Skocz do zawartości

Czyszczenie wtrysku 1.4


Adamowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie do osób które już się bawiły w czyszczenie wtryskiwacza w sienie 1.4. Chciał bym wyczyścić krokowca to i przy okazji wyczyścił bym wtrysk. I jak to wygląda z czyszczeniem przepustnicy ? Jest to jakaś ciężka i skomplikowana operacja czy jednak nie jest to takie trudne ? Nie chce płacić sporej kaski za coś co mogę zrobić sam smile.gif tylko przydała by się pomoc merytoryczna wink.gif Jeżeli ktoś się podjął wyżej wymienionych czynności to bardzo proszę o opis wykonania i napisanie na co zwrócić uwagę. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtrysku w 1,4 mechanicznie nie można raczej wyczyścić, stosuje się specjalne dodatki do paliwa i w

> ten sposób następuje czyściejsze wtrysków.

No właśnie i wczoraj zalałem bak do pełna 98 bp ultimate i dodatek czarny STP do czyszczenia wtrysków. Przegoniłem moją szarą hiene na trasie bytom gliwice i z powrotem, niby coś tam to dało ale dzisiaj odpalam samochód i znowu mi się dusi powyżej 2 tys. Mam taki problem, że jak silnik jest zimny to auto odpala normalnie i chodzi też powiedzmy normalnie ale jak już się nagrzeje i go odpalę to zaczyna się wkręcać dopiero od 200 tys.obr/min i szarpiąc silnikiem powoli rośnie i chodzi nie równo. Na gazie samochód dostaje nowe życie, jeździ aż miło. Dodam jeszcze, że jak wczoraj jeździłem to samochód bardzo nerwowo reagował na naciśnięcie pedału gazu i przyhamowywał tak w okolicach 3,5 tys. Bardzo proszę o pomoc bo nie lubię jak samochód się na mnie obraża. (filtr paliwa wymieniony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtrysku w 1,4 mechanicznie nie można raczej wyczyścić, stosuje się specjalne dodatki do paliwa i w

> ten sposób następuje czyściejsze wtrysków.

Eeee te środki to o kant dupę rozbić. Wtrysku to raczej nie wyczyści, co najwyżej poprawi samopoczucie.

Nie ma innej rady, trzeba to zrobić porządnie.

Nie wiem jak jest w 1.4 , ale w 1.6 robi się to mniej więcej tak:

http://150.254.85.32/~shakalos/Bravo/Naprawa%20wtryskiwaczy%20w%20BBM.pdf

A jeżeli ktoś nie czuje się pewny z taką zabawą, to można podjechać do jakiegoś dużego warsztatu. Taki warsztat powinien mieć sprzęt do czyszczenia wtrysków ultradźwiękami.

Koszt czyszczenia 1szt to ok 50zł (czyli w 1.6, za 4sztuki wychodzi 200zł). Do tego koszt wymontowania/zamontowania kolejne 50-100zł. No cóż, trochę to kosztuje no ale jak się nie ma warunków bądź umiejętności to trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co to przeszkadza? Demontaz wtryskiwacza jest prosty, a dalsze postepowanie tak samo jak w tym

> manualu. Zaleta jest taka ze masz 1 a nie 4 do wyczyszczenia

z tym że ten wtryskiwacz całkowicie inaczej wygląda jak np w 1.6 i nie wiem jak wygląda sprawa wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym że ten wtryskiwacz całkowicie inaczej wygląda jak np w 1.6 i nie wiem jak wygląda sprawa

> wtyczki

a jak kolo w samochodzie jest na 5 srub, a ty masz na 4 to juz nie bedziesz umial go odkrecic? wink.gif wiecej wiary w siebie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.