Skocz do zawartości

[c.514.5] Wymiana lozysk, problem z rozbiorka


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze kiedys ktos dawal manuala dokladnego wraz z zdjeciami jak rozebrac ta skrzynie, ale niestety nie umiem znalezc tego, dolecialem do 2007 roku i nie umiem znalezc tego. Ma ktos moze linka do tego??

A teraz najwazniejsze pytanie:

zdjecie

5ty bieg udalo mi sie caly sciagnac bez problemu, odkrecilo sie latwo, byl tam prawy gwint jak zawsze. Teraz probuje odkrecic ta druga nakretke i nie umiem, meczylem sie z nia dosc dlugo i nic. Ksiazka nie podaje, ze ma byc tam lewy gwint czy cos czyli powinna sie normalnie odkrecic a ona ani drgnie. jest tam prawy czy lewy gwint ?? Zdjecie pogladowe o co mi chodzi.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak i rozklepac zabezpieczenia

zabezpieczenia rozklepa w pierwszej kolejnosc. A mam jeszcze pytanie co do lozyska co jest w zalaczniku. Czy jest to normalne, ze tak duze lozysko ma tylko 8 kulek i ponad polowa biezni jest wolna ?

post-23279-14352505425763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli trzeba dalej probowac sila x gwalt.

> Sprobuje wziasc z warsztatu pneumata na 1000 niutkow, bo moj na 500

> nie daje rady

ja mam taka metode na odkrecenie tych nakretek najpierw wodzik 5 biegu wysówam do góry zeby odkrecić ta łape co przesua to kółko na 5 biegu nastepnie wodzik wraca w pozycje "luzu w skrzyni ) a kólko na 5 biegu przesówam reczeniby wrzucić bieg nastepnie śrubokretem załaczam nastepny bieg np 3/4 i daje mi to zblokowanie skrzyni co powoduje ze wałki mi sie nie kreca i moge bez problemu odkrecić nakretki

co do łożyska rozbieraj wszytsko i spisz symbole albo jeśli sa gdzieś w książce oznaczenia to z tamtad sobie weź a pożniej kup zamieniki bo za orginalne skf zapłacisz kosmiczna kase

Ps: jak bedziesz miał oznaczenia łożysk to wyślij mi je na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy od typu łożyska, masz tam jakieś oznaczenia? 6206? 6305?

no wlasnie na tym najwiekszym nie ma oznaczac, jest bieznia wewnetrzna i zewnetrzna, z ktorej kulki wyciagnalem i bierznia sama zostala mi w rece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lozyska sa dobre procz tego najwiekszego (ale wydaje mi sie ze tam taki luz ma byc) i 6204 bo daje straszny szum i ono mi szumi, ja kupuje tylko SKF.

Spisze wszystkie lozyska dla potomnych, aby bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ci powiem tylko tyle .... szukaj kulek no nie do końca rozumiem ile ci zostało ale oprusz tego szukaj jeszcze plastikowych kawałków z tego łożyska bo kukli nie poruszają sie swobodnie tylko siedza w takich platkiowych jażmach jak w tym drugim łożysku wiec tam zdecydowanie nic nie wypada rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > ja ci powiem tylko tyle .... szukaj kulek no nie do końca rozumiem

> ile ci zostało ale oprusz tego szukaj jeszcze plastikowych

> kawałków z tego łożyska bo kukli nie poruszają sie swobodnie

> tylko siedza w takich platkiowych jażmach jak w tym drugim

> łożysku wiec tam zdecydowanie nic nie wypada

problem jest w tym, ze niestety w oleju ani w skrzyni nie ma zadnych sladow po jakis kulkach, a kulki sa o srednicy 1cm wiec nie zniknely same z siebie, juz nie wiem co z tym lozyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem jest w tym, ze niestety w oleju ani w skrzyni nie ma zadnych

> sladow po jakis kulkach, a kulki sa o srednicy 1cm wiec nie

> zniknely same z siebie, juz nie wiem co z tym lozyskiem

może spisz numery z eper'a i zobacz te łożyska w aso? jeśli coś takiego tam mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem jest w tym, ze niestety w oleju ani w skrzyni nie ma zadnych

> sladow po jakis kulkach, a kulki sa o srednicy 1cm wiec nie

> zniknely same z siebie, juz nie wiem co z tym lozyskiem

ale kulki sa w takich jakby platikowych trzymadełkach w pierscieniu .... a jezeli mówisz ze na bierzni sa nierówno rozłożone to ten pierscień pękł i rozleciał sie na kawałeczki z mielił z olejem musisz wszystko rozebrać i obadać czy nie zostały jakies wieksze kawałki i wszystko dokładnie umyc poczym złożyć oczywiście smarując zeby nie było suchego startu . dokładnie obadaj dyfer tam jest magnes w środku moze przy nim coś siedzi i wszystkie kanaliki czy gdzieś jej nie wcisneła konwekcja oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale kulki sa w takich jakby platikowych trzymadełkach w pierscieniu

> .... a jezeli mówisz ze na bierzni sa nierówno rozłożone to ten

> pierscień pękł i rozleciał sie na kawałeczki z mielił z olejem

> musisz wszystko rozebrać i obadać czy nie zostały jakies wieksze

> kawałki i wszystko dokładnie umyc poczym złożyć oczywiście

> smarując zeby nie było suchego startu . dokładnie obadaj dyfer

> tam jest magnes w środku moze przy nim coś siedzi i wszystkie

> kanaliki czy gdzieś jej nie wcisneła konwekcja oleju

no musze poszukac dokladnie oznaczen i popatrzec w sklepie jak takie lozysko wyglada. Bo ono jest specyficzne, bo z tym rowkiem na zewnatrz. I do tego lozysko 6204 i bedzie good. Ale jakos mi sie nie usmiecha rozbierac tego calego walka, aby sie do jednego lozyska dobrac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no musze poszukac dokladnie oznaczen i popatrzec w sklepie jak takie

> lozysko wyglada. Bo ono jest specyficzne, bo z tym rowkiem na

> zewnatrz. I do tego lozysko 6204 i bedzie good. Ale jakos mi sie

> nie usmiecha rozbierac tego calego walka, aby sie do jednego

> lozyska dobrac :/

ukladaj sobie po kolei kazdy element zebyś pozniej nie pomieszał i uważaj na wałeczki i spreżynki bo ciezko sie tego szuka jak wystrzeli a dzieje sie to czesto smile.gif znam z doswiadczenia angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ukladaj sobie po kolei kazdy element zebyś pozniej nie pomieszał i

> uważaj na wałeczki i spreżynki bo ciezko sie tego szuka jak

> wystrzeli a dzieje sie to czesto znam z doswiadczenia

tego sie nie obawiam. Obawiam sie jak sciagnal lozysko pierwsza i cala reszte, a szczegolnie ten wieniec wewnetrzny tego lozyska, ktore musze wymienic :/ to bedzie najgorsze, jak to sciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.