Skocz do zawartości

Homologacja na butle LPG dobiega konca, co dalej ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> bratu konczy sie homologacja na butle LPG w Lanosie. Co robic, przedluzac, czy kupic nowa butle ?

> Jaki koszta wchodza w gre w obydwu przypadkach ?

Ja w marcu przedłużałem homologację na butlę - zapłaciłem za wszystko 280 zł (wymontowanie, testy oraz montaż). Całość zajęła chyba 4 dni, już nie pamiętam dokładnie. wink.gif

Nową butlę w Łodzi, wraz z montażem najtaniej znalazłem za bodajże 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w marcu przedłużałem homologację na butlę - zapłaciłem za wszystko 280 zł (wymontowanie, testy

> oraz montaż). Całość zajęła chyba 4 dni, już nie pamiętam dokładnie.

> Nową butlę w Łodzi, wraz z montażem najtaniej znalazłem za bodajże 400 zł.

I przedluzenie tej homologacji jest na jaki okres, 10lat jak w przypadku nowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec Eksploatacji

Dokładnie. W praktyce oznacza to, że butla moze być eksploatowana do daty nabitej na niej, a potem ważność jej legalizacji nie moze byc przedluzana. Wiem, ze Stako mialo takie butle, mniej wiecej z tego okresu. Moja ma 9 lat i wlasnie takie literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I przedluzenie tej homologacji jest na jaki okres, 10lat jak w przypadku nowej ?

Tak, przedłużona została na kolejne 10 lat. Po tym okresie ma być już wymieniona na nowa, bo wpisali KE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, przedłużona została na kolejne 10 lat. Po tym okresie ma być już wymieniona na nowa, bo

> wpisali KE.

Tak a propos - we Wroclawiu nikt nie przedluza (najblizej w Poznaniu) a butla, zawor i co tam trzeba plus robocizna - krzycza 700

Konczy mi sie waznosc bodaj w czerwcu/sieprniu, diagnosta tego nie sprawdza (przeglad mam w grudniu) , profilaktycznie wymienie jesienia - zastanawiam sie nad kupnem na allegro (lekko ponizej 300)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak a propos - we Wroclawiu nikt nie przedluza (najblizej w Poznaniu) a butla, zawor i co tam

> trzeba plus robocizna - krzycza 700

> Konczy mi sie waznosc bodaj w czerwcu/sieprniu, diagnosta tego nie sprawdza (przeglad mam w

> grudniu) , profilaktycznie wymienie jesienia - zastanawiam sie nad kupnem na allegro (lekko

> ponizej 300)

W Łodzi znalazłem tylko jedno miejsce, w którym można przedłużyć homologację butli - Linde Gaz na Traktorowej 145. Teraz czytam, że i na Rokicińskiej 156 można, ale podobno drożej jest.

PS: Sama homologacja kosztowała 200 zł, 80 za montaż i demontaż butli na początku Zgierza, w lasku, chyba ulica Antoniewska - na samym jej końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Łodzi znalazłem tylko jedno miejsce, w którym można przedłużyć homologację butli - Linde Gaz na

> Traktorowej 145. Teraz czytam, że i na Rokicińskiej 156 można, ale podobno drożej jest.

> PS: Sama homologacja kosztowała 200 zł, 80 za montaż i demontaż butli na początku Zgierza, w lasku,

> chyba ulica Antoniewska - na samym jej końcu.

To nowa butla wraz z montazem kosztuje 320-350zl, bo dowiadywalem sie w kilku zakladach, wiec oszczednosc znikoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nowa butla wraz z montazem kosztuje 320-350zl, bo dowiadywalem sie w kilku zakladach, wiec

> oszczednosc znikoma

Skad wiec to przebicie we Wroclawiu razy 2? W tych nizszych cenach nie ma kosztow zaworu (jeszcze jakis osprzet dochodzi?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale nagazie znam się niewiele.

Jeśli kończy mi się ważność butli, to wymieniam tylko butle, wielozawór mogę zostawić sobie stary tak?

jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to pyt 2:

czy wielozawór będzie pasował, tzn czy mocowanie jest jedno uniwersalne czy też moze każdy producent ma jakieś swoje patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> bratu konczy sie homologacja na butle LPG w Lanosie. Co robic, przedluzac, czy kupic nowa butle ?

> Jaki koszta wchodza w gre w obydwu przypadkach ?

Własnie dzis dokonałem podmiany butli. Nowa 285 zł. W serwisie zaspiewali 480... bez komentarza.

Wielozawor pasił - wymieniłem tylko jego uszczelke za 7 zł.

Najwiekszym problemem było odpowiednie nagięcie miedzianych rurek do gniazd wielozaworu, na szczescie ich długość wystarczyła do nowego zbiornika bo wielozawór nieco w innym miejscu.

W przyszłym tygodniu mam przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.