Skocz do zawartości

Jakaś wypięta wtyczka przy zaworze EGR ?


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jak już wcześniej pisałem, miałem ostatnio samochód na małym przeglądzie z czyszczeniem zaworu EGR. Dziś tak sobie oglądam silniczek pod maską i zauważyłem jakąs wtyczkę i gniazdko przy EGR, tuż za plastikową osłoną silnika, ale wszystko rozpięte. Co to jest i czy powinno to być razem połączone, bo wydaję mi się, że powinno, bo dziwne trochę, żeby sobie wtyczunia tak latała poprostu. Proszę o jakąś sugestie, co z tym ostatecznie zrobić, bo w tym momencie wtyczkę wpiąłem hmm.gif.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powinna byc wpieta, przynajmniej ja tak mam, a jak ja podlączyles to

> cos sie zmienilo w aucie lepiej/gorzej jezdzi?

Witaj!

Po wpięciu auto osłabło jak diabli. Wypiąłem i było to samo. Postanowiłem się przejechać i dopiero jak mu na 1 biegu przybutowałem przez pare sekund to go puściło. I po tym wtyczkę wpiąłem jeszcze raz i jest teraz ok. Autko jeździ żwawo i pali mało. Niemniej jednak nie wiem czemu mechanik zostawił wtyczkę wypiętą. Podejrzewam, że przeoczył. Wiem jedno, że już więcej do niego nie pojade, bo wizyta u niego kosztowała mnie trochę nerwów i kasy crazy.gif Niedawno wróciłem z trasy i obyło się bez żadnych niespodzianek;).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba po prostu nie czyścił EGR, tylko wypiął wtyczkę, żeby jechał

> lepiej

Chyba nie, bo pokazywał mi jeszcze ile syfu z EGR-a wyciągnął. Sądzę, że zwyczajnie zapomniał, ale nie zmienia to faktu, że mechanik na takie błędy pozwalać sobie nie może. A tak wracając do tematu, to co faktycznie daje ta wtyczka? Pytam, bo nie znam się na tym. Niektórzy ją chyba odpinają, jak EGR mają zaślepiony, a u mnie był tylko czyszczony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.