Skocz do zawartości

czujnik cofania? kamera cofania?


Rejmi

Rekomendowane odpowiedzi

> A po co do tak malego auta czujnik cofania szkoda wydawania kasy

do malego jak najbardziej ale sprobuj na tzw centymetry podjechac tylem tym drugim co w sigu mam.... przewalona sprawa szczegolnie jak cos jest nizsze niz linia tylnej szyby - czyli nie musi byc wcale niskie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do malego jak najbardziej ale sprobuj na tzw centymetry podjechac tylem tym drugim co w sigu

> mam.... przewalona sprawa szczegolnie jak cos jest nizsze niz linia tylnej szyby - czyli nie

> musi byc wcale niskie ....

ten drugi to inna sprawa smile.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba, że kamerę zamontuje się wysoko i będzie filmowała zderzak i drogę z góry. Jeździłem z takim

> czymś w ducato.

Problem w tym, że kamera ma szeroki kąt przez co na brzegach jest mocno obraz zagięty. W Toyocie Verso tak mam 270751858-jezyk.gif Czujniki cofania 100 razy lepsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, że kamera ma szeroki kąt przez co na brzegach jest mocno obraz zagięty. W Toyocie

> Verso tak mam Czujniki cofania 100 razy lepsze

z tego co przeglad zrobilem takim standardem dla czujnikow jest minimalna odleglosc 30-40 cm

czy to sie potwierdza?

akurat taka granica bylaby w sam raz szczegolnie z tylu na wprost - wystaje jednak kolo za zderzak wiec te 30 cm od zderzaka to nie wiecej niz 15 cm od kola na klapie

a druga sprawa.... 4 czy 6 czujesz do takiego samochodu?

czy sama sygnalizacja dzwiekowa przeszklody czy warto tez miec pogladowo prezentowane kierunek gdzie jest przeszkoda?

ewentualnie moze jakies wskazowki co do ustawienia samych czujek, ich kierunku itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W multipli chyba miałem do 20cm w pandzie mam do 30cm.

Kupione na allegro, takie same mam jeszcze w modusie.

Na tył 4 czujniki bo inaczej słupka nie złapiesz smile.gif

Powiem tak ja nie mam odwagi cofania bliżej niż na 40 cm hehe.gif zawsze mam wrażenie, że już dawno jestem w aucie za mną.

Z czujnikami z tyłu da się zaparkować w dziurę, że z przodu i z tyłu zostaje po 50cm. Kup czujniki które pokazują odległość bo jak jest samo pikanie to od np. 40cm już jest ciągły dźwięk a na wyświetlaczu pokazuje do 20cm.

Nie wiem jak z czujnikami z przodu bo nie mam. Ale wiem, że nie można wysunąć za bardzo na zewnątrz samochodu czujników bo zaczniesz łapać samochodu z boku zamiast do tyłu.

Jeżeli chcesz mogę Ci zmierzyć i zrobić zdjęcia jak ja mam umieszczone.

EDIT:

http://www.allegro.pl/item973087571_czujnik_parkowania_cofania_parktronic_wyswietlacz.html

a ten wyświetlacz idealnie pasuje przylepić na lusterko wewnętrzne na górę smile.gif

Kabel przepuścić podsufitką.

Kable do czujek można przepuścić przez dziurę do wentylacji przy kole zapasowym.

Czujniki zamocuj na tym czarnym pasie w tylnym zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, że kamera ma szeroki kąt przez co na brzegach jest mocno obraz zagięty. W Toyocie

> Verso tak mam Czujniki cofania 100 razy lepsze

Zależy do czego potrzeba. Do jazdy miejskiej czujniki są ok. Ale np podjeżdżanie pod rampy czy jakieś podwyższenia etc to kamerka rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co przeglad zrobilem takim standardem dla czujnikow jest minimalna odleglosc 30-40 cm

> czy to sie potwierdza?

Z mniejszej odległości nie masz pokrycia całego pola za samochodem (musiałbyś mieć czujkę co 5cm). Stąd producenci przy normalnym 4 czujkowym zestawie obierają minimalną odległość te 40 cm.

> akurat taka granica bylaby w sam raz szczegolnie z tylu na wprost - wystaje jednak kolo za zderzak

> wiec te 30 cm od zderzaka to nie wiecej niz 15 cm od kola na klapie

> a druga sprawa.... 4 czy 6 czujesz do takiego samochodu?

4 starczą.

> czy sama sygnalizacja dzwiekowa przeszklody czy warto tez miec pogladowo prezentowane kierunek

> gdzie jest przeszkoda?

Wyświetlacz przyklejany nad lusterko. ok.gif

> ewentualnie moze jakies wskazowki co do ustawienia samych czujek, ich kierunku itp itd

Rozumiem, że sam montujesz?

Valeo w instrukcji pisze, żeby szerokość zderzaka podzielić na 5 równych odcinków dajmy na to A. I czujka idzie w odległości A/2 od krawędzi. Potem odstępy o A między czujkami. Ostatnia wychodzi też A/2 od krawędzi. Przy czym zalecają żeby A było mniejsze od 40 cm hmm.gif, czy jakoś tak. Co do ustawienia samych czujek. W uniwersalnych zestawach będą one zawsze w płaszczyźnie prostopadłej do osi otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co przeglad zrobilem takim standardem dla czujnikow jest minimalna odleglosc 30-40 cm

> czy to sie potwierdza?

wklejalem kiedys foty rozmieszczenia czujnikow z cen tymetrem

> a druga sprawa.... 4 czy 6 czujesz do takiego samochodu?

do pandy 4

> czy sama sygnalizacja dzwiekowa przeszklody czy warto tez miec pogladowo prezentowane kierunek

> gdzie jest przeszkoda?

> ewentualnie moze jakies wskazowki co do ustawienia samych czujek, ich kierunku itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wklejalem kiedys foty rozmieszczenia czujnikow z cen tymetrem

> do pandy 4

do pandy to ja mam wyczucie i bardzo dobra widocznosc do tylu

do tego drugiego chce czujnik zalozyc bo tam jest to bardzo przydatne

> > ewentualnie moze jakies wskazowki co do ustawienia samych czujek, ich kierunku itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tył 4 czujniki bo inaczej słupka nie złapiesz

wlasnie dlatego tak sie zaczalem zastanawiac czy nie dac 6 czujek - zeby lepiej pokryc

> a ten wyświetlacz idealnie pasuje przylepić na lusterko wewnętrzne na górę

> Kabel przepuścić podsufitką.

> Kable do czujek można przepuścić przez dziurę do wentylacji przy kole zapasowym.

> Czujniki zamocuj na tym czarnym pasie w tylnym zderzaku.

ja chce zalozyc do czegos takiego a nie do pandy smile.gif

283607696-11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będzie ci chyba trochę trudno założyć przez to koło na klapie....

nawet jak dam czujki w zderzak symetrycznie tak powiedzmy oddalone o 3/4 promienia zapasu od osi kola?

chyba nie powinno juz kolo w tym momencie przeszkadzac - chyba ze pozniej bedzie czujka "widziala" kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.