Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

GOLF 4 1.9 SDI - kręci i nie chce odpalić - jaka przyczyna?

Featured Replies

Napisano

Witam Wszystkich

Opisalem juz moj problem na innym forum ale wkleje tez tutaj byc moze ktos mi coś pomoże.

Pojechalem sobioe jak gdyby nigdy nic do kolezanki , siedzielismy w aucie i czasami dogrzewalismy sie bo było zimno. Po półgodzinie chcialem ponownie odpalic auto i nagrzać troche ale juz mi się nie udało. Rozrusznik kręcił i nic ( a pali na styk) a wyglądało to tak ze samochod sie jakos dziwnie trząsł i kręcił ale bezskutecznie (odczucie jakby na 2 garach) , pozniej zrobilem to z 2 razy i od tego krecenia zapalila sie kontrolka od oleju , mowie co jest , na spokojnie podnosze meche ale co tam , wszystko zabudowane nic nie szło dojrzec , pozniej włożylem kluczuk jeszcze raz i .. odpalił jak gdyby nigdy nic ... od tamtej chwili mineło kilka i nic podobnego się nie zdarzyło az do dziś przed chwilką , o dziwo rano bulem w stacji obsługi pojazdów i wymieniłem filtr paliwa i srawdziłem kable, nastepnie przyjechalem pod blok od tamtej pory az do godz 20 stał sobie i niedawno kiedychcialem odprowadzic auto do garazu ... jednak nie udało mi sie bo nie chce zapalić bo znów ta sama sytuacja co wczesniej ... kręci kręci i nic .. co to i od czego moze byc ? wczesniej jak wracalem z wymiany filtra zapalila mi sie kontrolka od rezerwy paliwa ,ale to chyba nie ma z tym nic wspolnego ... i nie wiem czy tojakas elektronika? immobiliser czy tez zupełnie coś innego? moze ktos mial kiedys podobna sytuacje ... i coś wie na ten temat ?

Tx za pomoc

Pozdrawiam

Napisano

niestety nie umiem Ci pomoc, ale z ciekawosci zapytam - jakie to auto ma osiagi i spalanie?

Napisano

podlacz VAGa...innej drogi nie ma

Napisano
  • Autor

> niestety nie umiem Ci pomoc, ale z ciekawosci zapytam - jakie to auto

> ma osiagi i spalanie?

Spalanie 5l/100 km

Co do osiągów to mi to autko w zupelnosci wystarcza, jeżdze nim sobie w trasie na uczelnie 110 czy 120 km/h w zaleznosci jak nastawie tempomat i się płynie smile.gif nie jest to TDI i nie ma 115 czy 150KM a 70 ale naprawde nie jest źle , normalnie idzie tym jeździć,sam zanim go kiedys kupilem mowilem przeciez to musi byc straszny muł , ale jak sie przejechalem rozwiały sie moje obawy:)

Przydałoby sie troche wiecej koni zwłaszcza podczas wyprzedzania bo mogloby wciskać w siedzenie na 5 biegu ale cóż nie mozna miec wszystkiego smile.gif SDI nadrabia bezawaryjnością oraz niższym zużyciem paliwa niz TDI a także ceną samego auta , jesli ktos nie musi miec pod maską rakiety i lubi normalną spokojną jazde z prędkosciami jak wymienilem powyżej to napewno bylby zadowolony smile.gif Wcześniej mialem mk2 1.6 PN z gaźnikiem 2EE ... Ci co znają ten gaźnik wiedzą ze jest on zmorą wszystkich posiadaczy oraz mechaników smile.gif ale pewnego pieknego dnia zatrzymalem się na tyłku tira(niezły dzwon) i samochod poszedł na szrot 270751858-jezyk.gif w ostatecznosci sprzedalem go za 1000 zł , reszta oddało mi AC:) samochodzik po 2 tygodniach wyglądał juz jak nowy:) dorobili mu nawet helogeny przeciwmieglne:P Pozdrówka

Napisano

> Witam Wszystkich

> Opisalem juz moj problem na innym forum ale wkleje tez tutaj byc moze

> ktos mi coś pomoże.

> Pojechalem sobioe jak gdyby nigdy nic do kolezanki , siedzielismy w

> aucie i czasami dogrzewalismy sie bo było zimno. Po półgodzinie

> chcialem ponownie odpalic auto i nagrzać troche ale juz mi się

> nie udało. Rozrusznik kręcił i nic ( a pali na styk) a wyglądało

> to tak ze samochod sie jakos dziwnie trząsł i kręcił ale

> bezskutecznie (odczucie jakby na 2 garach) , pozniej zrobilem to

> z 2 razy i od tego krecenia zapalila sie kontrolka od oleju ,

> mowie co jest , na spokojnie podnosze meche ale co tam ,

> wszystko zabudowane nic nie szło dojrzec , pozniej włożylem

> kluczuk jeszcze raz i .. odpalił jak gdyby nigdy nic ... od

> tamtej chwili mineło kilka i nic podobnego się nie zdarzyło az

> do dziś przed chwilką , o dziwo rano bulem w stacji obsługi

> pojazdów i wymieniłem filtr paliwa i srawdziłem kable, nastepnie

> przyjechalem pod blok od tamtej pory az do godz 20 stał sobie i

> niedawno kiedychcialem odprowadzic auto do garazu ... jednak nie

> udało mi sie bo nie chce zapalić bo znów ta sama sytuacja co

> wczesniej ... kręci kręci i nic .. co to i od czego moze byc ?

> wczesniej jak wracalem z wymiany filtra zapalila mi sie

> kontrolka od rezerwy paliwa ,ale to chyba nie ma z tym nic

> wspolnego ... i nie wiem czy tojakas elektronika? immobiliser

> czy tez zupełnie coś innego? moze ktos mial kiedys podobna

> sytuacje ... i coś wie na ten temat ?

> Tx za pomoc

> Pozdrawiam

moze zalales jakias syfna rope ? W sdi filozofii nie ma, bo tam wlasciwie nie ma sie co popsuc. Stawialbym albo na paliwo , albo na elektryke/czujnik (wykryjesz vagiem_)

Napisano
  • Autor

> moze zalales jakias syfna rope ? W sdi filozofii nie ma, bo tam

> wlasciwie nie ma sie co popsuc. Stawialbym albo na paliwo , albo

> na elektryke/czujnik (wykryjesz vagiem_)

Ropy wczesniej zatankowałem jakis czas temu 21 litrów na stacji LOTOS (ta stacja w swoim czasie miala 2 kontrole jakości - które wypadły bez zarzutu i nawet opisali to w gazetce lokalnej) , dzis zapalila mi sie kotrolka od paliwa i dziś ten wymienili mi fitr paliwa - pozniej odpalilem po wymianie zeby sprawdzic czy jest wszystko OK - wszystko grało, więc pojechalem do domu. Chce odprowadzić do garazu i kręci ładnie rowno ale nie odpala,i zastanawiam sie , co sie moglo w tym paru godzinnym czasie stać kiedy samochod stał ze taki zonk... swoja droga pozdrawiam kolege z Poznania smile.gif sam tam mieszkalem 3 lata, teraz tylko śmigam na Polibude weekendami z okolic Wrzesni Autobahną P. Kulczyka oraz ekspresówką smile.gif

Napisano

> Ropy wczesniej zatankowałem jakis czas temu 21 litrów na stacji LOTOS

> (ta stacja w swoim czasie miala 2 kontrole jakości - które

> wypadły bez zarzutu i nawet opisali to w gazetce lokalnej) ,

> dzis zapalila mi sie kotrolka od paliwa i dziś ten wymienili mi

> fitr paliwa - pozniej odpalilem po wymianie zeby sprawdzic czy

> jest wszystko OK - wszystko grało, więc pojechalem do domu. Chce

> odprowadzić do garazu i kręci ładnie rowno ale nie odpala,i

> zastanawiam sie , co sie moglo w tym paru godzinnym czasie stać

> kiedy samochod stał ze taki zonk... swoja droga pozdrawiam

> kolege z Poznania sam tam mieszkalem 3 lata, teraz tylko śmigam

> na Polibude weekendami z okolic Wrzesni Autobahną P. Kulczyka

> oraz ekspresówką

Tez smigam autobahna z wrzesni do slupcy grinser006.gif silniczek twojego golfa widocznie nie dostaje paliwka - sam mozesz zdjac pokrywke i przynajmniej posprawdzac wezyki wszystkie dokaldnie (czasem lubią sie przetrzeć). Jak nic z tych rzeczy to jakis czujnik, albo pompa... tak jak mowilem vag zobacz

PS.

Moze jak juz zrobisz swojego SDi to je przegonimy i poscigamy sie gdzies ? :> ja cos czuje ze moj ma wiecej niz 68konikow...

Napisano
  • Autor

> Tez smigam autobahna z wrzesni do slupcy silniczek twojego golfa

> widocznie nie dostaje paliwka - sam mozesz zdjac pokrywke i

> przynajmniej posprawdzac wezyki wszystkie dokaldnie (czasem

> lubią sie przetrzeć). Jak nic z tych rzeczy to jakis czujnik,

> albo pompa... tak jak mowilem vag zobacz

> PS.

> Moze jak juz zrobisz swojego SDi to je przegonimy i poscigamy sie

> gdzies ? :> ja cos czuje ze moj ma wiecej niz 68konikow...

Jutro pierwsze coz robie to jeszcze raz spróbuje odpalić , a pozniej jak nie da rady doleje z 20 litrów ropy - moze zapali! Jesli to nie da zajrze pod mache dokładnie popatrze jeszcze raz na wszystko-chociz i tak wydaje mi sie cholernie dziwne zeby przez to ze w baku jest mało paliwa działy sie takie numery, bo stałby co 3 samochod... , w ostatecznosci wezmie sie go na hol i pojedzie do jakiejs stacji na kompa... a co do wyścigów to czemu nie smile.gif Trzeba tylko pamiętać by za mocno nie szarżować bo przeciez położyli za cieńką o kilka cm warstwę asfaltu na A2 270751858-jezyk.gif moglibysmy pozrywac grinser006.gif

Napisano

Czesc sprawdź węże moze sie zapowietrza (oczywiscie magistrala paliwowa:)

Napisano

> Czesc sprawdź węże moze sie zapowietrza (oczywiscie magistrala

> paliwowa:)

potwierdzam. zaczalbym od "zapowietrzenia" - sczegolnie zaworek nad filtrem

Napisano

> Czesc sprawdź węże moze sie zapowietrza (oczywiscie magistrala

> paliwowa:)

Można spórbować wstawić kawałek przezroczystej rurki, będzie dobrze widać.

Pozdrawiam,

Napisano
  • Autor

> potwierdzam. zaczalbym od "zapowietrzenia" - sczegolnie zaworek nad

> filtrem

A wiec dzieje sie tak ze:

Wyjąłem koreczek który znajduje sie u góry filtra spojrzalem i nie było tam w ogole paliwa ... wzialem strzykawe i nalalem..włożylem korek , drut zabepieczający i ... kręce kręce - zapalił ! smile.gif Pojechalem do garażu odwieźć banie z paliwem ( myslalem ze to juz koniec problemów) zgasilem samochod wlozylem baniaki ,pokrecilem sie chwile minelo moze z 10 minut i chcioalem odjeżdzać i znó .... kręci i nic !! wczesniej kiedy zgasiłem i zaalilem po minutce było ok! robie to samo , wyjmuje korek górny w filtrze pusto tam .. sam filtr zero ropy, wiec strzykawa do pełna i powtarzam czynnosc , kręci kilka sekund i zapala ... być mądry pisz wiersze:P pojchalem do stacji pojazdow gdzie bylem wczoraj facet dolozyl taka malutka uszczelkę pod ten górny koreczek w filtrze (filtr marki filtron).. przejechalem sie niby ok-wrocilem pod blok , teraz przed chwila bylem sprawdzic po ok 20 minutach czy odpali i to samo ... zonk ... co jest grane.. :-C poprostu w filtrze paliwa robi sie pusto jak samochod stoi,-podczas jazdy jest wszystko ok... zauwazylem tez 2 bąble w przewodzie ktory idzie do silnika od filra (tym żółtym , bo w czarnym nei widać) ale facet mowil ze to normalne.

blagam.gif

Napisano

> A wiec dzieje sie tak ze:

> Wyjąłem koreczek który znajduje sie u góry filtra spojrzalem i nie

> było tam w ogole paliwa ... wzialem strzykawe i

> nalalem..włożylem korek , drut zabepieczający i ... kręce kręce

> - zapalił ! Pojechalem do garażu odwieźć banie z paliwem (

> myslalem ze to juz koniec problemów) zgasilem samochod wlozylem

> baniaki ,pokrecilem sie chwile minelo moze z 10 minut i

> chcioalem odjeżdzać i znó .... kręci i nic !! wczesniej kiedy

> zgasiłem i zaalilem po minutce było ok! robie to samo , wyjmuje

> korek górny w filtrze pusto tam .. sam filtr zero ropy, wiec

> strzykawa do pełna i powtarzam czynnosc , kręci kilka sekund i

> zapala ... być mądry pisz wiersze:P pojchalem do stacji pojazdow

> gdzie bylem wczoraj facet dolozyl taka malutka uszczelkę pod ten

> górny koreczek w filtrze (filtr marki filtron).. przejechalem

> sie niby ok-wrocilem pod blok , teraz przed chwila bylem

> sprawdzic po ok 20 minutach czy odpali i to samo ... zonk ... co

> jest grane.. :-C poprostu w filtrze paliwa robi sie pusto jak

> samochod stoi,-podczas jazdy jest wszystko ok... zauwazylem tez

> 2 bąble w przewodzie ktory idzie do silnika od filra (tym żółtym

> , bo w czarnym nei widać) ale facet mowil ze to normalne.

u mnie tez zasysa powietrze paliwem jak jest malo (widac na wezyku), ale nic takiego sie nie dzieje, no moze pompa bardziej klekocze. Zdaje sie ze w SDi paliwko podawane jest przez zassanie przez pompe, anie tak jak w benzynowych wtryskach przez pompe w baku. Moze tam gdzies jest problem ?

Napisano

> A wiec dzieje sie tak ze:

> Wyjąłem koreczek który znajduje sie u góry filtra spojrzalem i nie

> było tam w ogole paliwa ... wzialem strzykawe i

> nalalem..włożylem korek , drut zabepieczający i ... kręce kręce

> - zapalił ! Pojechalem do garażu odwieźć banie z paliwem (

> myslalem ze to juz koniec problemów) zgasilem samochod wlozylem

> baniaki ,pokrecilem sie chwile minelo moze z 10 minut i

> chcioalem odjeżdzać i znó .... kręci i nic !! wczesniej kiedy

> zgasiłem i zaalilem po minutce było ok! robie to samo , wyjmuje

> korek górny w filtrze pusto tam .. sam filtr zero ropy, wiec

> strzykawa do pełna i powtarzam czynnosc , kręci kilka sekund i

> zapala ... być mądry pisz wiersze:P pojchalem do stacji pojazdow

> gdzie bylem wczoraj facet dolozyl taka malutka uszczelkę pod ten

> górny koreczek w filtrze (filtr marki filtron).. przejechalem

> sie niby ok-wrocilem pod blok , teraz przed chwila bylem

> sprawdzic po ok 20 minutach czy odpali i to samo ... zonk ... co

> jest grane.. :-C poprostu w filtrze paliwa robi sie pusto jak

> samochod stoi,-podczas jazdy jest wszystko ok... zauwazylem tez

> 2 bąble w przewodzie ktory idzie do silnika od filra (tym żółtym

> , bo w czarnym nei widać) ale facet mowil ze to normalne.

czyli jest to co dokladnie podejzewalem. masz uszkodzony zawor zwrotny paliwa. jest on dokladnie nad filtrem. nalepij wymien go razem z filtrem. na 99% to bedzie to

ostatnio walczylem z podobnym problemem w borze tdi skromny.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.