Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

jacholl

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Witam wszystkich! Planuję wymienić klocki hamulcowe z tyłu. Czy przy cofaniu tłoczków w zaciskach oba tłoczki trzeba wkręcać w prawo? Bo czytałem, że w różnych autach różnie z tym bywa - czasem jedna strona w lewo druga w prawo. Auto to Kia Rio III 2016 1.4 benzyna
  2. Jadę z Krakowa do Iławy - mapy google z uporem maniaka wyznaczają mi trasę przez A1 właśnie, więc pomyślałem że może coś się tam od zeszłego roku bardzo na plus zmieniło, ale widzę, że jeszcze nie do końca. Zawsze jeździłem na Warszawę S7. Planuję wyjechać rano, więc na odcinku o który pytałem byłbym przed południem
  3. Dzięki za informacje, chyba poszukam innej drogi 😉
  4. Tym to akurat chyba najmniej bym się przejmował - Yanosik pewnie ostrzeże
  5. Jak obecnie wygląda sytuacja na tym odcinku jeśli chodzi o remonty? Jak jechałem w lipcu 2020 to był mega dramat, dziura na dziurze, mega korki, zero pobocza, zamiast pobocza to dziury na pół metra itp. Coś się zmieniło przez ten prawie rok, oddali jakieś nowe odcinki? W sobotę mam wyjazd, google mi wyznacza trasę przez ten odcinek, ale mam opory czy tak jechać czy bokami objeżdżać. Dzięki za każde info
  6. No niestety z 2005 posiadam i raczej z drugiej połowy tego roku
  7. Witam wszystkich! Wczoraj jakiś @#$%^ rozwalił w moim Puncie tylną lewą lampę, porysował zderzak itp. Czy tylne lampy dla Punto II przed i po FL w wersji 5 drzwiowej się czymś różnią? Mam Punto po FL, a widzę że dostępność w necie jest większa dla aut sprzed FL. Dzięki za info
  8. Słyszałem, że ponoć urzędy skarbowe często niestety w tym przypadku interpretują to tak, że skoro wrzucałeś raty leasingowe w koszty, to nawet jeśli po wykupie nie wprowadzi się auta jako środek trwały do firmy to i tak trzeba czekać aż 6 lat żeby sprzedać bez podatku. Nie wiem, czy jest na to jakiś konkretny przepis, czy często zależy to od interpretacji urzędnika.
  9. Mój brat kupił nowego Citroena Grand Picasso- nie minął miesiąc, jak się zaczęła ciągle zapalać kontrolka związana z ciśnieniem w oponach. Jeździł z tym kilka razy do serwisu, coś tam niby przeprogramowali, cudowali, za chwilę było to samo. Po kilku próbach olał sprawę i jeździ z zapaloną kontrolką. A co do Rio od której zaczął się ten wątek - przyszła kwestia zakupu opon zimowych na stalowych felgach 15 calowych - komplet można kupić mniej więcej w okolicach 1500 zł. Cena czujników do takiego kompletu to 700 zł - więc jest to chyba lekka paranoja, żeby prawie połowę z ceny kół płacić jeszcze za te czujniki - dla mnie wybór jest prosty i w zimie będzie jazda z zapaloną kontrolką. I nie jest to kwestia że mnie nie stać, jak ktoś wcześniej sugerował. Między tym, że mnie nie stać, a tym że uważam że coś jest absurdalnie drogie w stosunku do swojej rzeczywistej wartości jest spora różnica. Po prostu nie każdy lubi jak go robią w bambuko, nawet jeśli go na to stać.
  10. Tyle że możesz sobie wybrać samochód w którym wspomaganie działa za słabo, za mocno, średnio, trochę za mocno lub trochę za słabo - i jesteś to w stanie stwierdzić po kilkuminutowej jeździe próbnej. Idąc dalej to za chwilę np. asystent parkowania będzie obowiązkowy, bo tyle ludzi sobie z parkowaniem nie radzi i tak dalej...
  11. Sam piszesz bzdury, jeśli to taki fajny drobiazg to niech go mają ci co chcą, a nie że wszyscy muszą. U ciebie może to działa dobrze, ale znam wielu u których działa źle. Pomijam już chorą cenę za te czujniki
  12. Niekoniecznie się boją. Ci bardziej świadomi nie lubią po prostu jak ktoś odgórnie próbuje ich uszczęśliwiać na siłę, wmawiając im, że to dla ich dobra. To samo jest z obowiązkowym wyposażaniem samochodów w czujniki ciśnienia w oponach - chodzi tylko o kasę. Każdy średnio rozgarnięty kierowca jest w stanie sobie raz na jakiś czas sprawdzić ciśnienie w kołach. A ci mniej niż średnio rozgarnięci nie powinni po prostu jeździć samochodami. Dlaczego żaden geniusz z Komisji Europejskiej czy innego ustrojstwa nie wymusi na producentach, w imię poprawy bezpieczeństwa, takiego projektowania samochodów, żeby kierowca mógł swobodnie sam zmienić żarówkę chociażby?
  13. Ok, tylko jak zamontowanie czegoś takiego ma się do utrzymania/utraty gwarancji na nowe auto? No i ile kosztuje to cudo wraz z montażem?
  14. Taki sam dylemat miałem na wiosnę jak szukałem auta dla mojej mamy. Z tym że brałem pod uwagę Clio 1.2 75 KM - szukałem auta z normalnym, wolnossącym silnikiem. Odbywaliśmy jazdę próbną Clio i Rio - Clio z zewnątrz ładne, w środku jak dla mnie strasznie plastikowe, elektroniczny wyświetlacz prędkości ( dla mnie dramat, ale co kto lubi ), nie przekonuje mnie karta zamiast kluczyka, w czasie jazdy głośno, dość ciężko zmieniały się biegi jak na nowe auto - czar trochę prysł. W Rio - wnętrze bardziej klasyczne, dla mnie lepsze, jakby przestronniejsze niż w Clio. Przede wszystkim silnik wolnossący, w rozsądnej pojemności, 4 cylindry. Jakoś nie przekonują mnie silniki 3 cylindrowe, poniżej litra pojemności, z turbiną tak jak to Tce - tym bardziej jeśli ktoś chce tym trochę dłużej pojeździć. Ostatecznie padło na Rio w wersji Business Line - w tej wersji jest automatyczna klimatyzacja, alufelgi 16, skórzana kierownica, podłokietnik, na kierownicy obsługa radia i bluetootha, elektryczne szyby z przodu i tyłu, kurtyny ( w Clio niedostępne nawet za dopłatą ), czujniki parkowania, tempomat, elektrycznie składane lusterka i dużo innych pierdół moim zdaniem zbędnych typu czujniki deszczu czy zmroku. Wadą dla mnie jest to, że w tej wersji jest system Start-Stop. Ostatecznie za Rio 1.2 Business Line w kolorze metalic mama zapłaciła bodajże 49500 zł. Myślę że stosunek ceny do tego co się dostaje jak najbardziej ok.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.