Skocz do zawartości

Check Engine...


Wolfi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakies pomysły co do swiecacej sie kontrolki? Podczas jazdy sama z siebie sie zaswieciła i nie chce zgasnac. Gasiłem silnik, odpalałem ale bez skutku nadal sie swieci...

Auto pali normalnie, spalanie także normalne, zadnego mulenia. Jeździ normalnie jak jeździć powinna. Tyle ze swieci sie kontrola, odpiac minusowa kleme od aku na chwile i zobaczyc czy sie skaskuje? Czy inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie jakies pomysły co do swiecacej sie kontrolki? Podczas jazdy sama z siebie sie zaswieciła i

> nie chce zgasnac. Gasiłem silnik, odpalałem ale bez skutku nadal sie swieci...

> Auto pali normalnie, spalanie także normalne, zadnego mulenia. Jeździ normalnie jak jeździć

> powinna. Tyle ze swieci sie kontrola, odpiac minusowa kleme od aku na chwile i zobaczyc czy

> sie skaskuje? Czy inne pomysły?

Spróbuj odłączyć aku, może pomoże, a na pewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozesz odpiac, a noz widelec.

> bez wielkiego kombinowania i akrobacji z wymiana czujnikow/cewek/itp. dowiesz sie z jakiego powodu

> sie swieci - podlaczajac pod euroscana

No narazie nic nie chce wymieniac bo to pierwszy raz cos takiego sie przydażyło, wczesniej podczas wilgoci zdarzało sie ze check angine migało i jakby nie paliła na wszystkie garnki ale minelo. Teraz na dluzej sie swieci ale ide wiec odpiac aku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie jakies pomysły co do swiecacej sie kontrolki? Podczas jazdy sama z siebie sie zaswieciła i

> nie chce zgasnac. Gasiłem silnik, odpalałem ale bez skutku nadal sie swieci...

> Auto pali normalnie, spalanie także normalne, zadnego mulenia. Jeździ normalnie jak jeździć

> powinna. Tyle ze swieci sie kontrola, odpiac minusowa kleme od aku na chwile i zobaczyc czy

> sie skaskuje? Czy inne pomysły?

najpierw odczytaj jaki blad

a jak nie masz czym zgasic to sama zgasnie.. tylko po pewnym czasie

mi tez jakis czas temu sie tak zrobilo ale nim zdazylem przeczytac blad to zgasla i nie bylo zadnego sladu po bledzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgasnie, jezeli bład jest jednorazowy

Hmmm przejechalem na błedzie jakies 70km. Zadnych objawów jak pisalem wczesniej po prostu sie swieci kontrolka. Odpialem aku i tak z 3-4 godzinki postoi sobie i wtedy zobacze, auto jest mi potrzebne do jazdy no i niestety bede musial na tym checku jezdzic póki co(200km) no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuje pożyczke fejsu wraz z płytką. Weżniesz sobie do domku podłączysz pod kompa zainstalujesz

> program i lukniesz co boli pande. Oddasz na spocie lub jak będziesz przejazdem znowu.

Jeśli w piątek uda mi sie wczesniej uciec z Głogowa a błąd nie ustąpi na dniach to bede krzyczał ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 120km jeszcze i nadal nic sie nie dzieje tylko kontrolka sie swieci. Czy to bezpieczne? Mozna z tym jezdzic? Bo planuje kupno kabelka ELM z allegro i samemu skasuje bład o ile bedzie to mozliwe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobilem 120km jeszcze i nadal nic sie nie dzieje tylko kontrolka sie swieci. Czy to bezpieczne?

> Mozna z tym jezdzic? Bo planuje kupno kabelka ELM z allegro i samemu skasuje bład o ile bedzie

> to mozliwe

jak jest blad, to cos go musi powodowac, wiec samo kasowanie nie jest rozwiazaniem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jest blad, to cos go musi powodowac, wiec samo kasowanie nie jest rozwiazaniem

Hmm a to nie jest tak ze bład wystapił i go komp zapamietał??? I teraz wyswietla?

Szczerze mowiac nie wiem co moglo sie stac bo dwa razy polecialem na 2 i 3 tak do 5000obr i po wrzuceniu 4 ujechaniu kilkuset metrów wyskoczył wlasnie bład hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm a to nie jest tak ze bład wystapił i go komp zapamietał??? I teraz wyswietla?

> Szczerze mowiac nie wiem co moglo sie stac bo dwa razy polecialem na 2 i 3 tak do 5000obr i po

> wrzuceniu 4 ujechaniu kilkuset metrów wyskoczył wlasnie bład

no tak jest, ale jak wystąpi ponownie to znów go zapamięta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm a to nie jest tak ze bład wystapił i go komp zapamietał??? I teraz wyswietla?

> Szczerze mowiac nie wiem co moglo sie stac bo dwa razy polecialem na 2 i 3 tak do 5000obr i po

> wrzuceniu 4 ujechaniu kilkuset metrów wyskoczył wlasnie bład

nie panikuj wink.gif

jakis nlad wskoczyl i tyle.. samochod jezdzi nic zlego sie nei dzieje wiec pewnie jakas pierdola i nic wiecej

a te 5000 obrotow to przeciez normalny zakrec pracy silnika wiec nie widze zwiazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jest blad, to cos go musi powodowac, wiec samo kasowanie nie jest rozwiazaniem

czasem może być jakaś anomalia jednorazowa- cześć błędów znika po ustąpieniu usterki (tylko w pamięci zapisane przez 40 cykli zapłonu) a część niestety mimo jednorazowego wystąpienia wymaga wykasowania przez Examiner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie panikuj

> jakis nlad wskoczyl i tyle.. samochod jezdzi nic zlego sie nei dzieje wiec pewnie jakas pierdola i

> nic wiecej

> a te 5000 obrotow to przeciez normalny zakrec pracy silnika wiec nie widze zwiazku

Nie panikuje tyle ze zawsze check gasił sie a teraz drazni mnie kontrolka wink.gif

Ale luzik skasuje niebawem i bedzie git ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To teraz pytanie za 100 punktów. Gdzie w pandzie jest gniazdo by podłaczyc interfejs??? zlosnik.gif czyzby po lewej stronie kierownicy odkrecajac plastikowa zaslepke? tam gdzie znajduja sie także bezpieczniki? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz pytanie za 100 punktów. Gdzie w pandzie jest gniazdo by podłaczyc interfejs??? czyzby po

> lewej stronie kierownicy odkrecajac plastikowa zaslepke? tam gdzie znajduja sie także

> bezpieczniki?

Tak jest waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakis bład zwiazany z katalizatorem i spalinami hmm.gif

PCMSCAN nie kasuje albo ja nie umiem wink.gif

bo klikam skaskuj błedy rozłaczam sie interfejsem, wyłaczam silnik, odpalam a bład nadal hmm.gif

taka kolejnosc?

kontrolka nie gasnie wiec chyba trzeba bedzie do mechanika jednak wstawic, sprobuje jeszcze scantoolem poleciec hmm.gif

edit. bledy kasuje sie na właczonym zapłonie i zgaszonym silniku czy silnik musi byc odpalony? czy w ogole wszystko pogaszone? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm jakis bład zwiazany z katalizatorem i spalinami

> PCMSCAN nie kasuje albo ja nie umiem

> bo klikam skaskuj błedy rozłaczam sie interfejsem, wyłaczam silnik, odpalam a bład nadal

> taka kolejnosc?

> kontrolka nie gasnie wiec chyba trzeba bedzie do mechanika jednak wstawic, sprobuje jeszcze

> scantoolem poleciec

> edit. bledy kasuje sie na właczonym zapłonie i zgaszonym silniku czy silnik musi byc odpalony? czy

> w ogole wszystko pogaszone?

Przytkany katalizator lub któraś sonda crazy.gif

czy jest błąd O2 sensor? hmm.gif

Błędy diagnozuje się na przekręconym kluczyku, inaczej jest: ECU no reply wink.gif

Parametry pracy tylko przy włączonym silniku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przytkany katalizator lub któraś sonda

> czy jest błąd O2 sensor?

> Błędy diagnozuje się na przekręconym kluczyku, inaczej jest: ECU no reply

> Parametry pracy tylko przy włączonym silniku

Luzik naprawione wink.gif

Błędy zczytuje sie na odpalonym silniku a kasuje na wyłączonym silniku i zapłonie ok.gif

a miałem błąd:

P0420 "System katalizatora (Bank 1) - wydajnosc ponizej progu "

ale skasowane i juz kontrolka nie razi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> a miałem błąd:

> P0420 "System katalizatora (Bank 1) - wydajnosc ponizej progu "

> ale skasowane i juz kontrolka nie razi

Wykopałem temat szukajką - u mnie podobny efekt - kontrolka juz dwa razy w odstepie dwóch tygodni pulsowała przez 10sek. Zdjąłem noge z gazu i przestała. Silnik chodził równo, gaz minimum, 70km/h na 4 biegu. Tak sobie myslę czy aby nie przytyka sie tłumik końcowy bo 96kkm i nadal fabryczny i dlatego diagnostyka spalin sie włącza. Wymienie po niedzieli tłumik końcowy i zobacze co dalej bo jeżeli leci katalizator to będzie wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wykopałem temat szukajką - u mnie podobny efekt - kontrolka juz dwa razy w odstepie dwóch tygodni

> pulsowała przez 10sek. Zdjąłem noge z gazu i przestała. Silnik chodził równo, gaz minimum,

> 70km/h na 4 biegu. Tak sobie myslę czy aby nie przytyka sie tłumik końcowy bo 96kkm i nadal

> fabryczny i dlatego diagnostyka spalin sie włącza. Wymienie po niedzieli tłumik końcowy i

> zobacze co dalej bo jeżeli leci katalizator to będzie wydatek.

Mi po wymianie tłumika na ultera te bledy wlasnie zniknely wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
Odgrzewam kotleta, wyskakuje sobie raz na pół roku błąd p0420 wynika chyba z tego ze albo paliwo kijowe albo katalizator powoli do wymiany. Auto kilka razy szarpnelo ale delikatnie, lekko zamuliło. Po kilku km wyskoczyla marchewa. Blad oczywiscie skasowany, auto jeździ normalnie. Jeśli padnie kat to chyba sobie podaruje i rure wspawam i sonde pod kątem sie wkręci zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.