Skocz do zawartości

[G] EGR X16SZR


lukifre

Rekomendowane odpowiedzi

> Podaj kody błędów, bo IMO CE jest od lambdy lub wtrysków, jesli na LPG nie świeci...

> PS. wypadałoby się przywitać w 1 poście?

> Pozdr.

U mnie występują aktualnie dwa błędy:

P1405 czyli nieszczęsny egr..

P1640 czyli moduł DIS ale on występuję odkąd pamiętam i nie

sądzę żeby on był przyczyną błędu, zawsze ze statusem

nie występuję.

Znalazłem też informację, że błąd egr może być związany z

uszkodzonym komputerem silnika.

Wydaje mi się, że komputer od LPG może posiadać jakiś "kasownik błedów" dlatego kontrolka po przełączeniu na LPG od razu gaśnie.

Aktualnie emulator odesłałem do sprzedawcy, który ma mi przysłać inny typ emulatora który również współpracuje z moim silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze walniety emulator, na benzynie jak dobrze podlaczony i sprawny zadnych Checkow nie powinno

> byc.

> Z tego co czytam to jakby bez emulatora zaslepiony EGR, zapali sie wystarczy zgasic silnik i nie ma

> bledu.

Nie do końca rozumiem co masz na myśli...

Aktualnie wygląda to tak, że odpalam auto na PB (zimny silnik), CE się nie pali, po przejechaniu 2-3km na PB kontrolka się zapala (wtedy powinien zacząć działać normalny zawór EGR a w moim przypadku emulator EGR), przełączam na LPG CE gaśnie, przełączam na PB ponownie się zapala i nie gaśnie. Jak zgaszę silnik i ponownie zapale to dioda już się nie pojawia wcale (czasem jak przełączam LPG -> PB to zapali się na ok. 5 sek po czym gaśnie).

Tak więc domniemam, że emulator jest nie doskonały dlatego ten check się pojawia.

Zobaczymy jak będzie z drugim emulatorem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzilem z blaszka pod EGR, potem z emulatorem, wiec objawy jak dla mnie walnietego emulatora.

> A takie pytanie masz zalozona blaszke pod EGR ??

> Emulator emulatorem ale zaslepiony musi byc

Tak, najpierw zaślepiłem egr i wszystko było wporządku. Dopiero po jakimś roku wywaliło mi błąd. Po kupieniu emulatora zaślepiony zawór egr został na kolektorze a do odłączonej od niego wtyczki podłączyłem emulator no i w pierwszym momencie szok bo kontrolka się zapaliła, po wielu próbach, szukaniu, czyszczeniu, doszedłem do wniosku ze jednak emulator nie spełnia swojej roli tak jak powinien. Dam znać w przyszłym tygodniu jak dostanę nowy emulator jakie są rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem drugi emulator i jak na razie wszystko działa z jednym małym ale, a mianowicie: Jezeli włączę zapłon i poczekam aż kontrolki abs ręczny i inne zgasną i odpalę silnik to kontrolka CE się świeci i nie gaśnie. W sytuacji kiedy po wsadzeniu kluczyka przekręcam od razy aby odpalić to wszystko jest jak byc powinno, nic się nie zapala. Aby miec pewność ze to robi emulator podłączyłem wtyczkę do zaworu egr i w żadnej wymienionej wczesniej sytuacji kontrolka na poczatku nie paliła sie zaraz po odpaleniu.. Zrobic reset kompa i adaptacje z emulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym silniku jesli juz robic adaptacje to Opelscanerem.

> OP-com mimo ze jest bardziej wypasiony w moim przypadku gdy grzebalem u klientow z tym silnikiem

> gorzej sie sprawowal.

> Rob czym masz pod reka, nie sugeruj sie moim wpisem

mój interfejs to spinacz i 5 oraz 6 pin we wtyku diagnostycznym, później liczenie mrugnięć grinser006.gif

a reset robię przez odpięcie klemy ujemnej od akumulatora na noc a rano odpalam na PB i czekam na włączenia się wentylatora chłodnicy smile.gif

Jeżeli chodzi o mój problem to tkwi on w emulatorze - ustaliłem z jego wykonawcom, muszę coś inaczej podłączyć i zobaczyć rezultat.

Mimo wszystko dzięki na post! Komuś na pewno będzie pomocny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.