Skocz do zawartości

Problem ale nie wiem co :( prosze o pomoc


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

> sprawdzic nie zaszkodzi, a moze to np sprezyna sie uszkodzila w

> ktoryms zaworze .

możliwe , bo dzisiaj jak rano odpalałem to też miał bardzo ciężko ale wciskałem gaz i załapał na obroty ale chodzi jak na filmiku frown.gif , jeżeli pasek przeskoczył lub coś z zaworami jest nie tak , to wyskoczy to jak podepną pod kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli przeskoczył rozrząd to możliwe że coś się jeszcze zrypało frown.gif ? , a jeśli z zaworami coś jest nie tak to regulacja i coś jeszcze ? pytam się bo nie chcę aby mnie na koszta naciągali czego się moge jeszcze spodziewac ? wiem wrózenie z fusuf ale zawsze jakieś podpowiedzi się przydadzą smile.gif pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możliwe , bo dzisiaj jak rano odpalałem to też miał bardzo ciężko ale

> wciskałem gaz i załapał na obroty ale chodzi jak na filmiku ,

> jeżeli pasek przeskoczył lub coś z zaworami jest nie tak , to

> wyskoczy to jak podepną pod kompa ?

Witam a sprawdzałeś map-sensor. Ja kiedyś miałem podobne objawe z tym że,jeszcze wydobywał sie z rury czarny dym po przegazowaniu i smierdziało.Okazało się że wypadł wężyk z niego i dlatego miał paskudnie nierówne obroty pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie tego map sensora szukac bo już sam zgłupiałem ? sorki ale

> jestem wkurzony i nie trybie bazy

map-sensor miesci się na srodku podszybia pod plastikową czarną obudową przykręconą na dwie śróby.to jest mniejwięcej za kolektorem dolotowym i za obudową filtra powietrza.Pod map-sensorem jest wężyk i wtyczka.Wężyk dochodzi do kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ide sprawdzic pod blokiem jestem także git smile.gif

Już jestem smile.gif ale to nie to frown.gif bo wężyk jest na miejscu chyba że sensor jest uszkodzony , ale nie mam jak go sprawdzic teraz frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wszystko wiadomo , podpięcie pod kompa wykazało

- USZKODZONA CENTRALKA ( ROM ) czyli walnięta pamięć frown.gif

I teraz pytanko do was co robic , szukac używki czy regenerowac ten co jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompa ze zdjętym immo kupisz za 300-350pln.

no to wiem używka tyle kosztuje , a regeneracja kosztuje około 250 zł także dlatego się pytam ? smile.gif co będzie sensowniejsze i praktyczniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile ewentualnie kosztuje nówka ??

nie pytaj frown.gif powiedział mi gościu że 3300 zł frown.gif także wybacz , Panowie bardzo proszę o pomoc bo mam zajebis.... dylepat co zrobić , czy regenerować czy kupić używkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pytaj powiedział mi gościu że 3300 zł także wybacz , Panowie

> bardzo proszę o pomoc bo mam zajebis.... dylepat co zrobić , czy

> regenerować czy kupić używkę ?

to w takim wypadku jeśli faktycznie da się zaoszczędzić 100 zł to regenerowałbym swój komp, zawsze jesteś pewny, że to Twoje, problemów z dostrajaniem nie ma, immo itp. A czy używka czy regenerowany swój tak samo się może spindolić wink.gif

pierwszy lepszy link z allegro, blisko bo z Tych Tychów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękówka wielka za pomoc

Właśnie też tak myślę i znalazłem to samo co Ty i jutro tam jade , powiedział mi że 250 zł wymiana tej pamięci smile.gif także ok i mam nadzieje że będzie spoko , panowie powiedzcie mi jeszcze jedno jak gośc wymieni mi tą pamięc , a ja zdemontuje kompa , to chyba dobrze myślę że trzeba odpiąc klemy , pózniej zamontowac nowego kompa smile.gif ( DOBREGO ) i przyłączyc klemy , czy jeszcze musze zrobic jakis zabieg ? proszę o pomoc dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to wiem używka tyle kosztuje , a regeneracja kosztuje około 250 zł

> także dlatego się pytam ? co będzie sensowniejsze i

> praktyczniejsze

Podpytaj jeszcze na Centomanii czy ktoś nie zrobiłby Ci tego taniej. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpytaj jeszcze na Centomanii czy ktoś nie zrobiłby Ci tego taniej.

jutro podjade tam do Tychów i zobacze jak będzie jeśli nie załatwie to będę inaczej kombinował smile.gif pozdro Fatal

A na centomanii nie dałem tylko na Sląskim smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sprawa załatwiona smile.gif pamięc wymieniona nowy soft wgrany i jest dużo lepiej , ale ostatnio ( od tego zdarzenia ) zaczeła mi pracowac głosniej pompa paliwa frown.gif i słychac taki delikatny pisk w czasie jazdy , niekiedy on zanika i sie pojawia frown.gif , jak na tą chwilę chciałbym wymienic filtr paliwa tylko jak byłem w serwisie to są trzy rodzaje i już zgłupiałem , gościu mi pokazał jeden plastikowy , a drugi metalowy filtr frown.gif i co teraz jaki ja mam kupic , patrzyłem u siebie i mam czarny plastik z klamerką metalowa , czyli możliwe że jest to obudowa , czyli który ja mam kupic frown.gif ? bo mnie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To to dobrze że udało Ci się sprawę załatwić.

> BTW Dał Ci na to jakaś gwarancję?

> Finansowo jak wyszło?

serwis profesja smile.gif pierwsza klasa smile.gif dali gwarancję , a cały zabieg trwał około 30min i kosztował 250 zł frown.gif , no ale jak trzeba no to trzeba , lepsze 250 zł niż 3300 zł smile.gif pozdrawiam i dziękuję Ci za pomoc smile.gif , teraz mnie martwi pompa i filtr smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniony smile.gif ale problem pompy pozostał frown.gif delikatnie ją słychac , powiedzcie mi proszę czy ja wyczyszczę sitko i bak to coś to da czy szykowac się na nową pompę frown.gif pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr paliwa wymieniony ale problem pompy pozostał delikatnie ją

> słychac , powiedzcie mi proszę czy ja wyczyszczę sitko i bak to

> coś to da czy szykowac się na nową pompę pozdrawiam Fatal

Puki nie wyczyścisz to się nie dowiesz, jak nie jeździłeś na rezerwie i tankujesz na pewnych stacjach to jest jakaś szansa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Puki nie wyczyścisz to się nie dowiesz, jak nie jeździłeś na rezerwie

> i tankujesz na pewnych stacjach to jest jakaś szansa

na rezerwie staram się nie jezdzic i tankuje na BP smile.gif , a dużo to jest roboty rozebrac to wszystko ? czyli wyciągnąc pompę paliwa wyczyścic bak z syfu i reszta prac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na rezerwie staram się nie jezdzic i tankuje na BP , a dużo to jest

> roboty rozebrac to wszystko ? czyli wyciągnąc pompę paliwa

> wyczyścic bak z syfu i reszta prac ?

Ja już więcej nie tykam się pompy no.gif Raz robiłem i starczy icon_rolleyes.gif

Łamią się kroćce pompy, węże są sztywne, przy obecnych temperaturach jest to jeszcze bardziej odczuwalne. Nakrętka pompy też niełatwo schodzi, zakłada się też ciężko. Wolałbym dać na flachę mechanikowi, niech się bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.