Skocz do zawartości

pasek rozrzadu


mgala

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy komus pekl pasek w 1.6 16 v jakie moga byc skutki czy koszt naprawy przekroczy koszty kupna drugiego silnika na allegto koszt ok 1000 zl .Bo niestety wczorai mi poszedl podczas jazdy jechalem z predkoscia ok100 i sie zapalila lampka od oleju i silnik zgasl. Sory za bledy niestety padl mi komp i nie mam jak sprawdzic a pisze na pda z gory dzieki za info pozdrawjam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanko czy komus pekl pasek w 1.6 16 v jakie moga byc skutki czy

> koszt naprawy przekroczy koszty kupna drugiego silnika na

> allegto koszt ok 1000 zl .Bo niestety wczorai mi poszedl podczas

> jazdy jechalem z predkoscia ok100 i sie zapalila lampka od oleju

> i silnik zgasl.

Jesli to faktycznie naped rozrzadu ci polecial to sie nawet nie zastanawiaj.

Kupuj nowy silnik, osprzet ci zostanie, a generalka po takim zdarzeniu to kwota co najmniej nowego uzywanego silnika i w zasadzie brak gwarancji.

Poza tym jest taka zasada ze jak sie kupuje auto to chocby byl rozrzad 'wczoraj robiony, Panie' to zawsze sie pierwsze co robi to rozrzad wymienia. Koszt w sumie niewielki w porownaniu z kosztem naprawy awarii spowodowanej tym zaniedbaniem.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jaki masz przebieg i w jakim stanie byl Twoj silnik. Uzywke kupisz, ale tak na prawde nie wiadomo co sie z tym silnikiem dzialo, jaki ma przelot i tak na prawde kupujesz kota w worku. Dowiedz sie ile by kosztowal remont Twojego silnika a pozniej zobacz na ceny uzywek i dolicz koszt transportu(chyba ze znajdziesz w swoim miescie), koszt wymiany rozrzadu,koszt wyjecia i wlozenia silnika i podpiecia wszystkiego do kupy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanko czy komus pekl pasek w 1.6 16 v jakie moga byc skutki czy

> koszt naprawy przekroczy koszty kupna drugiego silnika na

> allegto koszt ok 1000 zl .Bo niestety wczorai mi poszedl podczas

> jazdy jechalem z predkoscia ok100 i sie zapalila lampka od oleju

> i silnik zgasl. Sory za bledy niestety padl mi komp i nie mam

> jak sprawdzic a pisze na pda z gory dzieki za info pozdrawjam

mnie w Bravie koszt remontu zamknął się w kwocie 1300zł. Wymienione zostały zawory ssące (8szt.) plus pasek, uszczelka pod gł., płyny i obudowa rozrządu bo była popękana. Zawory poszły w zamiennikach, uszczelka oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli to faktycznie naped rozrzadu ci polecial to sie nawet nie

> zastanawiaj.

> Kupuj nowy silnik, osprzet ci zostanie, a generalka po takim

> zdarzeniu to kwota co najmniej nowego uzywanego silnika i w

> zasadzie brak gwarancji.

> Poza tym jest taka zasada ze jak sie kupuje auto to chocby byl

> rozrzad 'wczoraj robiony, Panie' to zawsze sie pierwsze co robi

> to rozrzad wymienia. Koszt w sumie niewielki w porownaniu z

> kosztem naprawy awarii spowodowanej tym zaniedbaniem.

> Pozdr

spokojnie naigorsze w tym ze pasek ,napinacz, i rolka prowadzaca byly wymieniane jak go kupilem jakies 6 mie temu ok30000 km przejechalem tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie w Bravie koszt remontu zamknął się w kwocie 1300zł. Wymienione

> zostały zawory ssące (8szt.) plus pasek, uszczelka pod gł.,

> płyny i obudowa rozrządu bo była popękana. Zawory poszły w

> zamiennikach, uszczelka oryginalna.

to chyba remont glowicy a nie calego silnika zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wg ciebie oryginał to jaki jest????????

Oryginał jest oryginalny. Niestety części nawet tego samego producenta kierowane do sklepów i do ASO jako części oryginalne różnią się jakością. Jestem zwolennikiem oszczędzania przy użytkowaniu samochodu, ale nie za wszelką cenę i nie w przypadku tak istotnej sprawy jak rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dla ciebie np. dayco z napisem FIAT lub conti z napisem FIAT jest oryginał.

ale tan sam pasek bez napisów jest już nieoryginał TAK??

jeśli TAK, to pogadaj/poczytaj jak się produkuje części dla producentów samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli dla ciebie np. dayco z napisem FIAT lub conti z napisem FIAT

> jest oryginał.

> ale tan sam pasek bez napisów jest już nieoryginał TAK??

Źle mnie zrozumiałeś. Dla mnie oryginał to część ze znaczkiem Fiata kupiona w ASO. Wisi mi w zasadzie kto to produkuje, ważne że mam dwa lata gwarancji i w razie problemów z rozrządem ASO się będzie głowiło jak je rozwiązać. Dla mnie spokój jest więcej wart niż ta stówka, może dwie więcej wydane raz na 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego robię w zakładzie, który sam kupuje części i mam 50% niższe ceny, a gwarancja taka sama.

w zasadzie mnie też zwisa, co wsadzą ale ze względu na te 2 lata już to ich głowa, by wsadzali dobre części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego robię w zakładzie, który sam kupuje części i mam 50% niższe

> ceny, a gwarancja taka sama.

> w zasadzie mnie też zwisa, co wsadzą ale ze względu na te 2 lata już

> to ich głowa, by wsadzali dobre części.

Rozrzad do fiata palio rozprowadzany jako oryginalny (ricambi orginali) robi co najmniej kilku OEMow. Jakosc jest porownywalna wiec nie ma sie o co spierac. Co innego jakby kupil jakas chinszczyzne. Poza tym kazdy producent ma noty katalogowe danych paskow, mozna sprawdzic ile i jakie paramerty maja paski 'noname' a jakie paski 'orginali' AFAIR to jest jedno i to samo. Poza tym jak mechanik spartoli i zle naciagnie (za mocno/za lekko) to chocbys mial pasek z pierwszego montazu to i tak ci poleci szybciej niz normalny niefirmowy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.