliwa, jednak naprawdę mimo iż elementów nie ma wiele nie mam pojęcia co to może być.

> Wtryskiwacze paliwka się zacierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> autoadaptacja znaczy co? Silnik wtrysk wielopunktowy sterowany

> komputerem, auto nie-fiat.

Tak myślałem że nie Fiat, dla tego zaznaczyłem o jaką markę mi się rozchodzi. Pisząc o auto adaptacji, mam na myśli łapanie złych ustawień przez komputer dla pracy na benzynie. W Fiatach objawia się to nieprawidłową pracą na benzynie. Czasem pomaga "reset" komputera poprzez odłączenie akumulatora i pojeżdżenie na benzynie. Oczywiście jazda na gazie spowoduje rozjechanie adaptacji na nowo.

Ale to wszystko piszę po doświadczeniach z Fiatem. Nie wiem jak inne marki mają niewiem.gif Taka mała podpowiedź mi się nasunęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myślałem że nie Fiat, dla tego zaznaczyłem o jaką markę mi się

> rozchodzi. Pisząc o auto adaptacji, mam na myśli łapanie złych

> ustawień przez komputer dla pracy na benzynie. W Fiatach objawia

> się to nieprawidłową pracą na benzynie. Czasem pomaga "reset"

> komputera poprzez odłączenie akumulatora i pojeżdżenie na

> benzynie. Oczywiście jazda na gazie spowoduje rozjechanie

> adaptacji na nowo.

> Ale to wszystko piszę po doświadczeniach z Fiatem. Nie wiem jak inne

> marki mają Taka mała podpowiedź mi się nasunęła.

Wiesz aż mi się przypomniało jak w poprzednim aucie (Fiat tym razem) przerabiałem tą procedurę i pomogło. Dzięki za podpowiedź i przypomnienie, sprawdzę. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.