Skocz do zawartości

[cc 1.2] snieg + alternator = brak ladowania


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis sypnelo sniegiem, wsiadlem do auta, odpalil i pojechalem. Po drodze silnik zaczal przerywac mocno i bylo slychac piski z altka i kontrolka ladowania sie lekko swiecila. Po podjechaniu pod dom kontrolka sie zaswiecila na dobre i ladowania brak. Dodam, ze bylo baardzo mokro na ulicy z tego sniegu. Lozyska swiszczaly od pewnego momentu, ale nic sie nie dzialo do dzis. Co lepsze swist ustal wraz z brakiem ladowania. Pasek caly altek sie kreci.

Co sie moglo stac ?? Mostek i regulator nowy, altek to pancerniak z 1.1 spi. Zostawilem na noc aby przesechl. Czy te lozyska moga miec zwiazek z brakiem ladowania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis sypnelo sniegiem, wsiadlem do auta, odpalil i pojechalem. Po

> drodze silnik zaczal przerywac mocno i bylo slychac piski z

> altka i kontrolka ladowania sie lekko swiecila. Po podjechaniu

> pod dom kontrolka sie zaswiecila na dobre i ladowania brak.

> Dodam, ze bylo baardzo mokro na ulicy z tego sniegu. Lozyska

> swiszczaly od pewnego momentu, ale nic sie nie dzialo do dzis.

> Co lepsze swist ustal wraz z brakiem ladowania. Pasek caly altek

> sie kreci.

> Co sie moglo stac ?? Mostek i regulator nowy, altek to pancerniak z

> 1.1 spi. Zostawilem na noc aby przesechl. Czy te lozyska moga

> miec zwiazek z brakiem ladowania ??

objawy masz takie jak ja, obstawiam diody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede balaganu robil bo watków o altku w ciagu 2 dni przybywa.

Spytam tu

Objawy sa takie ze kontrolka ladowania pali sie slabo, altek po odpaleniu i dodaniu gazu świszczy. Jak dodaje gazu to kontrolka pali się bardziej.

Dodam ze mierzone było ładowanie mies temu i było 12.4V co juz mi powiedzieli, ze słabo (no fakt) ale to bylo ASO wiec im nie wierze - tzn nie pokazali mi tego miernika.

auto to SC 1.1 Spi z el. wspomaganiem

Czy lepiej kupic od razu altek np:

http://www.allegro.pl/item747363264_nowy_alternator_fiat_punto_seicento_wspomaganie.html

Czy grzebac sie z tym?

Nie oczekuje ze po dotknięciu ekranu ktoś mi odpowie co jest przyczyną. Jestem ciekaw czy warto sie bawic w diody mostki itp czy nie taniej wyjdzie kupic od razu caly alt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.