Skocz do zawartości

wymiana oleju skrzyi biegów


marcin77

Rekomendowane odpowiedzi

witam po sąsiedzku smile.gif

fiat panda 1.1 2004 i muszę wymienić olej w skrzyni biegów, posiada ktoś manual albo jakiś pdf sam naprawiam do pandolota hmm.gif, jaki olej zalać i ile wchodzi do skrzyni zlosnik.gif, dziękuję za wyrozumiałość dla laika tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest korek spustowy oleju na klucz imbusowy, obok łapy, poduszki skrzyni biegów. Dziś wymieniłem

> olej

Jak troszkę przejedziesz to daj znać czy są jakieś efekty smile.gif Szczególnie na zimnym silniku czy chodzi lepiej skrzynia.

Na co wymieniłeś? na Selene?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest korek spustowy oleju na klucz imbusowy, obok łapy, poduszki skrzyni biegów. Dziś wymieniłem

> olej

ooo to calkiem milo - napisz co i jak z wymiana ile ceregieli z tym jest... moze i ja sie pokusze... jakby nie patrzec pare lat i pare km juz przejechalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniac nie, ale sprawdzic poziom i ew. uzupelnic, to by warto.

podobno byl kiedys okolnik fiata, ktory zalecal podniesienie samochodu z jednej strony w gore i wtedy wstrzykniecie dodatkowej ilosc oleju.

ew. mozna tez zapodac "Motor Life'a" do skrzyni. czesc uzytkownikow twierdzi, ze lzej wchodza biegi i skrzynia jest cichsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, nie spotkałem jeszcze nikogo na forum kto zmieniałby olej w skrzyni biegów w pandzie.

Ja zmieniałem w swojej przy jakiś 120 kkm. Zalanie większą ilością niż potrzeba może skutkować wyciekaniem przez uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.