Skocz do zawartości

Dostęp do pasów bezpieczeństwa


jacholl

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wymieniić pas bezpieczeństwa od strony kierowcy ( stary się zacina jak przychodzą mrozy, w lecie jest ok ). Czy żeby zdjąć tę plastikową osłonę na słupu środkowym wystarczy odkręcić widoczne śruby, czy są jeszcze jakieś specjalne myki żeby tego dokonać? Nie chciałbym polamać jakichś plaskikowych zatrzasków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję wymieniić pas bezpieczeństwa od strony kierowcy ( stary

> się zacina jak przychodzą mrozy, w lecie jest ok ). Czy żeby

> zdjąć tę plastikową osłonę na słupu środkowym wystarczy odkręcić

> widoczne śruby, czy są jeszcze jakieś specjalne myki żeby tego

> dokonać? Nie chciałbym polamać jakichś plaskikowych zatrzasków

> itp.

pewnie jeszcze uszczelka z drzwi trzyma... nie przyglądałem się temu... ale w unach tak było smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci poradzę ten stary pas umyć i nanieść na niego jakiś środek, tylko nie wiem o co dokładnie chodziło, było to poruszane już na tym forum poszukaj. Ja chyba popsikałem cały pas po obu stronach silikonem w spreju do uszczelek samochodowych i jak ręką odjął, nie zacina się już dwóch lat. Przede wszystkim pas złapał poślizg, a najważniejsze nie brudził ubrania po takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja ci poradzę ten stary pas umyć i nanieść na niego jakiś środek,

> tylko nie wiem o co dokładnie chodziło, było to poruszane już na

> tym forum poszukaj. Ja chyba popsikałem cały pas po obu stronach

> silikonem w spreju do uszczelek samochodowych i jak ręką odjął,

> nie zacina się już dwóch lat. Przede wszystkim pas złapał

> poślizg, a najważniejsze nie brudził ubrania po takim zabiegu.

Co racja to racja, sam używam (właściwie użyłem raz i rok temu działa) silikonu do uszczelek, tylko ważne aby pisało na nim "smaruje na sucho" bo inaczej szkoda ubrania. Rozwinąłem pas i popsikałem po dwóch stronach. Wczoraj robiłem to w aucie znajomej, dzisiaj powiedziała że pas zwija się jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.