Skocz do zawartości

klepie zawór


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

> ale to nie zawsze, czasem po odpaleniu klepie zgaszę i zapalę cisza!pacjent to SC 900 z

> przebiegiem 90kkm,co robić dawać do ustawiania czy to może coś poważniejszego się zanosi?

pewno popyhacz sie zacioł

zapewne auto jezdzi caly czas po miescie ... kiedy ostatnio zmieniales olej i na jakim oleju smigasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewno popyhacz sie zacioł

> zapewne auto jezdzi caly czas po miescie ... kiedy ostatnio zmieniales olej i na jakim oleju

> smigasz?

olej MOBIL 15W40 jakieś 5kkm po wymianie,autko użytkuje siostra ale pokonuje trasy dzienne rzędu 20km z tego jakieś5 w miescie,co sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to nie zawsze, czasem po odpaleniu klepie zgaszę i zapalę cisza!pacjent to SC 900 z

> przebiegiem 90kkm,co robić dawać do ustawiania czy to może coś poważniejszego się zanosi?

Auto masz zalane olejem mineralnym który jest dość gęsty i zanim się dokładnie rozpłynie po silniku to trochę czasu mija. A tak poza tym jeśli w aucie jest hydrauliczna regulacja luzu zaworowego powinno się lać syntetyk lub półsyntetyk.

PS. Jeśli dojdzie do takiego momentu że klepanie nie będzie ustępować i będzie cały czas słyszalne to szykuj się na wymianę popychaczy albo zastosowanie klawiatury z 127 która jest w pełni mechaniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> olej MOBIL 15W40 jakieś 5kkm po wymianie,autko użytkuje siostra ale pokonuje trasy dzienne rzędu

> 20km z tego jakieś5 w miescie,co sugerujesz?

jak silnik nie ma nalatane za duzo to smiało bym zalał półsyntetykiem jak miałem 899 to jezdziłem na castrolu 10w 40 i nigdy mi popychacze nie klepały ok.gif

proponuje zmienic olej i przejechac za jednym strzałem ze 100 km w trybie autostrada grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.