Skocz do zawartości

Problem z Check Engine w Peugeot 406 2.0 16V + Gaz


marny

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka dziś zakupiłem nowe autko którym jest pug 406. I wracając do domu już po kupnie autko wyrzuciło kontrolkę check engine. Zatrzymałem się i zgasiłem silnik. Po ponownym rozruchu kontrolka nadal się paliła. Samochód nie wskazuje na tryb awaryjny ciągnie równo do końca obrotów. Obroty na biegu jałowym nie falują. Jedynie co zauważyłem to na panelu kompa tym środkowym w czasie kupna miałem nazwy stacji radiowych i nie tylko a teraz mam tylko godzinę i datę i nic więcej. Możliwe jest aby radio powodowało błąd kompa ?? Proszę o pomoc gdyż jutro muszę zrobić 120 km a autko mi jest niezbędne. Z góry thx za odpowiedzi.

PS: Autko jest na gazie STAG 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siemka dziś zakupiłem nowe autko którym jest pug 406. I wracając do domu już po kupnie autko

> wyrzuciło kontrolkę check engine. Zatrzymałem się i zgasiłem silnik. Po ponownym rozruchu

> kontrolka nadal się paliła. Samochód nie wskazuje na tryb awaryjny ciągnie równo do końca

> obrotów. Obroty na biegu jałowym nie falują. Jedynie co zauważyłem to na panelu kompa tym

> środkowym w czasie kupna miałem nazwy stacji radiowych i nie tylko a teraz mam tylko godzinę i

> datę i nic więcej. Możliwe jest aby radio powodowało błąd kompa ?? Proszę o pomoc gdyż jutro

> muszę zrobić 120 km a autko mi jest niezbędne. Z góry thx za odpowiedzi.

> PS: Autko jest na gazie STAG 4

Bez odczytu błędu to można wróżyć bez końca.

Mnie na ten przykład padła sonda lambda i wywalało błędy. Auto na trasie paliło ok 11l/100km LPG. sciana.gif

Po pomiarach sondy u gazowników okazało się, że nie oscyluje.

Wymieniłem i auto śmiga aż miło. Teraz trasa wychodzi ok 8l/100km grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 406 tylko z silnikiem 1,8 i na zwykłym gazie. Kontrolka Check Engine świeciła praktycznie cały czas jak jeździłem na benzynie...na gazie nic się nie świeciło. Kumpel ma również 1,8 ale sekwencje i problem identyczny jak u mnie. Na gazie wszystko ok a benzyna świeci. On jeździ tak już jakieś 3 lata. Był u mechanika to stwierdził TTTM.

Wracają jeszcze do mojej 406, na gazie jak i benzynie chodziła idealnie równo, silnik ładnie pracował a spalanie na gazie wychodziło po mieście od 9,5 do max 12 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec jestem już po diagnostyce i uszkodzeniu padł czujnik temperatury silnika, ale nie ten w zegarach, lecz ten w silniku.

Orientujecie się może jaki koszt jest takiego czujnika?

Aaa koszt podłączenia mnie wyniósł 50zł

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry ze post pod postem, ale mam pytanko znów wyskoczył mi check engine obawiam się że znowu problem dotyczy czujnika temp silnika frown.gif

Zastanawiam się czy podłaczę do mojego autka takie urządzonko:

http://www.allegro.pl/item1039064450_elm_327_1_3a_1_5a_elm327_obd2_euroscan_po_polsku.html

Wtyczka jaką posiadam to:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2b500a1b5906668.html

Pacjentem jest Peugeot 406 2.0 16v z 2000r z wyżej ukazanym gniazdem.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry thx smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.