Skocz do zawartości

[miałem włam] jaka wkładka do zamka?


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dopadło i mnie... Jakies amatory wlamaly mi sie do auta. Rozwalony mam zamek od strony kierowcy. Mechanik wczoraj kupil wkladke do zamka ale nie pasowala. Moja wyglada podobnie badz tak samo jak ta na zdjeciu, on kupil troche innej dlugosci oraz te wypustki zaznaczone na zdjeciu ma duzo dluzsze.

8f02fd7862edb8e8.jpg

Mozecie mi powiedziec jakie byly rodzaje tych wkladek oraz w jakich rocznikach stosowane. Myslalem ze kupil do starszego rocznika, jednak kilka sklepow w internecie podaje rozne informacje i nie wiem.

Wdzieczny bym byl za podanie jakie rodzaje byly i jakie maja oznaczenia [GM] latwiej bedzie mi znalezc.

Zdjecie pochodzi z tej aukcji:

http://allegro.pl/item833108009_nowy_zamek_wklad_zamka_kluczyk_opel_astra_corsa.html

Moje auto to rocznik 1998r (sedan, jeszcze nie klasik).

Ps. Chowajcie uchwyty od nawigacji! Ja niestety zostawilem! Wlamali sie dlatego bo mysleli ze navi jest gdzies schowana. Mimo ze radio bylo a klucze do radia w schowku to radia nawet nie tkneli. Tej pechowej nocy obrobili 30 autek w mojej 20tys wiosce - kradli glownie navi i cb! Najsmieszniejsze jest to ze moj przyszly szwagier mial wlam 5 dni temu w miescie oddalonym 50km od mojego i wlamali mu sie tez dlatego ze mial uchwyt od navi na szybie - mialem zdjac w sobote ale mi sie nie chcialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać tylko numery z EPC, Astra F od 1996 r w górę:

90540578, 51 33 009, WKŁAD ZAMKA I KLUCZE, DRZWI PRZEDNIE, ZAMEK NA KLUCZ WSPÓLNY (SZEREG PROFILI S) - to ten z aukcji powyżej!

90540580, 51 33 011, WKŁAD ZAMKA I KLUCZE, DRZWI PRZEDNIE, ZAMEK Z ODRĘBNYM KLUCZEM (PROFIL S1501-2000) (OPRÓCZ VAUXHALL'A)

90541852, 51 33 032, WKŁAD ZAMKA I KLUCZE, DRZWI PRZEDNIE, ZAMEK Z ODRĘBNYM KLUCZEM (PROFIL D1501-2000) (OPRÓCZ VAUXHALL'A)

Do Astry do 1995 roku były inne wkładki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wkladka wyglada tak:

988db56af44b67bem.jpg

Mechanik kupił taka:

http://allegro.pl/item831835175_zamek_wklad_zamka_kluczyk_opel_astra_corsa_do95.html

Czyli jak kupie ta co podalem w 1 linku to bedzie pasowala?:

http://allegro.pl/item833108009_nowy_zamek_wklad_zamka_kluczyk_opel_astra_corsa.html

A moglbys mi wyjasnic pojecia:

- ZAMEK NA KLUCZ WSPÓLNY

- ZAMEK Z ODRĘBNYM KLUCZEM

?

Ja nie mam zamiaru sie bawic w ustawianie wkladu pod moj stary kluczyk bo zamek i tak otwieram z pilota - wiec wystarczy mi jak bede mial dodatkowy klucz do tego zamka. Domyslam sie ze te pojecia oznaczaja ze zamek na klucz wspolny mozna powiazac z oryginalnym kluczykiem a ten zamek z odrebnym sie nie da?

Jestem laikiem blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otwierasz z pilota to kup zwykla klamke bez miejsca na wkladke (prawa klamke od pasazera), ktora pewnie jest taka sama jak w tylnych drzwiach i zamontuj od strony pasazera, a wkladke z drzwi od pasazera, ktora Ci zostanie przeloz do drzwi od kierowcy.

Chyba nie ma lewych czy prawych wkladek, wiec wszystko powinno dzialac. Koszt bedzie nizszy, ominiesz problem z tym, ze kluczyk nie pasuje do nowej wkladki i ogolnie miod, malina grinser006.gif

Kolega mial zrobione w golfie III podobnie, z ta roznica, ze wszedzie mial klamki bez wkladek i otwieral wylacznie z pilota. Tego rozwiazania akurat nie polecam (np. jak pradu braknie), choc bajer jest grinser006.gif

Chcialbym zobaczyc mine tych pseudo zlodziejaszkow co pewnie tylko wkladki potrafia lamac smile.gif

Przewiduje, ze albo poszlaby szyba - dosc halasliwa wersja, albo zostawiliby takie auto w spokoju ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byla juz godzina pozna wiec mechanik nie mogl innej kupic. Zapytalem czy da rade zrobic tak zeby nie dalo sie wogole drzwi otworzyc jedynie z pilota. Powiedzial ze tak, wyjal wkladke, cos tam wsadzil i powiedzie ze nich*a teraz tego nikt nie otworzy. Pozostala niestety dziura w klamce.

Teraz napisze powaznie...

W domu mialem taka zabawke z odpustu - Syrenke (autko). Ten samochodzil mial ladne kola srednicy takiej jak srednica wkladki. Wepchnalem ta felge z opona w otwor i z odleglosci 2metrow nie da sie poznac ze to nie jest zamek zakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik kupił wkładkę do Astry do 1995 roku, ja ci podałem pasujące do Astry od 1996 roku.

Zamek pod klucz wspólny - IMO wspólny ze stacyjką, ale nie jestem pewien. Te dwie wkładki z dołu różnią się profilem klucza S lub D, ale ta na górze i z aukcji "NA KLUCZ WSPÓLNY (SZEREG PROFILI S)" to nie wiem, o co chodzi... Zobacz na twoim grocie klucza, czy jest jakiś napis lub raczej liczba - oznacza chyba profil klucza. W sytuacji, jeśli będzie wkładka pasowała do zamka i nie będziesz klucza używał to kup cokolwiek i otwieraj pilotem.

Jeśli masz immobiliser to i tak musisz uzywać stary kluczyk pasujący do stacyjki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tak jak powiedzialem, najprosciej bedzie jak kupisz sama klamke bez miejsca na wkladke i zmienisz klamki, a dobra wkladke z drzwi prawych przeloz do drzwi lewych tak na wszelki wypadek zeby miec jak auto otworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ps. Chowajcie uchwyty od nawigacji! Ja niestety zostawilem! Wlamali

> sie dlatego bo mysleli ze navi jest gdzies schowana.

Wstawilem sobie kawalek kabla miedzianego kolo MID-a, wkladam tam navi,

wychodzac z auta zabieram w kieszen navi.

Fakt mam ekranik 5 cali i zaslania mi MID-a, ale nie musze miec uchwytu na szybie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.