Skocz do zawartości

Mocowanie ladunku - wasze sposoby, przydatne linki.


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak prawidlowo zamocowac plaska ( 20cm grubosci) plyte betonowa o wymiarach 1,5x 3m do skrzyni

> ladunkowej z firanka?

Tak na prawdę to się nie da bo kąt między pasem a podłogą będzie za mały przy tak niskim ładunku. Ja bym sobie ją tak ułożył, żeby mieć jak najwięcej uszek do dyspozycji (chyba, że naczepa ma dziury w podłużnicach). Zapiąć jak największą ilością pasów i użyć osłon na pasy zamiast plastikowych narożników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak prawidlowo zamocowac plaska ( 20cm grubosci) plyte betonowa o wymiarach 1,5x 3m do skrzyni

> ladunkowej z firanka?

Mata antyposlizgowa miedzy podloge a ladunek, przydalo by sie plyte zamocowac na jakims podwyzszeniu aby uzyskac wymagane katy zamocowania pasow, na zagieciach obowiazkowo ochraniacze, jesli plyta nie znajduje sie przy scianie przedniej nalezy luke wypelnic np paletami no i nie powinno sie takich plyt przewozic jesli nie ma burt bocznych, slupkow albo klonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mata antyposlizgowa miedzy podloge a ladunek, przydalo by sie plyte zamocowac na jakims

> podwyzszeniu aby uzyskac wymagane katy zamocowania pasow, na zagieciach obowiazkowo

> ochraniacze, jesli plyta nie znajduje sie przy scianie przedniej nalezy luke wypelnic np

> paletami no i nie powinno sie takich plyt przewozic jesli nie ma burt bocznych, slupkow albo

> klonic

Co do wyższej części się zgodzę. Co do burt, słupków, kłonic już nie bardzo bo one przydają się do czegokolwiek jeżeli ładunek ich bezpośrednio dotyka. Jeżeli nie (a przy w/w płycie nie ma możliwości) nie ma to najmniejszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do wyższej części się zgodzę. Co do burt, słupków, kłonic już nie bardzo bo one przydają się do

> czegokolwiek jeżeli ładunek ich bezpośrednio dotyka. Jeżeli nie (a przy w/w płycie nie ma

> możliwości) nie ma to najmniejszego znaczenia.

To tak samo jak bys mial plyte betonowa ktorej ustawienie tuz przy scianie przedniej naczepy przekraczalo by naciski na os wtedy plyte kladziesz tak aby naciski na osie nie byly przekroczone, a luke miedzy sciana grodziowa wypelniasz materiałem sztauerskim (paletami, wyporami, poduszkami pneumatycznymi) tak samo nalezy robic z bocznymi pustymi przestrzeniami miedzy ladunkiem a burta, wszystko zalezy od ladunku. Mam fajna ksiazke o mocowaniu ladunkow, gdzie w niektorych wypadkach nalezalo by zastosowac ok 120 pasow a wystarczy ulozyc ladunek na podwyzszeniu zastosowac mate antyposlizgowa i redukujesz uzycie pasow do 4-6.Tylko wtedy trzeba miec kilka godzin czasu, pol paleciary sprzetu do mocowania ladunkow, katomierz, kalkulator i taka ksiazke. Jak dobrze jezdzic chlodnia wypory z tylu, drzwi zamykam i ogien smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak samo jak bys mial plyte betonowa ktorej ustawienie tuz przy scianie przedniej naczepy

> przekraczalo by naciski na os wtedy plyte kladziesz tak aby naciski na osie nie byly

> przekroczone, a luke miedzy sciana grodziowa wypelniasz materiałem sztauerskim (paletami,

> wyporami, poduszkami pneumatycznymi) tak samo nalezy robic z bocznymi pustymi przestrzeniami

> miedzy ladunkiem a burta, wszystko zalezy od ladunku. Mam fajna ksiazke o mocowaniu ladunkow,

> gdzie w niektorych wypadkach nalezalo by zastosowac ok 120 pasow a wystarczy ulozyc ladunek na

> podwyzszeniu zastosowac mate antyposlizgowa i redukujesz uzycie pasow do 4-6.Tylko wtedy

> trzeba miec kilka godzin czasu, pol paleciary sprzetu do mocowania ladunkow, katomierz,

> kalkulator i taka ksiazke. Jak dobrze jezdzic chlodnia wypory z tylu, drzwi zamykam i ogien

Z tym opieraniem to też jest różnie. Jak wieziesz lekki ładunek na paletach i masz po 3 palety w rzędzie to wg książki nie potrzeba już pasów bo ładunek jest zabezpieczony kształtowo przez ścianki, burty etc ale polizaje i tak się przyczepią...

Ja bym chyba jednak nie podkładał nic pod płytę pomimo lepszego kąta "podłoga - pas", wolałbym ją mieć na ziemi, ewentualnie na niskich kantówkach przy za/rozładunku wózkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> jak powinny byc zabezpieczane, jak sa zabezpieczane przesylki pocztowe w PP lub Detche Post?

> moze jakimis fotkami dysponujecie?

prosze cie n ie oslabiaj mnie hehe.gif zabezpieczone przesylki w PP? takie pojecie nie istnieje.

jesli chcesz miec pojecie o sposobie dzialania PP to wyobraz sobie klasyczna naczepe 32 paletowa, w niej skrzynie o wymiarach 1,5x1,5x1,5 m w srodku skrzyni paczuszke o wymiarach 30x30x20 i caly ten zestaw jadacy ze szczecina do bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prosze cie n ie oslabiaj mnie zabezpieczone przesylki w PP? takie pojecie nie istnieje.

> jesli chcesz miec pojecie o sposobie dzialania PP to wyobraz sobie klasyczna naczepe 32 paletowa, w

> niej skrzynie o wymiarach 1,5x1,5x1,5 m w srodku skrzyni paczuszke o wymiarach 30x30x20 i caly

> ten zestaw jadacy ze szczecina do bydgoszczy.

moze jednak jakies fotki bo nie moge sobie tego wyobrazic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.