Skocz do zawartości

Jaki gaz do Astry 1.6 8v automat?


dzikipzs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaki gaz założyć do astry z 95` 1.6 8v automat?

Żona dużo jeździ tym autem w korkach, pali wtedy ok. 10l/100, warto więc założyć gaz. Sekwencję raczej wykluczam.Po pierwsze koszt, po drugie to chyba zbyt stara generacja silnika żeby była taka konieczność.

Pytanie jaką instalację i jaki przybliżony koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstawiłbym "bingo m" a reszta wedle uznania. Dobry parownik to max 200 złotych...

> koszt jeżeli nic się nie zmieniło to ok 1500

> możesz kupić też używaną i za 500 zamontować w zakładzie

W jaki pójść mieszalnik? Blos czy silniczek krokowy gazu i zwykły mieszalnik?

Ale zwykły zwęża przelot i obawiam się, że skrzynia będzie niepotrzebnie wachlować biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki pójść mieszalnik? Blos czy silniczek krokowy gazu i zwykły mieszalnik?

zwykły, najprostszy mikser... to wielopunkt?

> Ale zwykły zwęża przelot i obawiam się, że skrzynia będzie niepotrzebnie wachlować biegami.

nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki pójść mieszalnik? Blos czy silniczek krokowy gazu i zwykły mieszalnik?

> Ale zwykły zwęża przelot i obawiam się, że skrzynia będzie niepotrzebnie wachlować biegami.

bingo-m.

podobno blos na tym silniku niewiele zmienia - podobno bo tak czytalem. mialem kiedys chrapke na blosa ale sprzedawca jak uslyszal do jakiej pojemnosci to odradzal (a mogl wcisnac zeby sprzedac), ze to nic nie da. szalu nie bedzie.

jesli chcesz juz udziwniac to moze rybacki, choc ja cudowalem tez 1.6 8V z rybackimi klonami gaz rurek, roznymi palnikami sonicznymi i innymi wynalazkami i gowno to dalo.

wstawiaj zwykly palnik, bingo-m, dobry gaziarz i bedzie miod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co w koncu zalozyles?

Jeszcze nic zbieram oferty okolicznych gaziarzy.

Ogólnie będę wstawiał instalację na zwykłym parowniku i z polskim sterownikiem np. KME. Miałem kiedyś to w omedze i chodziło ok.

Krzyczą od 1.500-1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bedzie się ze skrzynią działo, miałem taką Astrę i założyłem LPG. Spalanie o dziwo było praktycznie identyczne a nawet niższe niż PB , do dziś nie odkryłem tego fenomenu.

Astra potrafiła w zimę ponad 14 litrów wessać PB , mało zawału nie dostałem. Na LPG średnio 10-11 litrów LPG.

Powodzenia

> W jaki pójść mieszalnik? Blos czy silniczek krokowy gazu i zwykły mieszalnik?

> Ale zwykły zwęża przelot i obawiam się, że skrzynia będzie niepotrzebnie wachlować biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.