Skocz do zawartości

Fiat Panda sprzęgło


hulajnoga10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kończy mi się już sprzęgło (łapie bardzo wysoko i twardo chodzi) Jakiej firmy polecacie sprzęgło? Co przy okazji wymiany trzeba sprawdzić przy skrzyni? Wymiana oleju w skrzyni jest konieczna? Przy jakich przebiegach u Was poszło? Trochę jestem zdziwiony bo u mnie przy 114 tyś km. z tym, że jazda tylko po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o i to jest bardzo dobre pytanie

> pozwole się podłączyć

> czy rzeczywiście w pandach sprzęgła sa jakieś bardziej awaryjne ??

> bo już znajoma też zmieniała, a moje było już parę razy podciagane

blisko 115 kkm raczej twardego obchodzenia sie ze sprzeglem i jedyne co to musialem raz nieco linke podciagnac i nic poza tym sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blisko 115 kkm raczej twardego obchodzenia sie ze sprzeglem i jedyne co to musialem raz nieco

> linke podciagnac i nic poza tym sie nie dzieje

Czy to jest wynik? W seicetno zrobiłem prawie 200 tkm bez problemu. Panda 1.3 po 130 tkm zaczęła poślizgiwać. Jeżdżę nadal ale wymiana jest nieuchronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to jest wynik? W seicetno zrobiłem prawie 200 tkm bez problemu. Panda 1.3 po 130 tkm zaczęła

> poślizgiwać. Jeżdżę nadal ale wymiana jest nieuchronna.

193000 normalnego uzytkowania i nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to jest wynik? W seicetno zrobiłem prawie 200 tkm bez problemu. Panda 1.3 po 130 tkm zaczęła

> poślizgiwać. Jeżdżę nadal ale wymiana jest nieuchronna.

Nie porównuj diesla do benzyniaka. W dieslu dużo bardziej dostaje sprzęgło po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co pamietam miałem kupowane sprzęgło valeo tylko jak patrze na alledrogo to nie widzę że są

> jakieś różnice w nr valeo.

problem w tym że na pierwszą linie montowane sprzęgła Regenerowane ( ja takie miałem i po 4tkm wymieniono)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewien czas ci to wystaczy smile.gif

osobiscie jak podciąglem linke to przez pierwsze 100-200 km nawet dobrze chodzilo. ale im dluzej sie jezdzilo tym ciężej chodzilo, mocniiej trza bylo je wciskac, ciężej biego wchodzily, mocniej szarpało... tak bylo u mnie az do wymiany. dodam ze sprzeglo wymieniane przy 88kkm smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza Misia chodziła 6 lat bez podciągania sprzęgła bez jakiejkolwiek ingerencji. Teraz jeżdżę dopiero 5 miesięcy (i o wiele mniej niż wcześniejsze lata) a sprzęgło przy wkładaniu wstecznego, sporadycznie, zaczyna zgrzytać. Tak, że jak wszystko tak i Pandzie coraz gorsze klepią! angryfire.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.