Skocz do zawartości

Dzwonienie w silniku - Mondeo MKIII


Tiomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znowu mam problem. Otoz od okolo 4000 do 4500 obrotow silnik dzwoni (taki metaliczny dzwiek jakby cos sie ocieralo albo duza plaszczyzna metalowa byla luzna)

Czy spotkal sie ktos z tym??? Albo ma pojecie co to moze byc?

Moje ucho nie wychwycilo z ktorego mjejsca dokladnie to dzwoni.

Pacjent to MKIII 1.8 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze klapki w kolektorze sie pourywaly albo co gorsza takie metalowe tulejki i skacza razem z

> zaworami...

jakby sie urwaly to by nie pisal, ze dzwoni tylko ze auto nie zyje

Mogly sie wyrobic. Jest manual na mondeoklubpolska w tym temacie. Ale sie specjalnie nie interesowalem bo temat dotyczy benzyny.

W kazdym razie widzialem, ze autor zadal i tam to pytanie wiec sie tu specjalnie nie wyslialem na odpowiedz. Tam mu szybciej pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie niestety cisza. a to dzwonienie to jest bardzo metaliczne.

> jakby sie urwaly to by nie pisal, ze dzwoni tylko ze auto nie zyje

> Mogly sie wyrobic. Jest manual na mondeoklubpolska w tym temacie. Ale sie specjalnie nie

> interesowalem bo temat dotyczy benzyny.

> W kazdym razie widzialem, ze autor zadal i tam to pytanie wiec sie tu specjalnie nie wyslialem na

> odpowiedz. Tam mu szybciej pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klapki nie dzwonia tylko klekocza

> szukaj przyczyny gdzie indziej, sprawdz rozrzad choc w to tez watpie, chyba, ze masz juz nalatane

> ponad 300kkm

Ja na jakims forum czytalem o sytuacji, gdy komus sie ta metalowa tulejka urwala i skakala po zaworze razem z nim.

Cud ze nie wpadla do srodka do cylindra.

Takie cos zdecydowanie moze dzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wzialbym kolege i sprawdzil we dwoch co i jak, jeden "gazuje" drugi pod autem/maska i sluch skad dobiegaja dzwieki

moze to jakas nieszczesna oslona na wydechu lub gupia sruba gdzies sie odkrecila

jak masz niedaleko to wpadaj do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety zdjalem tego gumcajsa z silnika, wyrwalem wezyk i... pies dalej szczeka.

Problem jest w tym, ze z glowa pod maska nie mozna zlokalizowac skad to dzwoni. Sluchalem tam, gdzie sa rolki od paska klinowego, przyciskalem tez oslone wydechu. Dzwiek jest troche podobny jakby sie cielo szlifierka katowa blache na niskich obrotach

Tez dziwne, ze ten dzwiek jest tylko od 4000 do 4500 obrotow i to niewazne czy sie gazuje czy obroty spadaja.

Przebieg auta to 69000 mil udekomentowane historia serwisowa forda, jeden wlasciciel, auto spraawdzane HPI w tym przebieg (koledzy z Wysp wiedza o czym mowie)

W weekend jak bedzie pogoda i checi to zdejme pokrywke glowicy i zobacze czy cos tam sie nie poluzowalo.

Chyba ten rozrzad powoli dociera mi do swiadomosci...

A do Southampton mam niedtety daaaleko... Chyba ze kolega bywa w polnocnym Londynie albo dale na polnoc. Ja mieszkam w Northampton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Southampton mam niedtety daaaleko... Chyba ze kolega bywa w polnocnym Londynie albo dale na

> polnoc. Ja mieszkam w Northampton.

w pon przejezdzalem w poblizu Northampton no.gif

po zdjeciu pokrywy zaworow mozna dojrzec kola zebate ale czy napinacz bedzie widoczny niewiem.gif

z tego co wyczytalem to dzwonienie wskazuje na lancuszek ale powinno chrobotac w calym zakresie obrotow + Twoj przebieg niewiem.gif

poza tym nie slyszalem aby ktos mial klopoty z rozrzadem w mk3

typowym felerem w mdo jest jeszcze napinacz paska wieloklinowego idea.gif ale ten znow by pukal i stukal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w koncy sie z tym uporalem...

Dzwonil wydech o dol silnika.

Moge odetchnac z ulga ze to nie rozrzad...

> Witam

> Znowu mam problem. Otoz od okolo 4000 do 4500 obrotow silnik dzwoni (taki metaliczny dzwiek jakby

> cos sie ocieralo albo duza plaszczyzna metalowa byla luzna)

> Czy spotkal sie ktos z tym??? Albo ma pojecie co to moze byc?

> Moje ucho nie wychwycilo z ktorego mjejsca dokladnie to dzwoni.

> Pacjent to MKIII 1.8 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.