Skocz do zawartości

70C w taką pogodę normalne ?


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem o ile to można nazwać problemem smile.gif temperatura dochodzi mi maks do 70-75 stopni C. nie przeszkadza mi to bo w kabinie mam wystarczająco jak dal mnie nagrzane, ale jeśli dobrze zrozumiałem może to powodować większe zużycie paliwa?? Dodam że posiadam silnik z gaźnikiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi przy tej temp ok -6C 4 C pokazuje ok 80C i tak powinno byc a gdy było ok -14 to szlo maksymalnie do ok 70C .

Spalanie może byc wieksze minimalnie bo silnik dłużej sie nagrzewa niedogrzewa i komputer podaje wieksza dawke benz jak dla mniejszej temp działa to podobnie jak ssanie zimny zwiekszona dawka normalna temp stała dawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobny problem o ile to można nazwać problemem temperatura

> dochodzi mi maks do 70-75 stopni C. nie przeszkadza mi to bo w

> kabinie mam wystarczająco jak dal mnie nagrzane, ale jeśli

> dobrze zrozumiałem może to powodować większe zużycie paliwa??

> Dodam że posiadam silnik z gaźnikiem

To sie nie przejmuj, gaznikowcom to az takiej roznicy nie robi ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem termostat.

Operacja łatwa i przyjemna - bardziej niż zmiana koła.

Stary termostat miał zupełnie zniszczoną uszczelkę - nie był szczelny nawet przy zupełnie zimnym silniku.

Jest lepiej ale nie idealnie. Nowy otworzył się przy 80 stopniach ale pomimo że układ odpowietrzyłem a przewody do nagrzewnicy są bardzo gorące - z nawiewu leci dość ciepłe powietrze ale nie gorące...

Może to wina starej nagrzewnicy jeszcze z MKI którą dostałem od Pawła? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta.

To co napisałem wyżej tyczyło się pracy silnika na biegu jałowym na postoju.

Po przejechaniu 100km stwierdzam, że jest bajeczka.

Temperatura oscyluje od lekko ponad 80 do 90 stopni a w środku jest gorąco (na dworze -7 i porywisty wiatr) i to bez względu na to czy jadę stricte rajdowo czy przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.