Skocz do zawartości

1.0 fire 999cm 2000 146D8 świece które ...


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio moje auto jest strasznie mulaste od 3 biegu bardzo wolno sie rozpedza uwazam ze to wina swiec mniej wiecej jak zrobila mi sie dziura w tłumiku koncowym kolo ostatniego dyfuzora ale to nie jest chyba winą ta dziura to stalo sie nagle ze tak ciezko sie zbiera a swiece byly wymieniane z 40 tys temu .

Co doradzacie NGK champion fiat tutella ??

championy do tego typu to rn9yc czy rc9yc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że może pośrednio to na temat, ale mam wrażenie że jak nagle Ci go zamuliło, to raczej nie świece... powiadasz dziura w tłumiku... a może Ci go przytkało gdzieś i silnik nie ma siły wyrzucać spalin, bo to mogło nastapic nagle, tak samo jak przestawienie zapłonu, rozrzadu itp... może w tym kierunku szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ostatnio moje auto jest strasznie mulaste od 3 biegu bardzo

> wolno sie rozpedza uwazam ze to wina swiec mniej wiecej jak

> zrobila mi sie dziura w tłumiku koncowym kolo ostatniego

> dyfuzora ale to nie jest chyba winą ta dziura to stalo sie nagle

> ze tak ciezko sie zbiera a swiece byly wymieniane z 40 tys temu

> .

> Co doradzacie NGK champion fiat tutella ??

> championy do tego typu to rn9yc czy rc9yc?

NGK V12 BCPR6E ok.gif

olej dziurkę ona nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NGK V12 BCPR6E

> olej dziurkę ona nie ma znaczenia

kupie jednak championy to wszystko to samo co ngk czy champion.

jest jakaś rożnica miedzy v line a zwykłymi champion czy lancia ? .

Co do braku mocy tzn od 4 i 5 biegu nie umi sie rozpedzać bardzo wolno mu to idzie od ok 100 kmh stalo sie to po postoju 1d i kolejnej jezdzie juz byl mulowaty .

Dziś zdjołem skrzynke filtru powetrza bylo dosc zapylone i lekko zaolejone wyczyscilem tylko przy zakładaniu pokrywy filtra na gumowa uszczelke i gniazdo wtrysku zauważyłem że lewa strona od paska kl obudowa po dokreceniu na ok połowie łaczenie ma szpare ok 4mm i nie dolega równo pokrywa filtra do wtrysku jest ok 4mm luzu na połowie łaczenia może byc to winne takiemu mułowi ... lewy luft ?

ale to stało sie nagle a ten luz juz chyba był wyczyściłem jeszcze sitko w gumowym przewodzie co łaczy obudowe filtra z pokrywą zaworów oglądnołem swiece są czarno białawe czyli ok auto po wymianie płynów i filtrów tyle co mogę powiedzieć .

doradzcie cos spadek przyspieszenia jest dosyć odczuwalny powyżej 100 kmh na 4 i 5 biegu dodaje że stało sie to nagle dziś ok jutro wyjezdżam muł niskie biegi ciągną fajnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz podobne objawy jak ja gdy przestawiłem rozrząd o jeden ząbek, a przeskoczenie rozrzadu z tego co wiem może stać się niepostrzezenie... sprawdź może w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok czyli BPR6ES (V‑Line 2) zamowic tak jak pisze od

> rocznika 94 - ... a odczuwasz roznice niz na championach ?

ja kupiłem NGK V12 BCPR6E a nie V2

miałem chamipony, boscha, ngk i różnica żadna - jezeli świece sa sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupiłem NGK V12 BCPR6E a nie V2

> miałem chamipony, boscha, ngk i różnica żadna - jezeli świece sa

> sprawne

Tak kolego dobrze gadasz ngk BCPR6ES (V‑Line 12) są wskazanym zamiennikiem do champion RC9YCC czyli do wersji 999 cm .

BPR6es sa do wersji 994 , 899 , 1.4

BCPR6ES są do 999

Tutaj mozna sobie sprawdzić :

Zamienniki NGK CHAMPION

http://www.spark-plugs.co.uk/pages/technical/championobly-z12.htm

A na stronie :

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&a...=FIAT&m=Uno

jest zamieszanie bo pojemność 994 i 999 jest podsumowana pod 1.0 i dlatego choć uno jest r 2000 to na tej stronce klasyfikacja świecy i rocznika jest do Uno 45 r 85-95 przez co szło by patrzeć na Uno 1.0 L r 94 - .... tyle że to wersja 994.

Jeśli sie w czymś pomyliłem to proszę poprawić ... bo już mam mentlik w głowie od doboru świec mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.