Skocz do zawartości

Regulacja hamulca ręcznego PUNTO mk II


StiloMWVANActive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chyba znowu linka hamulca ręcznego się wyciągnęła i rączka zaciąga się bardzo wysoko. Kiedyś ASO (jeszcze na gwarancji) wykonywało mi regulacje, ale nie przyjrzałem się tej operacji. Kto wie gdzie znajduje się regulacja linki hamulca ręcznego: w kabinie w tunelu czy pod samochodem? Jak taką regulację przeprowadzić we własnym zakresie? No i gdzie jest czujnik załączający kontrolkę zaciągniętego hamulca ręcznego?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź mocowanie linki przy tylnych kołach, czy jest zaczepiona za tylny haczyk na belce. u mnie ten haczyk sie ułamał i linka ocierała o koło czego efektem jest zdarcie osłony do pancerza.... linkę zaczepiłem opaską do tylnej sprężyny, a ręczy się poprawił tak, że na płaskim na 1 ząbek się zaciąga zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... linkę zaczepiłem opaską do tylnej sprężyny, a ręczy się poprawił tak, że na płaskim na 1 ząbek się zaciąga

Na to nie wpadłem - sprężyna jest w miarę nieruchoma i bardzo stabilna smile.gif - jak będę zmieniał płyn hamulcowy, to tak zaczepię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to nie wpadłem - sprężyna jest w miarę nieruchoma i bardzo

> stabilna - jak będę zmieniał płyn hamulcowy, to tak zaczepię.

inaczej sie nie dalo, wziąłem szeroką i grubą opaske i spiąłem za ostatni zwój od dołu - on powinien byc w miare nieruchomy. Jedna rzecz która musze poprawić - po drodze przechodzi przewód hamulcowy mi w tej chwili ta opaska sie opiera o niego i musze to inaczej ułożyć, ale robiłem to na szybko po ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź mocowanie linki przy tylnych kołach, czy jest zaczepiona za

> tylny haczyk na belce a ręczy

> się poprawił tak, że na płaskim na 1 ząbek się zaciąga

Przy zmianie kół na zimowe poprawiłem mocowanie linki w haczykach i ku mojemu zaskoczeniu ręczny poprawił sięna tyle, ze chyba nawet nie będę go regulował. Chyba, że przy okazji wymiany podświetlenia gniazda zaplaniczki na konsoli.

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.