Skocz do zawartości

coś piszczy i zaraz mnie szlak trafi !!


wisior

Rekomendowane odpowiedzi

a więc piszczy tylko podczas jazdy i zaczyna już od 20 i im szybciej tym częściej (dość wysoki dźwięk) piszczy sobie tak miej więcej do 100 a później przestaje ... wydostaje się on z przodu ale raczej nie z koła (skrzynia ? sprzęgło ? ) brzmi to mniej więcej jak zacierające się łożysko - taki metaliczny dźwięk

nie jest to ciągłe piszczenie a raczej poiskiwanie pippp piiiippp itd wink.gif

teraz tak piszczenie owe nie jest uzależnione od :

- hamulców (jak wciskam nic sie nie zmienia ) pozatym są nowe (tarcze, klocki)

- działania silnika (jak go zgaszę podczas tego piszczenia to nic się nie zmienia)

- sprzęgła również (wciskanie podczas piszczenia nic nie zmienia)

- skrętów kierownicą również

- wentylatora chłodnicy (kręci się bez problemu i nic z niego nie dochodzi )

teraz moja błyskotliwa dedukcja mówi mi iż to MUSI mieć związek TYLKO z napędem czyli koła, półośki i skrzynia a co za tym idzie sprzęgło ponieważ tylko te elementy są zależne od prędkości, która powoduje ww piszczenie także polo dość wąskie ale ciągle za szerokie ... czekać jak coś padnie ? wink.gif

auto ma raptem 110 kkm i nowy rozrząd - sprzęgło seria od nowości czyli 2000r

POMOCY !! confused.gifbuu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nowe klocki/tarcze dawno zmienil ? Jak koslawo powkladane to

> bedzie piszczalo.

problemy z czytanie ? czy uważasz, że wciśnięty hamulec który nie powoduje zmiany piszczenia to wina hamulców ?

5kkm temu i było to zrobione bardzo dobrze - odczyszczone i zasmarowane miedzowym smarem (prowadnice klocków rzecz jasna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problemy z czytanie ?

nie

czy uważasz, że wciśnięty hamulec który nie

> powoduje zmiany piszczenia to wina hamulców ?

why not ? jeden tloczek ( w 1 kole ) zblokowany i wogole nie bierze udzialu w hamowaniu oink.gif

> 5kkm temu i było to zrobione bardzo dobrze - odczyszczone i

> zasmarowane miedzowym smarem (prowadnice klocków rzecz jasna)

Sprawe rozjasni temat jak powiesz od kiedy to sie tak dzieje. Mozesz odgiac pare mm blaszana oslone tarczy ( o ile to w punto wystepuje ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawe rozjasni temat jak powiesz od kiedy to sie tak dzieje.

> Mozesz odgiac pare mm blaszana oslone tarczy ( o ile to w punto

> wystepuje ).

no tak naprawdę to sam nie wiem kiedy ale na pewno nie wiązał bym tego z hamulcami (chodziać przed wymianą tego nie było ) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak naprawdę to sam nie wiem kiedy ale na pewno nie wiązał bym

> tego z hamulcami (chodziać przed wymianą tego nie było )

juz ktos napisal sprawdz oslone tarczy - czyli blache od strony silnika/skrzyni. jesli nie to - prawdopodobnie zle zmontowane klocki.

to jest element za piasta

280978999-07.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z przodu przy hamulcach, a jeśli nie znajdziesz z przodu,

to poszukaj przy tylnych hamulcach crazy.gif

Przerabiałem u siebie w Pandzie podobne piszczenie jak u Ciebie

i zawiniły szczęki i bębny, tzn, nietypowe ich zużycie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj z przodu przy hamulcach, a jeśli nie znajdziesz z przodu,

> to poszukaj przy tylnych hamulcach

> Przerabiałem u siebie w Pandzie podobne piszczenie jak u Ciebie

> i zawiniły szczęki i bębny, tzn, nietypowe ich zużycie

Coś Ci się przewidziało przecież kolega wyraźnie pisał ze to nie hamulce hehe.gif

Ja też bym tam poszukiwał przyczyny no ale ... smile.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś Ci się przewidziało przecież kolega wyraźnie pisał ze to nie

> hamulce

> Ja też bym tam poszukiwał przyczyny no ale ...

znaczy wiesz jak dla mnie to dość oczywiste, że jeśli by to było coś od hamulców to wciskanie pedału by powodowało zmiany piszczenia a to nie ma żadnego wpływu ...

może to ta blacha (osłonka tarczy) bo ostatnio były koła zmieniane może ktoś ją zahaczył i teraz trze ale to chyba podczas wolnej jazdy by było też słychać a tutaj cisza ...

no nic na święta będę w domu i zbadam dokładnie temat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak juz wszystko sprawdzasz to zobacz tez na mocowanie linek hamulca

> recznego. U mnie popiskiwaly, pomoglo podlozenie kawalkow

> cienkiej gumy.

> pozdr

U mnie ostatnio padl reczny i wlasnie panowie z serwisu powiedzieli ,ze linki o cos wadzily ale zrobili jakies mocowanie i niby juz tak nie piszczy chociaz jakosc klocka tez ma znaczenie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie ostatnio padl reczny i wlasnie panowie z serwisu powiedzieli

> ,ze linki o cos wadzily ale zrobili jakies mocowanie i niby juz

> tak nie piszczy chociaz jakosc klocka tez ma znaczenie

ten temat już przerabiałem ale było to pukanie bo kołnierz linki uderzał w odważnik na kole ale dość szybko zdiagnozowałem i usunąłem usterkę (trytka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

a więc moi drodzy winny był wentylator - niby jak sie nim kręciło to nic nie piszczało ani się nie tarło ale podczas podróży wydawał taki dźwięki, że miałem czasem dość !

myślałem, że to klocki jak wspominali koledzy z forum ale ostatnio zmieniłem na nowe (ferodo wytrzymały 9kkm hahaha.gif a naprawę nie jeżdżę jakoś wyczynowo, wręcz spokojnie ostatnimi czasy wink.gif

później obawiałem się o przeniesienie napędu/sprzęgło - wymiana 2 dni temu sprzęgła rozwiała i tą wątpliwość. Przy okazji zmieniłem sobie olej w skrzyni - nie przyniosło to żadnego efektu - ciągle było to samo

dziś rano miałem dość, po raz nty kręcę tym głupim śmigłem i oczywiście nic - ale wpadłem na pomysł, włożę tam coś na chwilkę i jadę na testy - wepchałem między śmigło a chłodnice kawałek pogniecionej kartki i heja wink.gif jaka była radość na mojej twarzy kiedy pisk umilkł wink.gif w drodze powrotnej wyjąłem kartkę i znów to samo

także jutro jadę na zakupy po wentylator od poloneza zlosnik.gif

ps. w tym tygodniu jeszcze wymiana amorków z tyłu i będzie ostateczna cisza w autku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.