Skocz do zawartości

Astra G Z18XE gasną światła w trakcie jazdy, SZOK


CaravanG

Rekomendowane odpowiedzi

Z początku myślałem, że tylko deska rozdzielcza mi gaśnie.

Dziś okazało się, że wszystko na desce rozdzielczej zachowuje się jakbym wyłączył światła: licznik się wyświetla, kierunki również tylko podświetlenie gaśnie i ludzie na mnie trombią.

Czy to w miarę typowa usterka ?

już załatwiam sobie schematy, ale może ktoś podpowie jakieś typowe miejsce?

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz "dodatkowe domowe zabezpieczenie" hehe.gif podobnie jak z tą klapą silnika, robione domowym sposobem... Złodziej wsiada w nocy do auta, odpala, a tu gasną światła... icon_eek.gif Moze faktycznie ktos wczesniej namieszał w elektryce... hmm.gif

Opisz dokładniej co i kiedy świeci, a co i kiedy gaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeszcze raz systematyczniej.

jadę sobie jadę tę asterką powolną i nagle gaśnie mi podświetlenie zegarów, przy tym np. indykatory od kierunków, kontroli trakcji i licznik przebiegu pozostają aktywne (czli świecą wtedy kiedy powinny dla niedomyślnych). Kiedy wykonam regulaminowe uderzenie w kokpit nad zegarami wszystko wraca do normy a czesem samo bez uderzenia.

Najprawdopodobniej gasną rónież światła gdyż ziomuś jeden mrugał mi z innego opelka, że coś nie halo a po wykonaniu w/w uderzenia pokazywał, że już ok z tą moją pocieszną asterką.

Schematki już odpalone teraz tylko jak uniknąć rozbierania kokpitu, a może nie ma co się przejmować i rozebrać to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... przy tym np. indykatory od kierunków, kontroli trakcji ...

Indykator = wskaźnik lub kontrolka - tutejsza brać bardziej toleruje te powszechnie używane określenia.

> Schematki już odpalone teraz tylko jak uniknąć rozbierania kokpitu,

A może lepiej zabrać się za włącznik oświetlenia tak jak sugerował kolega przemty?

> ... a może nie ma co się przejmować i rozebrać to cudo?

Będziesz jeszcze miał na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.