Skocz do zawartości

Awaria układu chłodzenia


jacekgdy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w czasie powrotu do domu podskoczyła mi temp. do końca skali, aż zapaliła sie czerwona lampka, zatrzymałem sie, poczekałem az silnik troche się ostudzi, po uruchomieniu temp. nadal była zbyt wysoka (1 podziałka ponad normę), ale udało mi się dojechać do domu. I teraz pytanie co padło? Wentylator działa, płyn jest, ja obstawiam pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś w czasie powrotu do domu podskoczyła mi temp. do końca skali, aż zapaliła sie czerwona lampka,

> zatrzymałem sie, poczekałem az silnik troche się ostudzi, po uruchomieniu temp. nadal była

> zbyt wysoka (1 podziałka ponad normę), ale udało mi się dojechać do domu. I teraz pytanie co

> padło? Wentylator działa, płyn jest, ja obstawiam pompę.

ja bym dolał płynu najpierw ok.gif

u mnie niby płyn był ale jak dolałem zniknął taki objaw jak u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal silnik.

Po nagrzaniu do połowy sprawdź przewody idące na chłodnicę - jeśli są ciepłe to termostat "puszcza".

Jeśli są zimne - leć po flaszkę grinser006.gif i termostat oczywiście 270751858-jezyk.gif . gdyby to nie pomogło trzeba sprawdzić wentylator czy działa prawidłowo. Jeśli się włącza po zagrzaniu silnika jest ok - nie trzeba na krótko sprawdzić. Jak zadziała na krótko trzeba szukać może instalacja jest przerwana lub przekaźnik jakiś smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.