Skocz do zawartości

Osłona przegubu.


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

> Wygląda tak:

> A jutro trasa PL-D 900km - ryzykować jazdę, czy lepiej nie?

Ja bym nie ryzykował, chyba, że jazda w bardzo ważnej sprawie i w koszty "wrzucisz" wymianę przegubu. Ja tak zabiłem przegub w 1200km. Założyłem osłonę, uzupełniłem smar ale piasek, który tam się dostał zrobił swoje.

Jednak nie musisz się obawiać, przegub się nie rozleci, dojedziesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem auto z pękniętą osłoną od x czasu, przejechałem tak jeszcze 1000km. Wyjąłem półoś rozebrałem, wyczyściłem, luzu nie było więc złożyłem wsio na nowej gumce i smarze i sobie latam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja kupiłem auto z pękniętą osłoną od x czasu, przejechałem tak jeszcze 1000km. Wyjąłem półoś

> rozebrałem, wyczyściłem, luzu nie było więc złożyłem wsio na nowej gumce i smarze i sobie

> latam.

Pewnie jakaś doza szczęścia też jest ważna. IMHO jeśli auto popularne (czytaj - przegub niedrogi) to bym śmiało jechał, jeśli odwrotnie to bym z rana do jakiegoś warsztatu podbił i płacąc coś extra gumę wymienił. W końcu to nie naprawa skrzyni biegów i w pół godziny mechanik temat załatwić powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to nie naprawa skrzyni biegów i w pół godziny mechanik temat

> załatwić powinien.

Alfa Romeo 166.

Najpierw znajdź mechanika, który to w tym aucie wymieni.

Jeśli już się taki znajdzie, to na pewno nie zejdzie mu z tym pół godziny - stawiam raczej na 2-3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się wymienić nie da to jechać

> Zawinąc wszystko ładnie folią spożywczą i zabezpieczyć na końcach tę folię taśmą izolacyjną i w

> trase

W sumie niezły pomysł ok.gif powinno zadziałać! Folia jest lekka i siła odśrodkowa nie powinna jej zaszkodzić. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu to nie naprawa skrzyni biegów i w pół godziny mechanik temat

> Alfa Romeo 166.

> Najpierw znajdź mechanika, który to w tym aucie wymieni.

> Jeśli już się taki znajdzie, to na pewno nie zejdzie mu z tym pół godziny - stawiam raczej na 2-3h.

Dlatego uzależniałem od marki/modelu auta. Ale opisany wyżej pomysłz folią spożywczą jest imo dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym lataniem po mechanikach. Wczoraj to się koledze nie stało, widać po ilości smaru na elementach dookoła. Pewnie już przejechał na tym parę razy więcej km niż ma zrobić jutro. Ja bym olał temat i robił po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu to nie naprawa skrzyni biegów i w pół godziny mechanik temat

> Alfa Romeo 166.

> Najpierw znajdź mechanika, który to w tym aucie wymieni.

> Jeśli już się taki znajdzie, to na pewno nie zejdzie mu z tym pół godziny - stawiam raczej na 2-3h.

są takie "bajeranckie" manszety do przeciagania przez prawie każdą półośke przy zastosowaniu specjalnego urządzenia.Drogie to jest ale szybko załatwia sprawe - guma bardzo elastyczna ale przy tym wytrzymała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W końcu to nie naprawa skrzyni biegów i w pół godziny mechanik temat

> załatwić powinien... jak napisał maciu , bo późniejsza wymiana to naddatek kosztów i robocizny. Ja, korzystając z dbrych rad, zleciłem warsztatowi wymianę od ręki, chyba że ktoś ma gdzie i czym sam sobie załatwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda tak:

> A jutro trasa PL-D 900km - ryzykować jazdę, czy lepiej nie?

Przegub się nie rozpadnie ale żebyś się nie zdziwił jak szybko może zacząć stukać. Niech się tylko trafi deszcz po drodze 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.