Skocz do zawartości

Chciala mi wydupac szyba z dzwi ...


fendt180

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy sie jak byly te mrozy to jechalem i chcialem otworzyc okno od strony pasazera ale slyszalem tylko ziuuuuu i pomyslalem zamarzla.

Potem jechalem po jakis mega dziurach i nagle czuje ze mi zimno, obracam sie i widze ze szyba ma zamiar wyskoczyc mi z dzwi yikes.gif

Z tego co mi sie wydaje to szyba "odczepila" sie od podnosnika zlosnik.gif

Jak to jest zamocowane, rozbieralem dzwi pare razy ale nie zwrocilem uwagi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma śrubek, wchodzi ciasno i na kleju jeśli dobrze pamiętam.

Na jakim kleju to dac? do szyb?

BTW

Od kiedy kupilem seja szyby powoli chodzily, przy okazji, jak to naprawic, posmarowac uszczelki? czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz dać na kleju do szyb, ale np silikon szklarski w zupełności

> wystarczy. Jeśli szyby zasuwały się ciężko to możesz

> przesmarować lekko prowadnice

Prowadnice przesmarowalem w zeszlym sezonie i prawie nic to nie dalo frown.gif

Moze uszczelki czyms przesmarowac?

Slyszalem kiedys ze na zimie smaruje sie uszczelki dzwi zeby nie przymarzaly tylko nie wiem czym (moze to "cos" tez pomoze na moje wolne szyby zeby.GIF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panie tam sa gwinty w tej blaszce na dole i przykreca sie ja na dwoch

> srubkach do mechanizmu otw. szyby

> nie ma tam zadnego kleju !

> na wolne szyby smaruje sie prowadnice u mnie pomoglo w ccs a to te

> same szyby i te same mechanizmy

Ale sama szyba nie jest przykręcona do szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, z tym, że chyba będę musiał wyjąć szybę, i całą szynę mocującą, bo ta guma sie zagięła, zbutwiała, i wcisnąć tam szybe przez te otwory w drzwiach jest troche trudno. Narazie trzyma sie jak jest i boję się, że moze wypaśc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mi się stało kilka dni temu, próbowałem wcisnąć szybę w tą prowadnicę, w niej jest guma ale nie dałem rady, dodatkowo ta guma mi się podwijała utrudniając wciśnięcie szyby, więc jak ktoś ma dobry sposób jak to umocować to również skorzystam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie od strony pasażera jak próbowałem otworzyć okno było słychac "ziuuuu" i cały czas było to słychać , dopiero jak wyłączyłem silnik i włączyłem to przestało... zacięło się czy cuś? jak narazie przez zime ani razu tamtej szyy nie otworzyłem - cały czas zamarznięte... a od kierowcy śmiga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na wolne szyby smaruje sie prowadnice u mnie pomoglo w ccs a to te

> same szyby i te same mechanizmy

kolega ma racje ja miałem to samo w swoim cc posmaruj tam zwykłym silikonem i tez bedzie a zeby szyba dobrze chodziła spryskaj wd 40 pokrec kilka razy mechanizmem w dół i w góre poczekaj niech zaschnie silikon.... i gra gitara ja tak sobie poradziłęm z problemem....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.