Skocz do zawartości

problem z uruchomieniem auta


Spiller

Rekomendowane odpowiedzi

witam smile.gif

mam problem, gdy silnik jest zimny, nie mogę uruchomić auta za 1szym razem. kręci ale nie łapie. najczęściej przy 3cim podejściu załapuje i to od razu trzyma równo obroty jak gdyby nigdy nic. Silnik normalnie pracuje i wszystko poza tym jest ok. Co to może być? wymieniłem świece zapłonowe ale to niewiele dało.

Auto to marea 2.0 20v z gazem

myslałem jeszcze o czujniku temperatury cieczy chłodzącej ale nie jestem przekonany hmm.gif

w sumie auto po uruchomieniu zachowuje się prawidłowo i jeździ jak powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaj mi się by temperatura cieczy chłodzącej miała jakieś znaczenie przy uruchamianiu.

Wymieniłeś świece - ok. A jak kable WN? A może to po prostu cewka zapłonowa? W 1.6, które miałem dość często padała i była źródłem właśnie problemów z zapaleniem, mimo iż rozrusznik kręcił (przerwa na uzwojeniu wtórnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wydaj mi się by temperatura cieczy chłodzącej miała jakieś

> znaczenie przy uruchamianiu.

> Wymieniłeś świece - ok. A jak kable WN? A może to po prostu cewka

> zapłonowa? W 1.6, które miałem dość często padała i była źródłem

> właśnie problemów z zapaleniem, mimo iż rozrusznik kręcił

> (przerwa na uzwojeniu wtórnym).

w bbm nie jest tak, ze czujnik temp. cieczy z termostatu daje sygnał do komputera? hmm.gif

kable... tam jest 5 cewek chyba hmm.gif czy jakoś tak to jest rozwiązane... sorry, dokładnie nie jestem w stanie sprawdzić bo jestem kawałek od domu.

narazie mysle nad pompą paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wydaj mi się by temperatura cieczy chłodzącej miała jakieś

> znaczenie przy uruchamianiu.

Jak to nie ma ?

Przecież na tej zasadzie działają rezystorowe "boxy" podnoszące osiągi benzyniaków przez to że oszukują sterownik silnika dając stale sygnał o niskiej temperaturze silnika .

W wyniku tego ECU zwiększa m.in. czas wtrysku co się w normalnej sytuacji przedkłada na łatwość odpalania przy zimnym silniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.