Skocz do zawartości

Reduktor LPG Punto II


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o kolegów, o wrzucanie zdjęć, jak macie umiejscowiony reduktor (parownik) LPG w swoich autkach. Chodzi głównie o autka z silnikami 1.2 8V, ale inne też mile widziane. wink.gif

Muszę przenieść reduktor w inne miejsce i zastanawiam się jakie będzie najkorzystniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz klimy. Ja mam. I jest za wysoko, zapowietrza się.

Ja mam z przodu - podłączony szeregowo - nie ma trójników i nie ma przez nie wycieków.

Położenie - między donicą aku a chłodnicą - podłączony do przewodu spod cewek, a wyjście z reduktora idzie w miejsce podłączenia przewodu chłodzenia.

Kup przewód ten co idzie do nagrzewnicy, w kształcie litery H (koszt ok. 80zł w ASO), wymień go i podłącz reduktor szeregowo.

Swoją drogą jak się zapowietrza, to według mnie nie jest to wina zbyt wysoko umieszczonego reduktora, tylko nieszczelności w układzie chłodzenia, a może nawet upg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam z przodu - podłączony szeregowo - nie ma trójników i nie ma

> przez nie wycieków.

> Położenie - między donicą aku a chłodnicą - podłączony do przewodu

> spod cewek, a wyjście z reduktora idzie w miejsce podłączenia

> przewodu chłodzenia.

> Kup przewód ten co idzie do nagrzewnicy, w kształcie litery H (koszt

> ok. 80zł w ASO), wymień go i podłącz reduktor szeregowo.

> Swoją drogą jak się zapowietrza, to według mnie nie jest to wina zbyt

> wysoko umieszczonego reduktora, tylko nieszczelności w układzie

> chłodzenia, a może nawet upg.

Reduktor wsadziłem w weekend, już jest wszystko ok, jest umieszczony właśnie pomiędzy donicą a chłodnicą. W układ chłodzenia wpiąłem go przecinając po prostu przewód od pompy wodnej do nagrzewnicy, a że kolanka są koło siebie u dołu, to nawet nie trzeba było dosztukowywać przewodów. Teraz szybciej się nagrzewa, pojemność układu jest mniejsza i jest ok.

Co do wcześniejszego jego położenia, było złe, bo reduktor znajdował się około 20cm powyżej zbiorniczka wyrównawczego. Nie wiem czy się zapowietrzał, ale na pewno był niedogrzany, przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.