Skocz do zawartości

tv do autka osobowego - ktoś coś poleci?


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zwiazku z tym, ze korki coraz większe i coraz ciężej się jeździ...a moje nerwy się kończą pomyślałem o tv.

Podczas korka coś by leciało..grało..a i obejrzeć można. Wchodząc na allegro wybór spory, ale wiadomo nie wszystko złoto co się świeci smile.gif Czy ktoś korzystał z takiego cuda? Domyslam się, że są problemy z odbiorem przy użyciu "anteny w zestawie"?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> W zwiazku z tym, ze korki coraz większe i coraz ciężej się jeździ...a moje nerwy się kończą

> pomyślałem o tv.

> Podczas korka coś by leciało..grało..a i obejrzeć można. Wchodząc na allegro wybór spory, ale

> wiadomo nie wszystko złoto co się świeci Czy ktoś korzystał z takiego cuda? Domyslam się, że

> są problemy z odbiorem przy użyciu "anteny w zestawie"?

> Pozdrawiam

Ja używam... Anteny w zestawie nie było, dokupiłem na magnes na dach... od razu uprzedzam, że z każdym centymetrem ruchu w korku tv trzeszczy bo zmieniasz położenie anteny Przy dłuższym postoju jest ok.

Teraz pytanie do Ciebie co to ma być?

Radio z TV? z monitorem 1din czy 2din ?

Głośniki pod wzmacniacz, czy pod radio ?

Jaki budżet..? Nie napisałeś nic więcej zatem sprecyzuj zapytanie ile masz kasy, do jakiego samochodu konkretnie, jakie masz nagłośnienie w samochodzie, jakie miejsce na radio, czy to ma być osobny tv niezależny od radia, czy radio z tv ? Jak chcesz podłączyć dźwięk jeśli niezależny odbiornik itd. itp... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja używam... Anteny w zestawie nie było, dokupiłem na magnes na dach... od razu uprzedzam, że z

> każdym centymetrem ruchu w korku tv trzeszczy bo zmieniasz położenie anteny Przy dłuższym

> postoju jest ok.

> Teraz pytanie do Ciebie co to ma być?

> Radio z TV? z monitorem 1din czy 2din ?

> Głośniki pod wzmacniacz, czy pod radio ?

> Jaki budżet..? Nie napisałeś nic więcej zatem sprecyzuj zapytanie ile masz kasy, do jakiego

> samochodu konkretnie, jakie masz nagłośnienie w samochodzie, jakie miejsce na radio, czy to ma

> być osobny tv niezależny od radia, czy radio z tv ? Jak chcesz podłączyć dźwięk jeśli

> niezależny odbiornik itd. itp... Pozdr.

Heja

Chodzi mi o jakis prosty odbiornik ktory stawiam sobie na siedzeniu albo na desce i ogladam tv. Nie zalezy mi na dzwieku, nie mam zamiaru podlaczac pod radio itp. Cos prostego co dziala na postoju smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heja

> Chodzi mi o jakis prosty odbiornik ktory stawiam sobie na siedzeniu albo na desce i ogladam tv. Nie

> zalezy mi na dzwieku, nie mam zamiaru podlaczac pod radio itp. Cos prostego co dziala na

> postoju

> Pozdrawiam

jaka wielkość ? 7' 8' 12' ? stawiając na siedzeniu to raczej nie pooglądasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heja

> Chodzi mi o jakis prosty odbiornik ktory stawiam sobie na siedzeniu albo na desce i ogladam tv. Nie

> zalezy mi na dzwieku, nie mam zamiaru podlaczac pod radio itp. Cos prostego co dziala na

> postoju

> Pozdrawiam

no i budżet... bo mogę Ci dać propozycję za 300 i za 1300 smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle, ze 7. Tak zeby mozna było zamontowac z przodu, ale bez wiercenia Nie wiem rzep?

chyba rzep na kropelkę... bo pierwsza dziura, czy tory kolejowe i będziesz zbierał z podłogi...

Ok... to dużo już wiemy...

1. TV z czytnikiem USB i SD

do tego dokupujesz mocny uchwyt pod PDA / nawigację na przyssawkę do szyby - przerabiasz - łącząc tył z tym uchwytem - da się sam to robiłem...

masz zasilacz przez gniazdo zapalniczki

do tego dokupujesz za parę złotych antenę zewnętrzną na magnes - odpuść sobie od razu druciaka bo z wnętrza samochodu będzie marny odbiór sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 300 -400

no więc za tą kasę to każdy z tych które są na allegro - te same podzespoły różne firmy, osobiście szukałbym czegoś z manty, ewentualnie naviheaven

P.S. i zastanowiłbym się jednak nad podłączeniem dźwięku pod głośniki - napisz jakie masz radio bo możliwe że to kwestia jednego kabla, a dźwięk z głośników samochodu, a z tego małego pudełeczka robi różnicę... szczególnie w warunkach jazdy w korku (na postoju ciszej więc może i dałoby radę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no więc za tą kasę to każdy z tych które są na allegro - te same podzespoły różne firmy, osobiście

> szukałbym czegoś z manty, ewentualnie naviheaven

> P.S. i zastanowiłbym się jednak nad podłączeniem dźwięku pod głośniki - napisz jakie masz radio bo

> możliwe że to kwestia jednego kabla, a dźwięk z głośników samochodu, a z tego małego

> pudełeczka robi różnicę... szczególnie w warunkach jazdy w korku (na postoju ciszej więc może

> i dałoby radę)

Dzieki wielkie za pomoc. Co do radia - nie moge ingerowac - auto sluzbowe z wypozyczalni, wszelkie przeróbki musza byc w aso tak mam w papierach frown.gif A radio jakies podstawowy soniak z mp3 o cenie rynkowej 150 smile.gif

Pozdrawiam

P.S. Pisałeś o tym uchwycie do PDA to dobry pomysl bo odpada kropelka co tez jest dla mnie problemem. Myslisz, ze taki duzy uchwyt utrzyma to cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie chiński telefon z TV. Przyda się również do innych celów, nie tylko w samochodzie.

> Ostatnio były w Biedronce po 200 zł.

Tez o tym myslalem smile.gif Pamietasz jak to sie nazywalo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie chiński telefon z TV. Przyda się również do innych celów, nie tylko w samochodzie.

> Ostatnio były w Biedronce po 200 zł.

7 cali ? telefon ?

chyba 3,5 / 4,5 maks

jak słonko przyświeci to g... będzie widział a nie tv, czy film... pozatym... jak wyobrażasz sobie słuchanie tegoż tv z telefonu ? przez głośniczek, czy może "o zgrozo" boje_sie.gif przez słuchawki bez kontaktu ze światem zewnętrznym... screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie lepiej jakies DVD 7calowe nie bedzie problemu z ustawieniem obrazu, mam takie dwa dla

> dzieciaków zamontowane z tyłu siedzen sprawdza sie idealnie

? A po kiego mu dvd 7 calowe ? skoro może mieć tv z odbiore stacji krajowych + możliwość oglądania filmów z karty, pendrive'a... dvd to tylko filmy z płytki niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam

> W zwiazku z tym, ze korki coraz większe i coraz ciężej się jeździ...a moje nerwy się kończą

> pomyślałem o tv.

> Podczas korka coś by leciało..grało..a i obejrzeć można. Wchodząc na allegro wybór spory, ale

> wiadomo nie wszystko złoto co się świeci Czy ktoś korzystał z takiego cuda? Domyslam się, że

> są problemy z odbiorem przy użyciu "anteny w zestawie"?

> Pozdrawiam

a nie lepiej i taniej posłuchać sobie radia, wiadomości gdzie i jak pojechać żeby te korki ominąć i jednocześnie skupić się za kierownicą bo potem są kolizje przez takich ludzi bo się zgapią na coś albo słuchają za głośno muzyki i bum przemyśl to czy opłaca Ci się w takie coś inwestować bo jakość takiej telewizji jest masakryczna i za każdym razem znajdywanie kanałów i ustawianie ... ja na Twoim miejscu nie bawiłbym się w takie coś i zgrał na pendriva swoja ulubioną muzę i jej sobie słuchał albo tak jak wcześniej pisałem posłuchać wiadomości jaka sytuacja jest na drogach. Jak nie masz radia z USB za 5 zł na allegro można kupić transmitter i w radyjku słuchasz swoich utworów. Pozdro smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.