Skocz do zawartości

Olej silnikowy - okres przechowywania


Piotr_M

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo można przechowywać olej SYNTETYCZNY, w szczelnie zamkniętym fabrycznym opakowaniu (tak, aby po otwarciu nadawał się jeszcze do zalania, a nie do utylizacji zlosnik.gif)?

Na naklejce nie znalazłem stosownej informacji, strona producenta (LOTOS) też milczy na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo można przechowywać olej SYNTETYCZNY, w szczelnie zamkniętym

> fabrycznym opakowaniu (tak, aby po otwarciu nadawał się jeszcze

> do zalania, a nie do utylizacji )?

> Na naklejce nie znalazłem stosownej informacji, strona producenta

> (LOTOS) też milczy na ten temat...

Ciężko wróżyć z "fusów" skoro producent milczy na ten temat, np. ostatnio szukałem info na temat oleju przekładniowego Castrola i znalazłem informacje 3-5lat wiec duża tolerancja, Mobil silnikowy półsyntetyk znalazłem informację 3 lata od daty produkcji, ale 3 lata od daty produkcji można zalać czy 3 lata od daty produkcji należy zlać z silnika? Dość niejednoznacznie takie informację są dawkowane użytkownikom

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio szukałem info na temat oleju przekładniowego Castrola i

> znalazłem informacje 3-5lat wiec duża tolerancja,

Większość producentów w tej chwili nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegów (manualnej oczywiście) przez całą eksploatację auta. A chyba przechowywanie oleju w skrzyni jest dla niego mniej korzystnie niż w zamkniętej butelce gdzieś w magazynie biglaugh.gif, tak więc raczej w 3-5 lat nie traci swoich właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość producentów w tej chwili nie zaleca wymiany oleju w skrzyni

Co nie znaczy, że wszyscy, u mnie np. co 60kkm producent nakazuje wymianę oleju w skrzyni biegów.

Spotkałem się również, nie osobiście a czytając na autokaciku, jak ludzie wymieniali olej w skrzyni w której producent nie przewidział takiej wymiany, czyli dożywotnio na fabrycznym, jedni zlewali i był czyściutki inni zlewali maź bardziej przypominającą błoto niż olej.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo można przechowywać olej SYNTETYCZNY, w szczelnie zamkniętym

> fabrycznym opakowaniu (tak, aby po otwarciu nadawał się jeszcze

> do zalania, a nie do utylizacji )?

> Na naklejce nie znalazłem stosownej informacji, strona producenta

> (LOTOS) też milczy na ten temat...

Nie wiem jak Lotos, ale 5-6 miesięcy temu zapytałem mailowo dział techniczny Elfa i uzyskałem odpowiedź że w przypadku przechowywania w temp nie wyższej niż 20C trwałość określają na nie mniej niz 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo można przechowywać olej SYNTETYCZNY, w szczelnie zamkniętym

> fabrycznym opakowaniu (tak, aby po otwarciu nadawał się jeszcze

> do zalania, a nie do utylizacji )?

> Na naklejce nie znalazłem stosownej informacji, strona producenta

> (LOTOS) też milczy na ten temat...

hmm... w jednym ze swoich aut (w czasach studenckich) nie zmienialem oleju przez lata (przebieg ok 80tys) ze wzgl oszczednioscioych (wolalem przepic niz lac olej do paści). Auto w sumie zrobilo 300tys i zylo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.