Skocz do zawartości

1.6 wkładane do dustera...


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> ...pojeździ to?

> Pasek/łańcuch?

> Siakieś przypadlości?

Z tego co znalazłem na obrazkach to jest to jakieś K4M. Wygląda jak mój K4M 720. Gdzieś znalazłem że w loganie jest K4M 690 ??? Przepustnica na linkę, a nie elektronicznie sterowana. Silnik na pasku. Wątpię aby miał zmienne fazy rozrządu. Jak dali cienkie cewki zapłonowe to może to być jego największa wada.

Za mocny to on do tego auta też nie będzie frown.gif

Raczej jest to w miarę normalny silnik bez odchyłek na plus ani na minus. Można go spokojnie zagazować.

Zdjęcie z Wikipedii Motor_Dacia_Duster_16V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To 1.6 bo 1.4 do dustera nie montuja (a odroznic te silniki tylko po gorze to ) i fakt duster ma

> hydrauliczne wspomaganie

Ja nie mowie, ze w Dusterze bylo 1.4, tylko mowie, ze na obrazku IMO jest 1.4, a nie 1.6.

Popatrz na stronie Daci - miniatutrka silnika (klik)

DSM2_K328SW0169.jpg

Widac dokladnie na obrazku pokrywe silnika i 1.6l wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie mowie, ze w Dusterze bylo 1.4, tylko mowie, ze na obrazku IMO jest 1.4, a nie 1.6.

> Popatrz na stronie Daci - miniatutrka silnika (klik)

> Widac dokladnie na obrazku pokrywe silnika i 1.6l

Tylko, że to jest 8 zaworówka. Wstawili obrazek od logana i tyle. A w Duster jest 16v i to co wstawiłem wygląda jak 16v bo ja mam taki w lagunie.

A, że 1,4 16v wygląda tak samo (prawie) to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że to jest 8 zaworówka. Wstawili obrazek od logana i tyle. A w Duster jest 16v i to co

> wstawiłem wygląda jak 16v bo ja mam taki w lagunie.

> A, że 1,4 16v wygląda tak samo (prawie) to już inna historia.

to na zdjeciu to dokladnie moje 1,6 16V z Logana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co znalazłem na obrazkach to jest to jakieś K4M. Wygląda jak mój K4M 720. Gdzieś znalazłem

> że w loganie jest K4M 690 ??? Przepustnica na linkę, a nie elektronicznie sterowana. Silnik na

> pasku. Wątpię aby miał zmienne fazy rozrządu.

no i wlasnie to jest piekne, ze to wersja pozbawiona najwiekszych bolaczek 1,6 16V

tak, nie ma zmiennych faz rozrzadu a gaz jest na linke

> Jak dali cienkie cewki zapłonowe to może to być

> jego największa wada.

nie wiem jakie tam sa cewki, ale nie slyszalem zeby padaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...pojeździ to?

> Pasek/łańcuch?

> Siakieś przypadlości?

wersja bez std przypadlosci innych 1,6 16v czyli np. zmienne fazy rozrzadu

IMO bardzo porzadny silnik, w Loganie sedan calkiem dynamiczny

ciutke pali niestety, ale mysle, ze std. dla tej pojemnosci i mocy

lekkie miasto - 8 litrow

ciezkie miasto - ok. 10 litrow

trasa w miare spokojnie - 6 - 7 litrow

trasa bardzo szybko (srednia rzedu 115) - 9-10 litrow

nie wiem jak sie bedzie sprawowal w Dusterze, w terenie moze mu troche momentu brakowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i wlasnie to jest piekne, ze to wersja pozbawiona najwiekszych bolaczek 1,6 16V

> tak, nie ma zmiennych faz rozrzadu a gaz jest na linke

I to jest rzeczywiście na plus. Nie chrzani się przynajmniej.

> nie wiem jakie tam sa cewki, ale nie slyszalem zeby padaly

Może wreszcie są dobre. Bo Sagem-y padały jak muchy.

Co do spalania to te silniki nie lubią szybkiej jazdy. Muszą wtedy swoje zjeść. Przynajmniej tak jest w mojej lagunie i w teścia megance nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do spalania to te silniki nie lubią szybkiej jazdy. Muszą wtedy swoje zjeść. Przynajmniej tak

> jest w mojej lagunie i w teścia megance nowej.

w Loganie dochodzi jeszcze kiepski Cx

a w Dusterze to juz wogole

ale tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i wlasnie to jest piekne, ze to wersja pozbawiona najwiekszych bolaczek 1,6 16V

> tak, nie ma zmiennych faz rozrzadu a gaz jest na linke

Od długiego już czasu wymienione przez Ciebie elementy nie sprawiają żadnego problemu, więc na chwilę obecną zamontowanie K4M z np. Megane nie wiąże się z żadnym ryzykiem poważnej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że to jest 8 zaworówka. Wstawili obrazek od logana i tyle. A w Duster jest 16v i to co

> wstawiłem wygląda jak 16v bo ja mam taki w lagunie.

No fakt, na miniaturze jest 8v, nawet przypomina mi moje stare dobre 1.4 75KM 8v...

> A, że 1,4 16v wygląda tak samo (prawie) to już inna historia.

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wersja bez std przypadlosci innych 1,6 16v czyli np. zmienne fazy rozrzadu

> IMO bardzo porzadny silnik,

ok.gif

> w Loganie sedan calkiem dynamiczny

> ciutke pali niestety, ale mysle, ze std. dla tej pojemnosci i mocy

> lekkie miasto - 8 litrow

> ciezkie miasto - ok. 10 litrow

> trasa w miare spokojnie - 6 - 7 litrow

> trasa bardzo szybko (srednia rzedu 115) - 9-10 litrow

90% jazdy po mieście. grinser006.gif

> nie wiem jak sie bedzie sprawowal w Dusterze, w terenie moze mu troche momentu brakowac

To nie jest przecież auto do taplania. biglaugh.gif

Jeszcze jedno pytanko - hydrauliczna kompensacja luzów, czy trza regulować? hmm.gif

Pasek co ile kkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedno pytanko - hydrauliczna kompensacja luzów, czy trza regulować?

> Pasek co ile kkm?

Zawory na hydraulice, a pasek pewnie gdzieś po 100 tysiącach ( wg książki od mojej Laguny 120tysięcy lub 5 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawory na hydraulice, a pasek pewnie gdzieś po 100 tysiącach ( wg książki od mojej Laguny

> 120tysięcy lub 5 lat).

Rozsądek podpowiada, że paseczek to raczej lepiej wymienić PRZED 100 kkm, niż po. zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie jeśli potrzebujecie więcej informacji nt. Dustera to zapraszam na stronę :

> www.daciaklub.pl/forum/

Jesli potrzebujecie informacji obiektywnych - to tej strony zdecydowanie nie polecam 270751858-jezyk.gif

Ci ludzie wola dustera od kobiety zeby.GIF

Trzeba wszystko dzielic przez 3 albo i 5 - dla nich duster to ukoronowanie samochodowej ewolucji spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli potrzebujecie informacji obiektywnych - to tej strony zdecydowanie nie polecam

> Ci ludzie wola dustera od kobiety

> Trzeba wszystko dzielic przez 3 albo i 5 - dla nich duster to ukoronowanie samochodowej ewolucji

Widać że nigdy nie czytałeś tego forum.

Auto nie jest wyznacznikiem prestiżu, to urządzenie jak każde inne, jak lodówka, telewizor, czy pralka - ma spełniać swoje zadanie i być tanie w utrzymaniu.

Auto to pojazd, który ma cię przewieźć z punktu A do punktu B. Ma być przy tym niezawodne, bezawaryjne i tanie. Do tego ma być proste konstrukcyjnie, aby z wymianą żarówki nie trzeba było jechać do ASO.

I takie właśnie jest Dacia, to auto zbudowane na sprawdzonych podzespołach Renault i Nissana, bo tak naprawdę te auto to Renault tyle tylko, że zmontowane w Rumuni.

A jeśli ty twierdzisz, że jakiś właściciel Dacii kupił auto aby pochwalić się sąsiadom, czy pokazać się na ulicy to jesteś chyba niespełna rozumu, albo tak bardzo ci dopisuje humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto nie jest wyznacznikiem prestiżu (...)A jeśli ty twierdzisz, że jakiś właściciel Dacii kupił auto aby pochwalić się sąsiadom (...)

Napisalem tak gdziekolwiek??? Prosze mi nie wkladac do ust (rak na klawiaturze smile.gif ) rzeczy, ktore nigdy z nich nie wyszly.

Na PiS glosujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.